» »

pomagajte-napajalnik/pretvornik

pomagajte-napajalnik/pretvornik

1
2
»

teedy ::

hvala,še eno vprašanje-napajalnik je zaenkrat še brez uporov,pa sem hotel sprobati če se avtoradio vsaj prižge,zvezal se plus in minus na avtoradio,in utripala je samo lučka za "alarm",prižgal pa se ni,je to zato,ker ni uporov,pa se napetost zmanjša,sem kaj pozabil zvezati?

stromar ::

Ne rabiš nobenih uporov. Vzemi kakšno žarnico od avta 50/55W pri kateri je pregorena nitka za kratko in jo priključi med rdečo in črno. Lahko vzameš tudi kakšno staro 40/45W

Brez bremena na 5V je ponavadi napetost res prenizka - okrog 10V

Lp

Azrael ::

Do "bolj naglas" prideš z dobrimi zvočniki oz. zvočnimi omaricami, kar pomeni, da razni mikro avtozvočniki in omarice odpadejo, ko knof pr gatah.:D

Primer: pred časom sem na box velikosti kuhinjskega hladilnika priklopil walkman (~0.25W) in je bilo dovolj glasno za manjši prostor, kjer ni bilo drugega hrupa. Če pa na isti walkman priklopim njegove slušalke, pa se pod istimi pogoji komaj sliši.

In glede tistih 25W mislim zelo resno, z dobro zvočno omarico je zvoka preveč tudi za sosede...
Nekoč je bil Slo-tech.

A. Smith ::

Če boš dobil dva ovalca, jim vezal vzporedno dva visokotonca (+ vsakemu kond) in jih vgradil v skupno škatlo z radijem in napajalnikom, bo stvar že frdamano glasna :)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

teedy ::

kaj pa je to kond če smem vprašat?

teedy ::

a bo namest uporov dobra tudi 12V 60/55W?a more bit nujno skurjena nitka za kratko al je lahko žarnica čist cela?

stromar ::

Jaz bi raje imel ločene škatle, drugače rado kje ven piha ali pa kaj rožlja. Ovalci pa imajo večinoma že vgrajen en visokotonc in nekateri tudi srednjetonec (dvo ali 3 sistemski zvočniki), tako, da jaz ne bi šel še dodatnih stavit. Najbolje bi bilo na radio priključit kakšne zvočnike od stolpa (pa čeprav starega 20 let)

kond je okrajšava za kondenzator

Lp

teedy ::

aja še zmer nevem okol žarnice,zgoraj preberite.

stromar ::

Žarnica je lahko čist cela. V primeru, da bi bila ena nitka pregorena, bi priključil tisto, ki je cela

teedy ::

a pa je kej narobe če je 60/55W?

stromar ::

Če gledaš z zadnje strani žarnice vidiš tri kontakte. Priključi jo tako:

............._
......(+).|......|.(-)

To velja za celo ali za žarnico s pregoreno nitko za kratke luči

Lahko, da imaš žarnico s samo eno nitko. Priključi jo tako

.......(+)..|......|..(-)

V tem primeru mora bit žarnica cela

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

stromar ::

nič ni narobe čle je 55/60W

teedy ::

a pol jo kr pospajkam na žico?

stromar ::

Olupi kakšen cm in pol žice, jo vtakni skozi luknjico in zavintaj, tako, da se tesno prilega. Ne rabiš nič spajkat.

teedy ::

ok

A. Smith ::

Ja, stari zvočniki so zakon. Samo če jih imaš.
Če boš pa uporabil avtomobilske zvočnike pa glej, da bodo vsaj nekam vgrajeni, če že ne v lastne škatle.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio MOSFET 4x50W oz. ?

Oddelek: Na cesti
52644 (2537) Olajuwon
»

avtozvočniki kateri?

Oddelek: Zvok in slika
51566 (1511) bamfy
»

Nakup radia in zvočnikov za v avto

Oddelek: Zvok in slika
324640 (4274) EvilDare
»

avtoradio

Oddelek: Na cesti
121572 (1399) radiator
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265038 (4635) jRk0

Več podobnih tem