» »

CPU throttle

CPU throttle

reno ::

mene sam zanima kaj je to CPU throttle. sm ze brskol po google pa nc pametnga nism
najdu :\. ce mi kdo zna odgovort tnx :>.

Zheegec ::

Pri določeni T procesor zniža frekvenco, da ga tudi ugasniti ni potrebno, če se pregreva.
To imajo recimo vsi Intel procesorji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boki_ ::

Če OCjaš, izklopi. Mislim pa da ta funkcija zniža voltažo proca ko se proc morebitno pregreva, to je pr določeni temp.
I'm back

reno ::

aha :) hvala za odgvore :>
mi bo prov prslo ka bom enkrat OCjov

Spajky ::

Ne, to imajo samo P4 bazirani proci v jedru , drugače pa praktično vsaka novejša matična plošča to naredi, če je ta funkcija vklopljena v Biosu in začne funkcionirat tam nekje pri PRAVIH (točnih) temperaturah cca. 80°C s senzorjev in pri P4 procih (avtonomno), če je v njih nad 100°C v jedru. To začne funkcionirat (plata) tudi prej, če je vklopljen v Biosu Power Saving Mode in kako je nastavljen in deluje tudi z AMD proci, in če jim plata res meri iz njegove interne diode lahko to služi kot zaščita proti njegovi smrti v slučaju crknjenega venta ali bok ne daj odpadlega kulerja (sam to si noben ne naštima praktično, pustijo na defolt, izklopljeno)...
Pri P4 ma proc automatsko funkcijo ShutOff, pri Amd-jih pa mora to plata naredit po 120°C notranje temperature ...

Zadeva deluje v bistvu tako, da NE niža frekvence clocka, ampak samo izklaplja dele "vlaka impulzov" procu s plate; pri P4 pa proc sam interno prekinja ritmično dele istega clocka sebi, ki mu prihajajo v njega. Višja ko je temperatura, več impulzov manjka (več časa brez impulzov) procu in manj tranzistorji v njem preklapljajo in tako pije manj štroma in se manj greje ...

Frekvenco pa NIŽA po potrebi (in Vcore tudi) za energijsko šparanje AMD-jev sistem Cool&Quiet za njihove mobilce in podobna tehnologija pri P-M (laptopi Centrino), vendar ni v bistvu to CPU thermal throttling, daje pa podobne rezultate v praksi s tem, da je odvisno tudi od obremenjenosti proca.
8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

reno ::

wow :D tnx man nism pricakoval takega odgovora :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvenca procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
515023 (3880) fr4nc
»

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1446784 (5037) Dr_M
»

P4 2.4C gre pod nož :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
555727 (3982) Alexius Heristalski
»

Dothan vs. FX (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
905635 (3932) Spajky
»

"direct die cooling"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241726 (1441) Vesoljc

Več podobnih tem