» »

VPN in sharane datoteke

VPN in sharane datoteke

boych ::

Problem je sledeči:

mam dve mreži na dveh različnih lokacijah, ki sta med seboj povezani preko VPN tunela, ki je narejen z ZYXEL Zywall 10 ruterjema. Vse laufa OK, problem se pojavi, ko hočem z ene strani VPN na drugo stran pogledati sharane datoteke. Računalnik vidim, ko pa hočem dostopati do deljene datoteke pa mi napiše da kao nimam pravic!!
Deljenje je seveda nastavljeno na maximum in tudi vse pravice!
Če hočem do deljenih datotek dostopati na isti lokaciji, gre brez problema iz vsakega PC-ja, problem je le ko to hočem preko VPN. Ostal sem brez idej, prosim pomoč!

P.S. Tisti PC na katerem bi bilo potrebno deliti datoteke ma OS WIN 98!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

boych ::

Mam samo jaz taki glupi primer?????
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Self-Defence ::

Na WIN 98 niso možne pravice za dostop do map in datotek, ker sistem uporablja FAT32, pravice lahko določaš le pri NTFS. Pri 98 lahko le določiš dostop z geslom,ali brez. Client mora imeti pa seveda enek Username, kot tam kjer je narejen Share. Torej če imaš na WIN98, kjer imaš Share, uporabnika "franci" in geslo nastavljeno "petek" moraš na računalniku kjer dostopaš vnesti uporabnika "franci" in nato še geslo "petek", če pa uporabljaš prav tako WIN98 moraš bit prav tako prijavljen kot "franci". Morda je problem tukaj, lahko pa problem liži pri VPN Stežniku in/ali VPN Clientu. Ker nevem kaj uporabljaš ti žal kaj več ne morem pomagati. Je pa res da nekateri Routerji ne znajo uporabljati NetBios Over IP in morda je tudi tukaj problem.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5615317 (5991) rkobarov
»

Globalna okužba se širi, proizvodnja ustavljena tudi v Revozu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Varnost
15451906 (39927) SeMiNeSanja
»

ownCloud vs Dropbox (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11419305 (16017) Lonsarg
»

VPN connection iz domačega omrežja v službo

Oddelek: Omrežja in internet
213921 (3579) darh
»

VPN

Oddelek: Omrežja in internet
71393 (1237) arch5

Več podobnih tem