» »

Frekvenca procesorja

Frekvenca procesorja

«
1
2

einstein :P ::

Tukaj laho objavite frekvence svojih navitih, kot tudi nenavitih procesorjev. Sodelujejo lahko vsi procesorji. Za dokaz priložite še CPU-Z, lahko tudi kakšno sliko hlajenja... V lestvici bo bila objavljena samo frekvenca in ime uporabnika.

Takole:

einstein :P

Pentium 4 3200MHz @ 4010.38MHz



PS: lahko tudi underclock frekvence.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

kogledom ::

Mogoče ju je zmotila voltaža, ki je majčken izven ranga. Kako dolgo pa ti je vzdržalo do reseta?

einstein :P ::

kogledom je izjavil:

Mogoče ju je zmotila voltaža, ki je majčken izven ranga. Kako dolgo pa ti je vzdržalo do reseta?


Po ene 5ih minutah se še ni resetiral, sem ga pa potem sam ugasnil. Voltaža izven ranga? :) Mogoče je tistim, ki imajo nove procesorje malo čudna voltaža, ker imajo sami ponavadi 1,35V ali kaj takega. Ta voltaža ni za dobri stari P4 nič posebnega, sem tudi že 1.85V dajal vendar je bilo to malo preveč. Plata podpira nekaj čez 1,9V. Temperatura je bila v idlu 30-40°C. Če še nisem omenil, je računalnik stal zunaj pred vrati, zunanja temp. je bila 6°C.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Bom pa po vsej verjetnosti probal še bolj naviti, ko bodo temperature zunaj globoko pod ničlo. Taki časi se pa že bližajo :) Še dobro, da imamo tudi zimo, za nas, ki si ne moremo privoščiti LN2 ali suhega ledu. Sem že pomislil, ker imamo doma en star hladilnik, ali bi se hlajenje plate v zmrzovalniku obneslo? :))

Lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

Bom pa po vsej verjetnosti probal še bolj naviti, ko bodo temperature zunaj globoko pod ničlo. Taki časi se pa že bližajo :) Še dobro, da imamo tudi zimo, za nas, ki si ne moremo privoščiti LN2 ali suhega ledu. Sem že pomislil, ker imamo doma en star hladilnik, ali bi se hlajenje plate v zmrzovalniku obneslo? :))

Lp

dont do it..
#brezpodpisa

einstein :P ::

Kaj a ne more noben pentiuma 4 premagati?

Očitno se socket 478 še danes dobrro obnese pri navijanju :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Xserces ::

Vsak i5,i7 te premaga :) na mojem i5 750 sem prilezel na 4.4 ampak ni bil neki stabiln :D

v hladilnik pa ne dajat ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

einstein :P ::

@Xserces

Vem, da me ;) S tem samo hočem malo spodbuditi k sodelovanju :)

Drugače pa a ni kar dober rezultat za 478 socket? Me zanima, kjer i5 ali celo i7 me premaga pri voltaži in stock coolingu. >:D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

noben :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

fr4nc ::

einstein :P je izjavil:

@Xserces

Vem, da me ;) S tem samo hočem malo spodbuditi k sodelovanju :)

Drugače pa a ni kar dober rezultat za 478 socket? Me zanima, kjer i5 ali celo i7 me premaga pri voltaži in stock coolingu. >:D

Premaga te vsak... saj je manj bolje ;).

PS: Ne gre se kateri ima višjo voltažo, ampak kateri ima nižjo :D -> vsak ima nižjo in te "premaga" (razen ekstremov seveda).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

amigo_no1 ::

Samo frekvenca procesorja že dolgo ni več nobeno merilo hitrosti, tvojega OC p4 nabriše vsak c2d in novejše generacije sb/ib.
Iz Yugota pač ne moreš narediti Veyrona.

Xserces ::

sarkazma pač noben več ne vidi...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

Jaz sem mojega i5 661 navil na 4,7/8 pri 1,6V.

einstein :P ::

Xserces je izjavil:

sarkazma pač noben več ne vidi...


