» »

pok v zvočnikih

pok v zvočnikih

aurog ::

sem pred kratkim postavil temo, pokanje zvočnikov, v drugi izbi, vendar mislim, da je dotična bolj primerna.

na kratko naj obnovim dogajanje:
v sobi z dvema vtičnicama imam na eni priključene pc zadeve(PC, monitor, zvočnike), na drugi hladilnik(sem študent, podnajemnik). ko začne hladilnik delovati, mi dokaj močno poči v zvočnikih, prav tako kot tudi ob izklopu hladilnika, kar pa seveda ni zdravo za zvočnike.

stvar sem poskušal reševati na različne načine:
- sposodil sem si protinapetostno zaščito, kar ni pomagalo
- vse aparature sem, preko podaljškov, vezal na isto vtičnico(probal sem na obeh) -> isti učinek(prav tako uporabil ups)
- sem hotel kriviti PC ali napajalnik, vendar se ista stvar zgodi ob ugasnjenem PC-ju in prižganih zvočnikih

naj povem, da se je to dogajalo tudi pri prejšnjih zvočnem sistemu. v domačem kraju pa tega problema ni(isti zvočniki).

sedaj me zanima naslednje:
- ali je lahko krivo omrežje v celotni hiši, ki je starejše gradnje - mogoče ni ozemljitve
- ali je posledično kaj na tem, da imajo zvočniki(kot večina drugih) navaden 220 vtič in ne okroglega. bi v obratnem primeru pomagalo?

če se komu kaj sanja, kje tiči problem, bi bil hvaležen pomoči.

lhk pa de j hladilnk zanč :) ??!!

Marjan ::

> kar pa seveda ni zdravo za zvočnike

Aja? Kako / zakaj pa jim škoduje?

Brane2 ::

Problem je v tem, da imajo hladilniki ponavadi bimetalno stikalo, ki v trenutku vklopa in izklopa zaiskri in nastale radijske motnje najdejo svojo pot v elektroniko tvojih zvočnikov, ki to "sliši" kot pok in ga tako tudi ojači.

Stvari so še posebno izraziti pri starejših hladilnikih in takih, katerim so domači mojstri utrgali blokirni kondenzator, "kakovostni" tajvanski crap od zvočnikov pa samo pomaga pri stvari.

Rešitev ? TEžko rečem, bi blo treba probat. Sam bi recimo šou najprej kupit oklopljen audio kabel za zvočnike in z njim zamenjal obstoječega, predvsem na vhodu (se pravi, od računalnika do zvočnika), pa tudi izhodu.
Če se to sploh splača. Če imaš 700W zvočnike za 1kSIT zna biti, da te bo kabel stal več od zvočnikov... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

aurog ::

hja, zvočniki niso ravno ščiš, ampak 2.1 sistem, logitech z-2300(200W, 40k sit). in ker nimam pojma kako ta stvar vpliva nanje, se bojim da ne bo kaj narobe.

fora je v tem, da je pri povezavi PC-zvočnik vmesna kontrolna enota(nastavitev volumna...) v katero in iz katere je fiksna povezava. poleg tega pa poka tudi, ko je PC ugasnjen in ne vem če bi bilo potemtakem smiselno menjavati kabel.

stromar ::

jaz sem imel tak problem pri glasbenem stolpu. rešil sem tako, da sem čez 220v priključil en kondenzator 1,5 uf 400v, potem je pok skoraj izginil

aurog ::

kako se pa priključi kondenzator čez 220? in kolk stane tak kondenzator?

stromar ::

priključiš na ničlo in fazo, cena je nekje 60-100SIT. Bolje bi bilo naredit tak filter kot v računalniških napajalcih iz dveh kondenzatorjev in tuljave, a meni je pomagal že samo kondenzator

glinik ::

Ouuuu, tukaj bodi previden ... Elektrika je kurba, ki se ne da šlatat :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547027 (2139) Skater1982
»

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Oddelek: Pomoč in nasveti
142287 (2066) mrTwelveTrees
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543958 (3469) Mac Gyver
»

pomagajte-napajalnik/pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
657379 (6982) A. Smith
»

Cd-rom v Avto, 78S05, ko priklopim zraven računalniške zvočnike hrešči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91504 (1374) SkIDiver

Več podobnih tem