» »

Nakup iz tujine

Nakup iz tujine

«
1
2

Marabela ::

Hello. Zanima me, ali je sedaj, ko smo v EU nakup iz Nemčije za npr 300Evrov prek pošte enak, kot če bi naročil kaj iz Maribora? Samo poštne storitve dražje?

Kako je pa s ZDA? Je sedaj dražje, ceneje ali ostaja enako? Kako je npr. s računalniškimi komponentami, oblekami, parfumi ipd.? Je carina enaka oz. obstaja kakšen znesek, ki bi te rešil carine in bi plačal samo ddv?

Hvala in LP

Caligula ::

Ce kupujes iz EU placas samo postnino.
Tista cena, ki je na spletni strani je tista cena, ki jo placas ti.
Je pa za pakete tam do 30 kilogramov treba placat tam do 40 Evrov postnine, ce se ne posilja ravno s kakim DHLom..
Iz ZDA pa dobis DDV nazaj pa placas pri nas pol nas DDV in se carino.

Skratka bolj se splaca iz EU recmo.

Caligula ::

Aja, za postnino se mors pozanimat pa rect, da bi kako najcenejso varianto rad(a).
Drugac se zna zgodit, da ti poslejo s kakim DHLom in das roko pa nogo >:D

Skratka tud trgovino zberes tako, k ti je sposobna poceni poslat, ker kake bi sam via raznih ekspressov za vec k 100 Evrov al pa USD,... in to pol ni to.

ajagodnik ::

da se malo vrinem... :-)

a to velja tudi za plačilo po povzetju, ta storitev deluje?
ali samo za plačilo s kreditno itd?

LP

Caligula ::

Po povzetju iz tujine ne dostavljajo.
Oz hudo hudo redko pa se to, ce se individualno zmenis,.. sam raje ne racunaj na to.

Lepo preko nakazila na racun ali pa s kartico.
Ce si komitent NLB recimo ti tam kot komitentu stroskov nakazila ne racunajo.

Za druge banke ne vem.

||_^_|| ::

Zaenkrat se ne posiljajo po povzetju (vsaj jaz se nisem zasledil) v slo. Sam pomoje da bojo zaceli, ker iz nemcije v avstrijo sem ze velikokrat narocil po povzetju.

Cosmo ::

Je pa za pakete tam do 30 kilogramov treba placat tam do 40 Evrov postnine, ce se ne posilja ravno s kakim DHLom..


No ja, DHL sploh drag ni.
Cenik
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

boogoo ::

DHL je v bistvu nemška pošta....

JOKER ::

Deutsche Post World Net je lastnik DHL-a, in v letu 2003 so združil hitro pošto in logistične rešitve. Tako sta se DHL-ovi blagovni znamki pridružila še Danzas in Euroexpress.
Lp.8-)
________________________________________________________
Ka te češ ....

Caligula ::

Hmm, ce bi poslal 5 kg posiljko prek DHLa v Nemcijo bi prislo cez 21.000 SIT. Vsaj ce gre verjeti spletni strani DHL Slovenija.
Kako to, da bi bilo iz Nemcije h nam toliko ceneje?

boogoo ::

Tisto na tisti strani je navadna poštna pošiljka, tak kot da greš na pošto slovenije. Podružnica DHL-a pri nas pa mislim da je le zadolžena za hitro pošto, zato dražje. Povprašaj na pošti slovenije.

@Joker: A ni DHL kupil Deutsche Post? No to je samo ugibanje... KEr je malo čudno da so vsi avti ki so bili prej Deutsche post, sedaj DHL. No druga stvar pa je, da niso združili le hitre pošte, temveč vse poštne pošiljke. Tako če greš tam na pošto oddat navaden paket, gre preko DHLa po novem. Iz stališča navadnega uporabnika sedaj pač namesto deutsche post, piše dhl.

freserovski ::

Mene pa zanima nekaj :
recimo da iz usa nekaj dobim (recimo znanec nekaj pošlje na moj naslov), poštnina, vse je že plačano..., kako pol to pri nas carinijo in na osnovi česa, če carinijo?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Caligula ::

Carinijo ti vse. Se postnino. Ker je kao tud to storitev in jo carinijo.
Ce gre za kaj majhnega pa ga prosi naj da v kuverto-ce je kaka spominska akrtica,..

