» »

xp slovenski?

xp slovenski?

Maxtor ::

Ali kdo ve, če bosta office xp in windows xp tudi v slovenski verziji?

Tomi ::

Kolikor mi je znano, nekaj mesecev po izdaji angleških verzij ( Office 100% , za Okna pa nisem čisto prepričan ).
Sem že našel tukaj.
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

da in ne. Sami XP-ji ne bodo slovenski. Dobil pa se bo posem paket, imenovan MUI, ki bo vseboval slovenske datoteke za pomoc, itd...
V bistu je podobno zgodba kot je sedaj. Zdaj je na voljo za w2k poseben paket MUI, s katerim lahko podjetja dodajo razlicne jezike. Torej mas angleske w2k, in dodas nemski paket, potem pa lahko dolocih kateri uporabnik bo imel nemski uporabniski vmesnik in kateri angleski. Obstaja se vec jezikov, recimo spanscina, kitajscina, itd...
Paket MUI za XP-je bo vseboval slovenscino.

Office XP v slovencini je ze koncan in bo prisel na trg cez par mesecev.

Tomi ::

Upam, da res. Ker potem si mislim notebooka opasati z XP-ji:D
Samo kako pa potem v novici ( v linku ) piše, da bodo sami Windowsi slovenski. Zavajanje ali napaka?
metrodusa.blogspot.com

|ViPeR| ::

Win XP (zdej ne vem a bosta obe različici al sam Home Edition) in Office XP bo preveden v slovenščino. Sem skor 100%.:D

Popravek: "Prvič v zgodovini bosta poslovenjena poslovni operacijski sistem Windows XP Professional in celotni Office XP", več na Klik! :D

lp

bastadu ::

Jaz sem pa čul, da bo XP Professional v dobavljiv tudi v slovenskem jeziku, medtem ko pa Home Edition verzija naj bi bila samo v ENG in ostalih bolj znanih jezikih. Sam ni mi logično zakaj ne bojo raje HE verzije prevedli v SLO, saj bo ta verzija (med licenčnimi:\) pomoje bolj razširjena kot Pro, ker bo dosti cenejša...

andrej ::

|ViPeR|: saj ni treba ponavljat kar je ze blo recno, se posebej, ce vdaris mimo:
1. slovenjen bo Windows XP Professional
2. slovenski Office XP je ze koncan.

bastadu: To je bla zelo tezka odlocitev. Jasno je blo le eno - ni dovolj denarja za lokalizacijo obeh verzij. Treba se je blo odlocit za eno. Po njihovih cifrah so pac ugotovili, da bi blo bolje poslovenih Pro verzijo. Jaz mislim, da je odlocitev prava, zato ker se bo Pro verzija uporabljala v podjetjih, HE pa temu ni namenjena, ker ji manjkajo nekaj zadev. Navadni uporabniki pa se vedno lahko kupijo Pro, s cimer so dosegljivi obema kategorijama uporabnikov. Ce bi poslovenili samo HE pridejo v postev samo domaci uporabniki. Definitivno pa se bo v sloveniji prodalo vec Pro verzij (treba je racunat, da bodo podjetja vzela Pro, hkrati pa tudi veliko ostalih uporabnikov), zato je bila odlocitev logicna...

|ViPeR| ::

andrej se opravičujem, nisem vedu.0:)

lp

andrej ::

mislis rect, da nisi prebral!;)

|ViPeR| ::

Jp, nism prebral tvojga posta. Se mi je tko modilo odgovarjat da nism mu časa vsega prebrat.:)

BTW: Sem stestirov WinXp beta 2495 in morm rečt, da so fenomenalni.:D

lp

andrej ::

hm, 2495. al mislis 2494? 2495 je bil hudo piratski, docim 2494 je stestiran interim release...

kakorkoli ze, RC1 (2505) je odzunaj od petka.

|ViPeR| ::

Ja 2495 so. Piratski so pa sigurno;).

Zdaj pa še neki vprašanj:

1. Kolk rama naj bi pa WinXP potreboval za normalno delovanje? Ker jest mam 128MB pa mi ga zlo primankuje, no ja sej to ni tak problem pri današnjih cenah rama.:D

2. Mam velike probleme s FireWalli (softwareski) natančneje z BlackICE. Andrej a mogoče poznaš ker firewall, ki dela brez težav? ZoneAlarm dela sam, mi ni prov preveč všeč.

Hvala ti

lp

andrej ::

1. 128 MB je ravno, da spila. 256 pa ze dalo zlo v redu. Jaz mam recimo na notebooku 192 MB in poganjam vsakdanje zadeve pa mi skoraj nikdar ne zmanjka pomnilnika. Drugace pa so beta verzije bolj pozresne. Pri RC1 je ze cutiti manjso pozresnozt, pri koncni pa bi stvari naj ble se malo boljse.

2. za firewalle mas na straneh proizvajalcev razne popravke. Jaz uporabljam kar vgrajeni firewall v Windows XP. BlackIce in ZoneAlarm pa mislim da delata. bom prevero...

Yohan del Sud ::

Jest sem ga dal na PII 233 64MB in dela. To je pa tudi vse. ;(

Bom del noter 256 MB, bomo vidli če bo kaj bolje

andrej ::

da, tudi z 64 MB "dela". Oz. bolje receno zbootne:D

Neo32 ::

Am alo folk ke pa se da dobit te winXP. Jest mam amd k6-2 300 mhz pa 128 rama a bo to delov????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Language pack za XP

Oddelek: Programska oprema
2513918 (12861) SaXsIm
»

Windows xp home edition in podpora za slovenščino

Oddelek: Operacijski sistemi
101509 (1388) andrej
»

Slovenski XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
538418 (7063) Han
»

Win XP NTFS?

Oddelek: Programska oprema
371326 (985) andrej
»

Poslovenjeni WinXP in OfficeXP

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
162386 (2386) Tr0n

Več podobnih tem