» »

IBM - Hard disk

IBM - Hard disk

kriss ::

Rabim nekaksen popravek za diske kateri imajo 2mb svojega polnilnika in ko Windows ugasnes se ta ne prepise cel iz tega njegovega rama, tako da patem non stop tezi skandisk in se ti ne pusti da snemas na disk.;((:'(>:D:\
United Wampires

Maxtor ::

Vse o IBM trdih diskih imaš tule, povem pa ti iz lastnih izkušenj, da se ti diski na nekaterih ploščah zelo čudno obnašajo (meni je recimo šklocal, pa sem ga zamenjal za maxtorja):

IBM TRDI DISKI IN SLABI SEKTOJI: Trdi diski IBM so vedno bolj popularni in razširjeni. Pri seriji DTLA pri uporabi OS Win 98 / 98SE in redkeje Me se pri Scan-disku pojavljajo slabi sektorji, ki se jih ne da odpraviti. Pred reklamacijo diska lahko s programom DTF, ki ga najdete:na strani IBM-a http://www.storage.ibm.com/techsup/hddt... preverite vaš disk s sledečim postopkom:
a) poženite DFT Advanced test
b) če ta javi napako, pozenite DFT Erase disk. Ce tudi ta javi napako, si zapisite kodo napake in disk reklamirajte (ali sistem). Ce DFT Erase ne javi napake
c) ponovno pozenite DFT Advanced test, ali se bolje Continued test (vsaj 3x). Zapisite si napako in disk reklamirajte
d) ce ni napake, je trdi disk IBM DTLA v redu

Možni vzroki za tezave:
a) nepravilen Shut-down Windows-ov 98, 98SE in celo ME je najbolj pogost vzrok za bad bloke -v kombinaciji z zelo hitrimi IBM DTLA diski (2MB Cache-a!!!). RESITEV: patch http://support.microsoft.com/directory/...
b) pregrevanje diskov. Proizvajalec racunalnika, ali kupec ki sam vgrajuje komponente, je dolzan zagotovite cim nizjo delovno temperaturo diska. IBM diski imajo vgrajen termo varovalko, ki pri doloceni temperaturi izklopi disk. Na ta nacin se disk zasciti pred pregretjem. Pri nenadnem izklopu lahko pride do okvare podatkov na disku, kar pa se ni razlog za reklamacijo! RESITEV: zagotoviti zadostno hlajenje diska in izvesti DFT teste

Priporočamo redno izdelavo varnostne kopije svojih podatkov in programov. V primeru okvare diska, ne prodajalec in IBM ne odgovarjata za nastalo skodo! Stroški resevanja podatkov lahko presežejo vrednost 500.000 SIT!!!

Obenem najdete na IBM spletni strani še koristne programe, kot je IBM Feature Tool, Disk Manager 2000 in drugi.


Yohan del Sud ::

Men je po treh mescih spet začev korenčke ribat. Mamu mu! Zato sem se odločil zamenat plato.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mlacom in nov disk!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141486 (1033) |Luka|
»

temperatura IBM diskov??

Oddelek: Pomoč in nasveti
381845 (1225) Kriko
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311339 (6967) ChiefThunder
»

Izkazalo se je za resnično...

Oddelek: Novice / Diski
381991 (1991) branko_bm
»

Ali je IBM na gobcah?

Oddelek: Novice / Diski
112023 (2023) ahac

Več podobnih tem