» »

MATICNA PLOSCA???

MATICNA PLOSCA???

MAVER|CK ::

Lep pozdrav,
upam, da bom na tem forumu naletel na koga, ki mi bo lahko pomagal pri sledeci tezavi: Windows XP mi zablokirajo, ko jih hocem naloziti na svez disk s CD-ja pri plavem ekranu ko pise starting windows (Winsi in cd so ok, delajo na drugih racunalnikih)!
Vas slo-tech linux s cd-ja mi pa dela na racunalniku. Rame sem nesel k kolegu in so mu delali, diska sem dva sprobal, graficno kartico pa tudi eno. Nekateri serviserji so rekli, da so rami krivi, nekateri pa so rekli, da je graficna, po mojem pa je tu crknala maticna plosca. Ali mi lahko kdo potrdi, da je ze videl ta primer!

Za vse odgovore se vam ze v naprej najlepse zahvaljujem.

S spostovanjem,
I have a need, the need for speed! MAVERICK over and out...
http://www.blatnik.net

boštjan ::

Rame sem nesel k kolegu in so mu delali

pol pa naj ti kolega posodi rame in sprobaj
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

MAVER|CK ::

Bom se to naredil, ampak ko mi ga presteje na zacetku je vse OK! Sm pa tud probal z nekaterimi memtesti pa je eden neki naredil pol pa zastekal, ce ma ker od vas naslov kakega dobrega memtesta se toplo priporocam.

Hvala
I have a need, the need for speed! MAVERICK over and out...
http://www.blatnik.net

Azrael ::

Če ti Linux CD dela brez zmrzovanja in tudi njegov KDE, potem dvomim v težavo z RAMi. Linux je še bolj zahteven za RAM, kot Win XP. Sicer pa RAM lahko stestiraš s programom memtest86+.

IMO, ali je mogoče BIOS matične plošče vzrok težavam ? Odsurfaj na stran proizvajalca matične plošče in poglej katere verzije BIOSa obstajajo za tvojo ploščo in kaj novega prinašajo (in kakšne težave odpravljajo).

Na misel mi pride še:
- Podatkovni IDE kabli do CD in diskov OK ?
- BIOS nastavljen na default ?

Drugače ne bo škodovalo, če napišeš katero matično ploščo in procesor imaš. Mogoče ima kdo, ki bere to temo, isto konfiguracijo in bo lažje svetoval. To kar smo ti napisali do sedaj je tipanje v temi.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

cryptozaver ::

No recimo jaz sem imel podobno tezavo in na koncu z menjavo HW prisel do tega da je problem MB. MB=MSI,PIII

Na servisu so rekli da gre za tezavo s ElKond-iji in da jo poznajo. Sploh zadnje case veliko bereem o tezavah s kondiji ;((

MAVER|CK ::

Moja maticna plosca je A7V333 od Asusa.
Fora je v tem, da so maticne plosce moja sibka tocka.
Do sedaj sem imel ze probleme z: Zaribala sta mi dva diska, Pregrel se mi je en procesor, skuru sm eno graficno, z rami pa se nisem imel problemov. Tudi tokrat dvomim v tezavo ramov saj je tudi mem test v eni uri naredil 4 teste ramov in je vse OK!

Kable sem precekiral, BIOS sm pa tud ze nastavu na default!

Hvala za vso dosedanjo pomoc, ce ima se mogoce kdo drug kaksno idejo jo bom zelo vesel!

TNX
I have a need, the need for speed! MAVERICK over and out...
http://www.blatnik.net

MAVER|CK ::

Za feedback informacijo, vsem vkljucno z menoj in petimi serviserji, ki smo krivili maticno plosco, rame ter graficno plosco! Za vse skupaj je kriv procesor:( Jah tudi Athloni crknejo, se posebej, ce racunalnik non-stop laufa en mesec:)
Zato vsem, ki laufate amd-je non-stop priporocam dodatno hlajenje ter odvijanje procesorja, pa naj se se tako neumno slisi, za download tako ni vazna toliko procesorska moc:)

Lp,
I have a need, the need for speed! MAVERICK over and out...
http://www.blatnik.net

K0K0 ::

ma dej no mer procesorju nč ne škodi če laufa 24/7 pa je lohka tud mal navit sam temperature morjo bit v mejah normale. Predvidevam da imaš slabo prezračeno kišto in ti zato tud ostale komponente tko crkujejo. Spredi in zadi si namontiri po en 80mm vent ponavad so luknje že narjene pa jih vež na 5v da bosta tih. al pa imej vsaj odprto kišto. pa v biosu si za vsak slučaj nastav ugašanje pri 60 stopinjah tko da tud če ti vent odpove procesor ne bo pregoru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231602 (1259) mr1two
»

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Oddelek: Strojna oprema
281575 (1286) Engineer_SLO
»

problem pa ne vem v čem

Oddelek: Strojna oprema
191215 (843) paljer
»

[težka tema] računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
341780 (1472) solatko
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505252 (4300) lordgreg

Več podobnih tem