» »

Počistiti Windows neuporabnih smeti...

Počistiti Windows neuporabnih smeti...

Zeratrem ::

Zanima me s katerim programom bi lahko pocistil v XP programe, datoteke, itn., ki jih ne potrebujem, mi jih pa windows vseeno, ne da bi me vprasal ob instalaciji instalira. Seveda naj bi bil program zanesljiv, to pomeni, da bi mi windows po ciscenju se naprej delovali. :)

Pa se eno vprasanje, kaj menite, da je pametno dati Windows XP na Pentium II 450mhz in 128mb rama ali je to prepocasno in naj raje ostanem na XP 1, kjer vse lepo deluje?

gzibret ::

Uf..... Windowsi res namečejo polno smeti. Pol pa pobrišeš kakšen fajl (po možnosti z dolžino 0 kb) pa nič več ne dela :O .

Jaz za čiščenje smeti uporabljam System Mechanic, pol pa obstaja še Window washer (pa mogoče še kaj).

Za hitrejše najaganje WIN priporočam Bootvis, ki ti vse fajle, ki jih win rabijo za zagon zloži lepo na eno področje na disku. Stvar se potem naloži znatno hitreje, disk pa mleje občutno manj.

Za odstranitev zadev, ki jih win namečejo gor ob inštalaciji pa daj zaženi

control pannel\add remove programs\add remove windows components

in pobriši ven kar nočeš. Vendar vseeno ne verjamem, da zadeve fizično izbriše iz diska. Zadnjič sem vrgel ven vse smeti (paint, wordpad.........), vključno z IExplorerjem (uporabljam Avant Browser), pol pa nekega dneva zaženem windows update pa se mi ne vem od kod spet zažene IExplorer. BUUUUUUUUUU*&%#*/!"*€@*;((

Še vedno pa ne vem, kako eliminirat Windows Movie Maker, pa Tour to windows XP...
Vse je za neki dobr!

Shaman ::

Jaz sem uporabil XP-lite tako sem odstranil vse igrce in
podobno saro, ki jih windows namestijo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
202359 (1949) G-man
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607336 (5892) krneki0001
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49247076 (20753) R33D3M33R
»

Nepotrebni fajli?

Oddelek: Programska oprema
91203 (1093) Storm
»

Proklet modem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161744 (1543) su37

Več podobnih tem