» »

Linux in ftp download vprašanje

Linux in ftp download vprašanje

@ljash ::

Pozdrav!

Imam ClarkConnect Linux in pa eno vprašanje :) :

Na ta server, na katerem je ClarkConnect, se povežem preko SSHja, zdaj me pa zanima, kako lahko zdownloadam datoteke iz ftp serverev, brez da bi moral biti z mojo mašino ves čas povezan s serverjem preko sshja. Torej trenutno moram, če želim downloadati iz nekega ftpja, napisati pač komande (open ftp, download ), vendar se prenašanje preneha takoj, ko prekinem ssh. Obstaja kakšna komanda, da bi download potekal normalno tudi, ko zapustim "prizorišče"?:\

[

Se pa opravičujem, ker vem da je ena taka tema že bila, vendar je žal nisem našel...


Hvala vnaprej!

LP,
bmw-f1

mile ::

screen si inštaliraj in preberi navodila

@ljash ::

Žal ne gre, ker ta računalnik ni pri meni, zato me bolj zanima kako bi lahko ftp upravljal preko konzole (preko ssh-ja).

SasoS ::

napiši screen v konzolo...saj verjetno je gor. Aktivni terminal potem odklopiš z ctrl-a+d. druga varianta je da kak wget poženeš v backgroundu.

@ljash ::

aha a tale wget bo deloval tud ko se jst odklopim s puttyem?
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

@ljash ::

aha torej še en problem je - tle če hočm z wgetom prit na nek ftp server, ne gre, ker je treba vpsiat username in password. Kako se potem že napiše naslov? (sm že probu @username:pass sam ne prime ))

SasoS ::

jup...bo deloval...pravilna sintaksa je wget ftp://username:password@server.domena/... & (ta & ga da v background). vseeno je screen bolje ker lahko kasneje terminal priklopiš nazaj, tako pa samo laufa...

@ljash ::

a ta "screen" je ubistvu kot webmin al kako?

zdj mi pa tle pr wgetu napiše da fajl k ga hočm zdownloadat ne obstaja.... wtf? na winsih mi pa normalno začne vlečt.

sm tud tale screen probu - ql zadevca, sam ko se ftp konektam, me ne vrže v home direktorij, ampak pristanem kr na C:\. Pol pa hočm na Program Files pridet, pa ne vem, kako je presledek v konzoli (če napišem cd Program Files razume kot Program, če pa Program_Files pa tud ne razume...).

mile ::

probaj

cd "Program Files"

moj_nick ::

cd "Program Files" ali cd Program\ Files ali cd Program*Files ali cd Program "tipka Tab"

Možnosti je kolikor hočeš ;)
110111001001010001010000

@ljash ::

aha sm pršu zdej not ;)

Zdej me pa še tole zanima - s screenom sm dal potem "get imefajla" in je sam napisal "Opening binary connection" in nč ostalga. Potem sem pa šel ven z alt+a+d, zdej pa še napišem screen, nč ne piše več, da bi karkol downloadal... kje lohk preverim?

mile ::

z kombinacijo control+a+d "odlepiš" screen s trenutnega terminal in potem ga z
screen -r "prilepiš" nazaj oziroma dobiš seznam ( če jih je več)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[winXP]PATH se čez čas ne parsa pravilno

Oddelek: Operacijski sistemi
61029 (918) MrStein
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23016406 (7945) Gapi
»

linux+adsl kot router

Oddelek: Omrežja in internet
231452 (1127) korenje_ver2
»

Postavljanje strežnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504913 (3862) tx-z
»

Router pod linux-om (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1276167 (4823) pro549

Več podobnih tem