Drugace pa mislim, da bos kar lepo placal carino in DDV.

krneki ::

Meni je prijatelj na paket napisal, da je vrednost 30$ (v resnici je blo 120$ za 100DVDRjev) in nisem plačal nič.

Caligula ::

Jp, definitivno je dobr napisat vrednost.
Sploh nizko. Ce se da kje primerljiv produkt ali istega za neko ful nizko ceno najt kje na Internetu lahk tud to gor napise, ker carinik lahk pol pogleda in vid, ce se res kje ful pocen dobi,..

Skratka da se tud to, ce je lih na netu kje kej tazga,.. ker tud tko pogledajo pol, ce cjo sitnarit al ne,..

Povej raj kaj je tisto kar ti bo poslal. Pol bo lazji svetovat.

K0K0 ::

A mogoče kdo ve kako je zdaj ko smo v eu z garancijami? A morem v primeru da mi crkne komponenta, zadevo potem osebno nest v avstrijo v trgovino kjer sem zadevo kupil al bojo zdej to tud pr ns popravli?

Dr_M ::

naceloma bi mogl zdej to tut pr nas upostevat to garancijo, ampak ker so pr nas trgovci prevec zahojeni, ne mores kej tazga pricakovat. ce mas ksne take tezave, samo posles mail proizvajalcu, da se ta pa ta uvoznik iz slo ne drzi eurogarancije, pa bodo ze oni ukrepal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

alkos ::

Po novem naj bi takole carinil postne posiljke za uvoz iz neEU drzav:
Ce poslje fizicna oseba -> fizicni osebi, potem je meja 45 eur, ce preseze to vrednost se postnina ne steje v osnovo za carino in ddv
Ce poslje pravna oseba -> fizicni osebi, potem je meja 22 eur, ce preseze to vrednost se postnina steje v osnovo za carino in ddv

Za ddv je jasno, da je 20%, za carino pa sploh ne. Enkrat pravijo, da je 10%, drugic 4.5%, tretjic pa, da je to samo splosna carinska stopnja, dejanska pa je lahko tudi nic, samo je odvisna od sporazumov in ce ne zahtevas carinjenja po tej tarifi(ce je recimo po sporazumu stopnja za doloceno blago 0%), ti vedno carinijo po splosni. Recimo do sedaj ni bilo carine za LCD monitor, ce si zahteval carinsko tarifo 8471 60 90.

Zgleda, da se pri nas se ucijo iz evropskih pravilnikov, ker je tezko dobit enoten odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alkos ()

kixs ::

Kako je pa z nabavo robe na Hrvaskem?

Nad koliko kun moras kupit, da ti povrnejo PDV? In kje ti PDV vracajo - na kaksni menjalnici?

lp

alkos ::

Nazadnje je bila meja 500 kun (je ze dolgo od tega)
Ce je na vratih nalepka tax free potem je to global refund sistem in ti vrnejo na posti ali pa kompasu (prej preveri, koliko si vzamejo zase)

freserovski ::

ma za poslat bi bil fotoaparat...postnino pa plača on, tako,d a ne vem, če pol mora obvezno kaj napisat na paket ali ne. Verjetno, da ja, ce je pošiljka zavarovana-ali pač?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

K0K0 ::

Aha pol morjo sam ponavad nočjo. Hvala Dr_M

JOKER ::

Cobra btw .... Zmelkoow rastura kaj ne da ??
Iz podpisa razvidno :D !
________________________________________________________
Ka te češ ....

freserovski ::

hehe, ja so ok :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

MMore ::

Kok bi mene prišlo če bi mi npr. bratranec iz Amerike poslal nakit v vrednosti cca. 160-200$. Kaj bi rabil vse plačat?

emkey ::

Evo, še jaz... :8)
Nakup preko ebaya, iz USA. Konkretno: očala, vrednosti 140$ (+20$ poštnine), torej cca. 32.000 sit.

A moram sedaj k tej ceni dodat še 20% DDV + 10% carinskih dajatev?

Kakšnih priporočil, kako priti čimceneje skozi se tudi ne bi branil ;)

hvala

Caligula ::

Navadna kuverta pa kao da kolega posilja pa ce ni sumljivo tezka gre lepo skoz. Mislim pa da je DR M omenjal, da je do 170 Dolarjev brez carine sam nisem cisto ziher. Sicer pa ce je na Ebayu lahk un napise gor tud 50$ pa je.

