» »

Online nakupi

Online nakupi

DK6607 ::

Mene predvsem zanima kako varno je to, na kaj moraš pazit in kakšne izkušnje bi mi prišle prav.

Recimo plačilo je zanimiva tema. Ali je varno zaupati številko kreditne kartice. Je to res kaj pišejo na online shopih, da je popolnoma varno pred zlorabo in hackerji? Oziroma kakšen je najboljši način plačila?

In pa še nekaj, če kupujem preko interneta iz tujine, potem verjetno moram plačat carino. Zdaj pa je vprašanje kako to poteka. Paket mislim da dobiš na dom, ali ne? Potem takem niti ne bi rabil plačat carine.

Lp
  • polepsal: Primoz ()

Vesoljc ::

iz kake tujine bi pa ti naročil? avstralija? :D
ne pozabit da smo v eu 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

antonija ::

Men ni se noben ukradu stevilke kreditne kartice (ce jo pa slucajn kdo je, jo pa ni uporabu:D)

Drgac pa pri nas lahk dostkrat placas po povzetju.

Iz tujine je pa EU brez carine, ce je pa iz kje drugje, pa dobis paket na dom samo ce so v paketu vsi papirji iz karih ti cariniki opilijo carino in davek. Ce tega ni (papirjev; ponavad rabjo sam racun), pol pa dobis domov obvestilo da te v LJ na carinski posti caka paket, pa da jim dej dostavit (po posti, faxu, osebno, ...) en racun na podlagi kerga bojo oni carinil. Ce ti jih rata prepricat da je zadeva rabljena in da ni velik vredna te clo spustijo brez carine! >:D

Tolk vem jst...:8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SodVina ::

Kar se tice placila, se mi zdi da je najbolje po povzetju. V kolikor jim placas se preden si robo dobil, se lahko zgodi, da se jim ne bo vec mudilo z dostavo. Zakaj bi se pa na vse pretege trudili da ti cimprej dostavijo, saj si itak ze placal.:D

kopernik ::

Jaz sem že večkrat uporabil mastercard za online nakupe in dosedaj še nisem imel problemov. Najbrž se dogajajo tudi zlorabe, ampak tako je itak pri vsaki stvari v življenju ...

atomant ::

SodVina, očitno ne poznaš spletne nakupe. Če plačuješ s kartico, jo le ti "vnovčijo" na dan odpreme tvojega naročila in nič prej.
lp, S

SodVina ::

ja, s kartico res se nisem placeval, kaj pa nakazailo na transakcijski racun? takrat pa ti vzamejo pac- ko placas. V nekaterih trgovinah so se po nakazilu kaj kmalu cepili proti brzini.:D

DK6607 ::

kaj pa naret v primeru, da si že plačal, pa ti ne pošljejo!?

DK6607 ::

ANTONIJA ... zakaj carina in davek. Kaki davek?

Zvedavec ::

DDV. To ti zaračunajo tudi pri knjigah, kjer carine sicer ni. Pa zoprno je, ker zaračunajo še stroške plačila DDV, ki so pri poceni stvareh lahko precej višji od samega DDV ;(

atomant ::

V primeru, da si že plačal, pa ti zadeve ne pošljejo, preveri kaj se dogaja. Verjetno imajo tehten razlog za zavlačevanje. Če ga pa nimajo, pa zhtevaj denar nazaj. Če pa ne bodo hoteli vniti, potem pa zagrozi z davčno inšpekcijo, če pa še to ne pomaga, pa pošlji anonimno pismo na pristojno davčno inšpekcijo ter omeni sum davčne utaje. Najkasneje v roku enega tedna bodo pri njih in do zdaj so še pri vsakem nekaj našli (najmanjša kazen pa je 1 mil).
lp, S

DK6607 ::

ATOMANT ni slaba ideja. Res.

Kaj pa če ti da številko svojega transakcijskega računa oz kako preveriti čigav je račun?

DK6607 ::

Kako pa je z garancijo, če kupiš v tujini.
Velja pri vseh pooblaščenih serviserjih, ne glede nato kje si kupil?

DK6607 ::

Dajte no, res bi rabil te informacije.

angello ::

mene tud zanima. sicer nakup zvočnikov preko interneta na nemski/svicarski strani.

prosim povejte kaj vec ce ma kdo kaj izkusen.

lp

antonija ::

Za vse detajle glede izdelkov (garancija, servis,....) dejte vprasat prodajalce. Itak ze proizvajalci dajejo razlicne garancijske dobe in pogoje, pol pa se prodajalci svojo interpretacijo uporabijo, tko da.... kar maile posiljat pa je.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nurmaln ::

Po mojih izkušnjah je plačevanje preko neta čist varno, seveda je treba bit prepričan da si na neki verodostojni strani, da se pred vnosom številke kartice naslovna vrstica začne z "https://....." in tako naprej.
Možnosti zlorabe ni mogoče izključiti ampak mislim, da ni nevarnost nič večja kot da greš z denarjem do trgovine in te spotoma kdo oropa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538464 (11722) jero_no1
»

pošiljanje pošte iz kitajske v slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5219776 (13780) ender

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101231 (45778) Tilen
»

Nakup iz tujine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608262 (4905) Dr_M
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395559 (4446) mlav

Več podobnih tem