» »

ima kdo prazne kartuše za epson c70/c80 ?

ima kdo prazne kartuše za epson c70/c80 ?

miceni ::

Hola,
bi mi lahko kdo, ki ima kakšne prazne kartuše za epson c70/c80, le te podaril ? Meni so se namreč zasušile, in bi moral tiskalne glave očistiti, ne mislim pa ga dati na servis, ker malce predrago računajo. Je že imel kdo podobne težave z epson c70/c80 ?

lp, M

bobby ::

sam iz radovednosti,.. kaj pa bi počel s praznimi kartušami??? preglej če ti črpalka dela!!!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

miceni ::

črpalka mi dela, šobe v glavi so zasušene. Postopek, ki sem ga slišal na servisu (pa tudi na netu) naj bi bil tak, da v kartuše natočiš toplo destilirano vodo, daš skozi parkrat čiščenje, in nato pustiš čez noč. To bi naj raztopilo zasušeno barvo. To velja seveda samo za pigmentne barve.

Lp, M

bobby ::

ok, kater "servis" ti je pa to povedal?? :D
kako veš, da je črpalka ok?? (glavo premakneš na sredino tiskalnika, navočiš tekočino na blazinco kamor se parkira glava in prižgeš tiskalnik. daš čiščenje, če ta zekočina izgine, pol je črpalka ok,ni zamašena cevka-to se dogaja zato, ker so pignentne barve,..)

te šobe se nikoli ne zasušijo VSE naenkrat,.. če se zasušijo, potem jih par ne dela, nikoli pa vse. lahko je zanič varovalka za glavo na glavni plošči,...

več razlogov je lahko da ne delajo šobe.

PS: pigmentne barve so zelo slabo topne v vodi (velja za epson)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

miceni ::

te šobe se nikoli ne zasušijo VSE naenkrat,.. če se zasušijo, potem jih par ne dela, nikoli pa vse. lahko je zanič varovalka za glavo na glavni plošči,...

aja, nisem rekel, da so vse šobe zasušene, nekaj šob mi dela nekaj pa ne, na podlagi tega sklepam, da črpalka dela.

več razlogov je lahko da ne delajo šobe.

daj, napiši jih nekaj

PS: pigmentne barve so zelo slabo topne v vodi (velja za epson)
hmm, po moji izkušnji je kar (z dest. vodo namočeno brezvlaknato krpico sem dal pod glavo, in malo premaknil levo desno, pa je kar konkretno vpilo.)

LP, M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inkjet printer ne sprinta nič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182254 (1333) Yohan del Sud
»

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Oddelek: Strojna oprema
93201 (3201) Azrael
»

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
143213 (3072) M-man
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282927 (2304) OZZY
»

Kateri InkJet do 30k?

Oddelek: Kaj kupiti
141280 (1106) Brane2

Več podobnih tem