» »

Kateri os??

Kateri os??

Jaxx ::

Pred kratkim sem posodobu starega celerona 300A na duron750 in kt133a, 128 ram in 20G hdd... Vse dela kot mina, edino kar me zanima je kater os naj dam gor? Pri win2000 me zlo motijo naslednje stvari:

- boota se cca. 2 uri,
- 128 rama je minimum, sam ga ne bom samo zato kupval še 128,
- za določen hw se ne dobi driverjev,
- špili delajo (se mi zdi) počasneje (fps - tud 3dmark200x rezultati so nižji),
- win98se so bli glih tako stabilni, samo bi vseeno mel kaj novejšega gor.. Millenuim?

Argh, kaj naj naredim???:'(

krucymucy ::

Samo nikar WinMe - ker se vsujejo pa se prej kot (veliko prej) kot 98!

Ce ze noces met w2k pa si naloz Win98SE

teac ::

W2K al pa Win98!!! Jaz mam W2K, pa dela vse OK. Izogibaj pa se WinMe (vsaj jaz imam slabe izkušnje z njimi)!!!

andrej ::

- 2 uri se ti boota?
- ce harver nima driverjev nabavi boljsi hardver ali pa zagnjavi proizvajalcu. ves boljsi hardver ima driverje za w2k ali pa vsaj NT4, ki se v dolocenih primerih dajo porabit.
- 128 MB je cool, 256 pa je vsekakor bolje.
- vecina iger res deluje pocasneje. bos moral malo pocakat na boljse driverje za graficno. odvisno od tvoje strojne opreme so razlike minimalno. Z raznimi benchmark programi so razlike vidne, pri samem delu in igranju pa so komaj opazne.
Naprej preveri pa bos potem vido...

JLP ::

- boota se cca. 2 uri,
Zgleda da maš ornk uro prehitro

- 128 rama je minimum, sam ga ne bom samo zato kupval še 128,
Ma dej no sej ni tko drag RAM, sam 128 je res premal za Win2k, šele od 256MB dela normalno

- za določen hw se ne dobi driverjev,
Na žalost sam tak hardware je ponavad že res star

- špili delajo (se mi zdi) počasneje (fps - tud 3dmark200x rezultati so nižji),
Odvisn od špila, pa kakovosti drajverjev za grafično za WIn2k sam razlike so čist mejhne

- win98se so bli glih tako stabilni, samo bi vseeno mel kaj novejšega gor.. Millenuim?

Ma ja Win98SE niso nii mal tok stabilni kot Win2k. Zgleda da še nis velik Win2k uporablov. WinME pa se ne dotikej tud z 10 metrov dolgo placo, so total nestabilni.

Jest bi namest tebe še mal počakov da pridejo WinXP Personal vn pa bi pol to kupu. Tacajt bojo pa Win98SE uredu.
Live long and prosper!

Jaxx ::

Hja lej: z "boota se dve uri" sem mislu da se boota kar dost dlje kot win98; ostalo je pesniško pretiravanje!

Sicer pa - grafično imam GF256 32 SDR. Kako se obnesejo detonatorji za win2000? A so počasnejši/manj stabilni od iste verzije za win9x/Me?

teac ::

Glej:
Zaradi mene se mi Winsi lahko bootajo tudi pet ur, če vem, da mam stabilen sistem. Če pogledaš WinMe, se bootajo.....(niti ne tako dolgo), pa so za ku*ac.
Če je problem v bootanju.....potem pa si nabavi Win 3.11!!

Binji ::

Meni se tudi Winsi2000 nalagajo doooolgooo (D700@1008), pa se pol ko je notr steka bl ko frendu s C333. Je to mozno??

Glede stabilnosti.. zakaj se mi nonstop sesuva IE?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

krucymucy ::

binji: mal formata ne bi skodilo!

men se sam ugasajo ful dolgo - sam me to ne moti!

stabilnost: za MS odlicna - drugace zelo dobra!

teac ::

Ne vem no, če se meni ne bootajo niti tako dolgo!?!?
krucymucy:
Winsi pa se ti ugašajo verjetno zato tako dolgo, ker so W2K tako skonfigururani (težijo k čim večji strabilnosti in varnosti)!!
Kot si rekel glede stabilnosti: za MS res odlična (kot je eden v eni temi rekel-ne vem točno kdo- verjetno je MS ukradel kodo od W2K od nekoga drugega:D)

andrej ::

teac: MS ima kvalitetni sistem za 10 let - Windows NT, samo malo uporabnikov ga je prej uporabljajo. Mi, ki smo ze prej uporabljali NT-je vemo, da MS zna naredit dober sistem...