Res je, ne gre pri frekvenci sploh pentiuma 4 za hitrost proca ampak za samo frekvenco, ker dobro vsi vedo, da ga že najslabši dvojedrnik pelje scat. jaz sem samo malo hotel frekvenco tega starga proca pokazat, ne pa se hvalit, da je hitrejši od vseh xeonov i sedemk in opteronov... drugače glete voltaže pa recimo, da je več bolje, oz. da tekmujemo v višji voltaži :)

p4ko sem sicer za kratek čas uspel laufati tudi na 1.825V.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Bolje je čimnižja voltaža.

hojnikb ::

Prav čudim se da se ta nesmisel od teme še ni zaprl..
#brezpodpisa

Aston_11 ::

Kako pa Pentium G620 undervoltaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

einstein :P ::

@Janac, glede na to, da p4ka prenese extremno voltažo s stock coolingom, sem pomislil, da bi lahko tekmovali v čimvišjih voltažah, kljub temu, da so boljše nižje voltaže.

@hojnikb

tema je prvotno namenjena temu, da pokažete svoje rezultate, namesto tega pa se žal razvija samo debata.

@Aston 11

fsb spustiš? multiplier?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

Na koliko lahko spustim? Neomejeno?

Janac ::

S FSB-jem ga underclockaš.

einstein :P ::

Aston_11 je izjavil:

Na koliko lahko spustim? Neomejeno?


postopoma, dokler še dela, boš videl.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Xserces ::

Janac je izjavil:

Bolje je čimnižja voltaža.


:)):)) Priceless
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

AlienRR ::

Mater kaj ste s te teme nardili. Preseneča me, da na tem formu ni jasno kaj je navianje in da noben od sodelojočih (izvzemam hojnikba in Janaca) ne kapira zakaj se gre. 8-O

Ta istim tudi tole, ja dober P4 v pravih rokah pri CPU-z nese SB i5/i7 rdeče scat
http://oc-lab.si/forum/viewtopic.php?f=...

drugače glede voltaže pa recimo, da je več bolje, oz. da tekmujemo v višji voltaži :)

WTF?! ;((:O

Kot je hojnikb napisal.. Zakaj ta tema sploh še obstaja?! eh..
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

D3m ::

V čem pelje P4 scat i5/i7 in rdeče?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

Kje ti sploh vidiš kakšnega i5/i7 v lestvici?

AlienRR ::

D3m, Meizu think about it. Če se max mnozilniki cca. 63 in BCLK redko gre čez 105 kako bo konkuriral na tej lestvici P4, ki je krepko čez 7GHz?

No pa povečamo bazo na svetovno lestvico.
http://www.hwbot.org/benchmark/cpu_freq...

Kolko SB in Ivyjev se najde med prvimi 300 rezultati?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Meizu ::

Ja sam kaj hočeš s tem povedat.

Da je P4 @ 7ghz+ še vedno za faktor x počasnejši kot i7 @2ghz z disejblanimi 3mi jedri?

AlienRR ::

To je navijanje... zastavi se nek cilj glede na to se postavijo neka pravila.
Pri tem tekmovanju je važna samo frekvenca procesorja in tukaj je performance totalno nepomemben. Tukaj so določeni stari procesorji prav kul. To želim povedat.
Ne rabiš bit dohtar, da vidiš razliko v performancu. Performance šteje pri drugih tekmovanjih.. 3DM, SPi,..

Zakaj je tako težko razumet, da tukaj performance nima blage veze?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

einstein :P ::

AlienRR je izjavil:

Mater kaj ste s te teme nardili. Preseneča me, da na tem formu ni jasno kaj je navianje in da noben od sodelojočih (izvzemam hojnikba in Janaca) ne kapira zakaj se gre. 8-O

Ta istim tudi tole, ja dober P4 v pravih rokah pri CPU-z nese SB i5/i7 rdeče scat
http://oc-lab.si/forum/viewtopic.php?f=...

drugače glede voltaže pa recimo, da je več bolje, oz. da tekmujemo v višji voltaži :)

WTF?! ;((:O

Kot je hojnikb napisal.. Zakaj ta tema sploh še obstaja?! eh..


No, hvala za eno lepo lestvico, pri kateri nad 4GHz večinoma uporabljajo vsaj vodno hlajenje, če ne LN2, jaz sem imel stock, pa še napajalnik sem imel švoh, tako da je napetost močno nihala. Glede tekmovanja v voltaži je treba malo vključiti sarcasm detector. Hkrati pa kot sem že napisal, tekmovanje v višji voltaži nebi bilo slabo za take procesorje, ker bi z njimi z lahkoto zmagoval proti novejšim. Vsak seveda dobro ve, da je nižja voltaža boljša ampak, če že primerjamo voltaže z novejšimi proci, potem bi bilo zanimivo to izkoristit in naredit eno tako tekmovanje, da lahko še kdo s starejšimi proci malo zmaguje. :)

Ponovno pa spet vsem povem, da je tema namenjena tekmovanju v frekvencah, tako da prosim, če prilepite svoje rezultate in ne vlečete naprej debate o tem katera voltaža je najboljša za cpu.

