» »

problem z grafično kartico

problem z grafično kartico

NetSky ::

Mene pa zanima zakaj mi piska grafična kartica, če poženem test v 3DMarku ali pa če nastavljam v Ati Tool? Je kaj narobe, sem jo skuril, naj peljem na servis zamenjat???
Imam Radeon 9800Pro od PoverColor.
Če ve kdo kaj o tem naj mi prosim napiše.

----------
popravil sem ti naslov - P.
jure

NetSky ::

Neve nobeden zakaj g kartica piska????
jure

mrTwelveTrees ::

uh spet eden ki se je spravu navijat kartico od Povercolor... jao jao jao..

možnosti:
- probaj z orginalnimi gonilniki
- probaj v linuxu ( boot cd, se ti naloži v ram, maš notri igrice 3d, ...)
- probaj z drugim napajalnikom
- ... na koncu probaj v drugem računalniku

lp

GRAFIČNA NE PISKA ! ampak plata

Shark-357 ::

če mene vprašaš imaš preslab napajalnik ker ko jo obremeniš ti očitno poklekne

NetSky ::

Napajalnim mam od LC Powr 550W tako da nebi smelo bit premal
osnovna plošča pa je Gigabytova K8NS Pro, ki je tut dobra za navijanje.
Imam mogoče kaj v biosu narobe naštimano???

Je sedaj na g. kartici kaj skurujeno al je cela, to me najbolj zanima???

Pol naj najprej snemem tanove golilnike od Povercolorja.
jure

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NetSky ()

Slide ::

Kako ti piska, a tko kt plata na začetku k se buta?? Al brenči z visoko frekvenco. Ena od možnosti je lahko da je osveževanje na monitorju... Si pomislu na to?? In ko se igraš z nastavitvami, se lahko na stavi na kako frekvenco osveževanja ki je monitor ne podpira, lahko pa je tud monitor že star in ga je treba maw spihat. Seveda to velja za CRT monitorje... Probat ni greh. Namreč znano je in tud s tem imam izkušnje, da nekateri monitorju na nekaterih resolucijah piskajo, brenčijo z visoko frekvenco. Probi se s tem poigrat... Obstsaja pa možnost da je karta al pa plata. Napajalnik je predobr za tvoj sistem...

LP
forever 200 MPH ...

Boomer ::

Piska ti plata..Men je piskala ob vsakih 3d aplikacijah k sm mel še navadno 6800 not.V biosu naštimi da maš alaram za temp proca pr 90 stopinjah al ga pa čist izkolp.:\

NetSky ::

Mislem da brenči z visoko frekvenco, k ko sm v Tool-u da najdi maksimum jedra je tisto začelo testirat in dle ko je trajalo bolj je piskalo. Zato sem hitro ustavil aplikacijo. Od tistega trenutka mi Underground malo šteka, prej je delal normalno. Sej drugače grafična nič ne piska sm takrat je in ko sm testiral v 3D Marku.
Monitor nebi smel imet problemov mam že 5let nastavljeno na 85Hz in na 1024×768 kar je normalno tako za monitor(Nokia) kot za grafo.

Mogoče so samo gonilniki???
Tako so rekel v JAE.
jure

radiator ::

Hm piska??

Kaj te lahko na grafi piska. Kvečjemu svičerji, ki skrbijo za napajanje. Če pgledaš PCB je desno zadaj od modrega konektorja (VGA) nekaj kondičev in dve tuljavi. Pa BUCK-i so tam pod hladilnikom. Preveri če tisti dve tuljavi piskata. To bi lahko bilo tako da začne piskat ko se dvigne poraba "elektrike" (večji toki) in ovoji na tuljavi začnejo vibrirat (slabo navito). To pa se zgodi takrat ko gre grafa v 3D mode in ko dvigneš clock se poraba tudi zviša.

Definitivno ne piskajo gonilniki, kaj koli oni tam pri JAE trdijo. Lahko ti je kakšen svičer načelo in ti bo grafa šla po gobe. Če piska in se sliši jo menjaj kako dolgo je pod garancijo...

Jaz imam PC 98SE (256bit) z vklopjenimi vsemi pipelini in tudi clock gre čez 420MHz brez da kaj koli piska....

NetSky ::

Sem šenkrat dal testirat v 3dmarku.
V bistvu ne piska bolj rušlja kot bi dva stiroporja drgnu skupi, sm ne skos vsake tolk časa. Pri normalni uporabi pa dela čisto v redu, taku da verjetno ni nič takega. Kolk pa bi moral dobit točk v 3d marku?
jure

Engineer_SLO ::

odvisno od opreme ki jo imaš,bi pa moralo biti krepko prek 5500 v 3dmark 2003....

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

NetSky ::

bom probal z novimi gonilniki od powercolorja.
Pol pa šenkrat testiral.
jure


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A še komu piska monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525221 (3492) Pyr0Beast
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232015 (2015) Veron
»

Leadtek WinFast Geforce 6800 in nadležni piski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1156599 (3959) cpu
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337383 (5182) rap3r
»

Piskajoč monitor

Oddelek: Strojna oprema
201782 (1491) ali3n

Več podobnih tem