ABX ::

Zaneslivost sistema je direktno povezana z število uporabnikov.

Če en dan bomo vsi imeli doma Linux bomo pizdli čez tega češ da je eno veliko sranje.

NT so stabilni ker nič ne podpirajo :)

Edino sranje v M$ je WinME ker popolnoma nepotreben OS oz. ne pove nič novega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

teac ::

Ja, samo težko vrejameš, da je MS spisal W2K. Še posebaj po taki katastrofi kot je WinMe!!!!
Če bi pred par leti vedel, da je W2K (takrat še NT4) tako stabilni, bi že zdavnaj zamenjal sistem!!

Maxtor ::

Windowsa ME si nikoli ne nalagal, ker je za en drek. Naloži si w2k, če imaš gonilnike, sicer pa w98 se. Jaz uporabljam w98 se, pa se mi nikoli ne vsipajo skupaj, ker imam dobre gonilnike, včasih pa so se mi vsipali skupaj tedensko ziher 3x. Stabilnost windowsov je vedno odvisna od gonilnikov. Če so gonilniki pravi, med NT in 9x ni neke občutne razlike.

Glede rama. 128MB v w2k je prek zadosti, če imaš ostale komponente dobre. Imam kolega, ki ima vse na pc-ju 2 x boljše od mene, razen plate, pa ga moj računalnik piči v čisto vsem.

andrej ::

abx: NT so stabilni, vendar ne zato ker nic ne podpirajo.

teac: zal pred casom ni blo dosti programov, ki bi delali na NT4. pri tem mislim na igre in ostalo win9x kramo.

rednex: ufff, razlika med NT-ji in win9x je OGROMNA! V win9x ti lahko navaden program, par vrstic asemblerja zrusi, resetne masino, itd. v NT-ji se to ne more zgodit. NT-ji so bistveno bolj stabilni in robustvi, vendar ga lahko (tako kot vsak drug sistem) pokopajo gonilniki.

ABX ::

andrej: yup! in zaradi tega je NT počasnejši od WIN9x pri večini aplikacijah (če se vrti samo ena, recimo igre). To ne pomeni da igre vrtijo bolj zaneslivo, ampak to da če igra krepne ne potegne še vse ostalo za sabo (no vsaj v principu:) )


Jaz pa ostnem mišljenja da NT 4.0 so bolj zaneslivi od Win9x zaradi tega ker podpirajo manj pizdarji.


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

abx: w2k podpirajo vec p. kot NT4 pa so vseeno bolj stabilni.
XP-ji podpirajo se vec stvari in so se bolj stabilni:D

Tvoja logika je malo skregana z dejstvi;)

Paramedic ::

El Che: jaz imam praktično enak sistem (gf1sdr, D700, 128MB) z w2k in dela kot po maslu. Tudi nad pomanjkanjem rama se ne pritožujem - se ne pozna tolk velik. Škrta le ob zagonih in zapiranjem VEČJIH programov (iger), pa še takrat ni nič slabše kot pa 64 rama na w98.
End transmission.

kuglvinkl ::

Torej koliko RAM-a je potrebno imeti, da W2k normalno delajo, oz. koliko ga poberejo. Po mojih izkušnjah (minimalno število softweara, ki se zažene ob bootu) mi poberejo Win98 trenutno 80 Mb, da se sistem postavi. Je pa res, da mi zelo redko pade količina pod 100 Mb (imam 256)

andrej ::

hm odvisno. Ce si sprete ti po bootu poberejo samo 50 MB. Potem tudi na 64 MB delajo sprejemljivo, 128 MB pa kar dobro. Seveda pa je odvisno od tebe in aplikacij, ki jih zaganjas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411472 (1075) andrej
»

win2k VS millenium

Oddelek: Operacijski sistemi
8872 (790) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585043 (4185) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
774978 (4097) Simko
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481879 (1402) JLP

Več podobnih tem