Hvala za razumevanje. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

SplitCookie ::

Meizu je izjavil:

Ja sam kaj hočeš s tem povedat.

Da je P4 @ 7ghz+ še vedno za faktor x počasnejši kot i7 @2ghz z disejblanimi 3mi jedri?



Max. CPU clock je izključno to.

7GHz P4 je stabilen šele pri mnogo nižji frekvenci, glej Memtest32M cifre.

In vsaj i5 se da prignati stabilno in brez večjih težav do ~4GHz
Medtem ko P4 pri 6GHz zahteva najmanj vodno hlajenje, pa je še vedno clock per clock vsaj polovico počasnejši

AlienRR je izjavil:

To je navijanje... zastavi se nek cilj glede na to se postavijo neka pravila.
Pri tem tekmovanju je važna samo frekvenca procesorja in tukaj je performance totalno nepomemben. Tukaj so določeni stari procesorji prav kul. To želim povedat.
Ne rabiš bit dohtar, da vidiš razliko v performancu. Performance šteje pri drugih tekmovanjih.. 3DM, SPi,..

Zakaj je tako težko razumet, da tukaj performance nima blage veze?



Hja no. P4 je star ~6 let na tech, ki je narejen da nabija frekvenco v višave, in to je vse, kar je
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

"Hja no. P4 je star ~6 let na tech, ki je narejen da nabija frekvenco v višave, in to je vse, kar je"

No, zato sem ga pa tudi jaz navil. Ta tema pa je izključno za tekmovanje v frekvenci, brez razprave o performancu(ali pa da se ga zaradi slabega performanca ne splača navijat) tako da prosim, če nehate primerjat i5 ali celo i7 vs p4.

Torej, prosim če date samo vaš screenshot cpuz in to je to, ni potrebno zdaj primerjati oldtimerjev z novimi raketami.

Hvala, lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

SplitCookie ::

Brezveze je. 4GHz doseže že vsaj današnji mlinček za šalo praktično.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

einstein :P ::

SplitCookie je izjavil:

Brezveze je. 4GHz doseže že vsaj današnji mlinček za šalo praktično.


S stock coolerjem? Pa 180W psu-jem? Poleg tega je treba vedet, da pri p4 ne gre za topšit zadevo in se je treba pri overclocku le tega malo bolj potrudit, kot pri današnjih i5 ali i7, ki jih lahko že 5letni mulc brez težav navije. Za ta nove proce imaš že itak še kakšne softvere pa biose lepo porihtane, tako da jih sploh ni težko naviti. Kakšne imaš pa kaj temperature pri 3.2GHz na 4GHz overclockani i petki (recimo i5 650)?

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

SplitCookie ::

Kaj pa se je treba potrudit, dej se hecat.

Za spremeniti par nastavitev v biosih res ni treba veliko truda.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

einstein :P ::

SplitCookie je izjavil:

Kaj pa se je treba potrudit, dej se hecat.

Za spremeniti par nastavitev v biosih res ni treba veliko truda.


ja če se pa noče več prižgat je pa treba že malo bolj pomislit, nič se ne hecam. moraš imeti včasih tudi srečo, da se sploh prižge zaradi temp.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

fr4nc ::

Evo en star rezultat:
Fr4nc 1090T@ 3912MHz


Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

fr4nc ::

Fr4nc 8120@ 4932.88MHz


To je bilo le za Super Pi 1M - zato sta vključena le 2 modula oz. le 4 "jedra".

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Xserces ::

haha jst se bom poscal od smeha... pol pa alien uleti in začne brihtolerat :)):)) kot sem že rekel. Sarkazem je vn iz mode ali vaši možgančki tega ne zaznajo?

še dobro da imaš ti toliko več pojma od vseh o OC ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Meizu ::

einstein :P je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Kaj pa se je treba potrudit, dej se hecat.

Za spremeniti par nastavitev v biosih res ni treba veliko truda.


ja če se pa noče več prižgat je pa treba že malo bolj pomislit, nič se ne hecam. moraš imeti včasih tudi srečo, da se sploh prižge zaradi temp.


Torej, ce se vec noce prizgat potem resetiras bios na plati in je to to. Kje je tu problem? In praksa navijanja danes temelji se vedno na istem principu. Ce kaj zamustras in se racunalnik ne prizge vec, enostavno resetiras bios. Nekatere plate imajo prirocne reset knofe na zadnji strani ohisja, da je delo s tem lazje, pri ostalih pa pac odpres kisto in staknes ven baterijo.

stock ::

:) že baterija ven je del nepoznavanja

Meizu ::

ja ok, lahko tudi ustvariš kratek mostiček v clear cms, ampak le zakaj bi se jebal s tem, če stakneš ven baterijo pa je.

einstein :P ::

Meizu je izjavil:

einstein :P je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Kaj pa se je treba potrudit, dej se hecat.

Za spremeniti par nastavitev v biosih res ni treba veliko truda.


ja če se pa noče več prižgat je pa treba že malo bolj pomislit, nič se ne hecam. moraš imeti včasih tudi srečo, da se sploh prižge zaradi temp.


Torej, ce se vec noce prizgat potem resetiras bios na plati in je to to. Kje je tu problem? In praksa navijanja danes temelji se vedno na istem principu. Ce kaj zamustras in se racunalnik ne prizge vec, enostavno resetiras bios. Nekatere plate imajo prirocne reset knofe na zadnji strani ohisja, da je delo s tem lazje, pri ostalih pa pac odpres kisto in staknes ven baterijo.


ja in kaj potem narediš, ko se to ponavlja pri enaki frekvenci? to pomeni, da ne gre več. vsaj pri taki temp. ne. torej, kako naj bi z lahkoto jaz p4ko navil čez 4ghz, če pa se pri 4100 že noče bootat?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Kdo pa ima CPU-je na 4/5/6Ghz za 24ur/7? Noben, za brskanje po spletu ti je CPU na 1Ghz dovolj.

Navija se samo za benchmarke, tisto 1 minuto da poženeš test(zato nerabiš da je stabilen). Pa se strinjam da danes vsakega 3570k/2500k itd vsak navije na 4Ghz in več, mi z starimi platformah pa se dejansko mučimo za čimveč Ghz.

AlienRR ::

Xserces je izjavil:

haha jst se bom poscal od smeha... pol pa alien uleti in začne brihtolerat :)):)) kot sem že rekel. Sarkazem je vn iz mode ali vaši možgančki tega ne zaznajo?

še dobro da imaš ti toliko več pojma od vseh o OC ...


Ob količini tvojega sarkazma mi je razneslo sarkazem detektor. Glede na tvoj prvi post zate velja enako. Nenazanje si ti tisti ki je v temo vpeljal i core.
:D

Očitno mekdo mora met pojma. Zgleda da imaš to ti.:D

Prvo to:
Glede tekmovanja v voltaži je treba malo vključiti sarcasm detector.


Naslednji stavek
Hkrati pa kot sem že napisal, tekmovanje v višji voltaži nebi bilo slabo za take procesorje, ker bi z njimi z lahkoto zmagoval proti novejšim. Vsak seveda dobro ve, da je nižja voltaža boljša ampak, če že primerjamo voltaže z novejšimi proci, potem bi bilo zanimivo to izkoristit in naredit eno tako tekmovanje, da lahko še kdo s starejšimi proci malo zmaguje. :)


Jaki sarkazem. Moj "WTF" je prav na mestu.


Pa se strinjam da danes vsakega 3570k/2500k itd vsak navije na 4Ghz in več, mi s starimi platformami pa se dejansko mučimo za čimveč Ghz.

Princip je še vedno enak. Sicer pa z višanjem BLCK dviguješ še PCIe/disk vodila(ivy, sb).. Tudi AMD se navija po principu starejših intelovih platform.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

einstein :P ::

Lol ampak vidim, da se je do sedaj samo fr4nc potrudil :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::



To je maksimum za moj konfig. Bi se pa z veseljem privoščil kake 2500k/3570k saj v tem uživam, to je kot adrenalin, ko bi vse naredil da bi dosegel več točk v benchmarkih.

einstein :P ::

@janac

super :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Niti ne, moja meja v zmago je nad 5ghz.

einstein :P ::

Janac je izjavil:

Niti ne, moja meja v zmago je nad 5ghz.


to mejo sem imel jaz 4ghz za p4. pa mi je le ratalo, če bi imel vodno hlajenje za socket 478 :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Sssaga ::

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?i...

i7 920 C0 @2.66 Ghz ~4473 Mhz (s 4 ram ploščicami,; ni nujno meja, samo višje še nisem šel)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unigine Heaven 4.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10640377 (25783) barocco
»

FX-8320 & 7850 - record! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9741585 (37352) fr4nc

Več podobnih tem