Dr_M ::

170€ je...sam ne bom trdi da je 100%, sm pa 98% preprican :)

aja...btw, kolikor jest vem, je neki casa veljalo, da se pri vseh postnih posiljkah obracunava ddv in carina, ne glede na vrednost, sam zdej pa ze neki casa nism na tekocem s tem, tko da nevem tocno...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Stallone ::

Emkey: jest mam tud podobno situacijo... Torej, ima kdo že kej izkušenj?

Bannockburn. ::

Jaz trenutno kupujem kitaro v Nemčiji.

Cena kitare bo največ 200 EUR. Kako je s carino v tem primeru?

Bannockburn. ::

Zanimiva povezava, ki negira Caligulini trditvi.

stran na evropa.gov.si

emkey ::

@Bannock

Ja, a nisi sam sebi dal odgovora? :\
Carine znotraj EU naj ne bi bilo.

Bannockburn. ::

Seveda. To sem zasledil eno minuto potem.:D

Ampak vseeno me bega datum objave te obrazložitve.

Caligula ::

@Burnbannock

Domnevam, da veste, da ZDA niso v EU?
In on sprasuje o nabavi iz ZDA.



In Stallone ima najboljsi nick! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Bannockburn. ::

Aja, ZDA. Sem mislil, da se pogovarjate o EU menjavi.

Bannockburn. ::

Kako pa je z nakazovanjem denarja na tuj transakcijski račun iz domače banke? Obstajajo kakšni dodatni stroški in kateri so to?

Zgodovina sprememb…

Trdi ::

Pa ne morem verjet, da res noben nima konkretnih podatkov. Na netu iščem in NE najdem. Je pač splošno napisano, ampak konkretno nič za uvoz iz Amerike. Recimo za fotografsko opremo v vrednosti 260 000 in 40 000 poštnine. Koliko plačam carine in DDVja? Mater preprostega vprašanja, ki ga dan za dnem enakega pošiljam na gcu.carina@gov.si pa ni odgovora. pozivam vse, da pošljejo enako vprašanje. Presneti packoni, v tujini se pa hvalimo, kako imamo najboljšo e-upravo na svetu. Pfej, so gnili! ;(
Trdota d.o.o.

Caligula ::

Sam tok da ves, da je tud na postnino carina :'(

Trdi ::

Ja sej zarad tega sem tud napisal ceno + poštnina, pač morda ni enaka stopnja ali kaj. Morda se ne plača enako DDVja. Torej vprašanje ostaja
cena: 260 000 SIT
poštnina: 40 000 SIT
Kupim z B&H Photo (torej gre za fotografsko opremo, izdelano izven EU) v Slovenijo.

Kaj moram še dodatno plačati oz. koliko me stane vse skupaj?
Trdota d.o.o.

OZZY ::

Nekako tako..

Na elektroniko...računalniki itd ni carine in se plača samo ddv = 20% ... ampak mislim,da to velja smo do vrednosti 200k..samo nisem zziher.
Dobro je da se napiše, da je poštnina zastonj.
Za kitaro ne bi točno vedu ali je ali ni carina...Lahko pokličeš na carinsko upravo pa vprašaš..ti bojo zihr povedal..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Trdi ::

Žal ni tako. Že 3 emaile sem poslal (vse tri so sprejeli), ampak odgovora ni bilo. Jim je res tako težko napisati tri besede??
Trdota d.o.o.

fyan ::

jaz bi tud nekaj vprašal...

iz Eu (verjetno Nemčija) nameravam naročiti 3 Tcg (trading card game) karte v vrednosti okoli 20 evrov. Karte so velike nekje 7x4 cm, skoraj brez teže, torej bi zlahka šle v kuverto. Zanima me, če kdo ve oziroma kje bi lahko zvedel prbližno koliko bi plačal za vse skupaj (poštnina...?)

OZZY ::

Trdi: Pokliči ne pa piši.....Jaz sem poklical ko me je nekaj zanimalo pa me je prijazna gopodiča takoj vezala k pristojnemu.

Fyan: POVEZAVA
ti pa mu lahko tudi pošlješ keš v navadnem pismu ali pa kot priporočeno...cena cc1000 sirt. Ne plačaš pa nobenih carin itd, kr je to iz EU.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

BLaCkEnED ::

Jz mam eno vprasanje glede tega,..
Preko interneta sem dobil enga od katerega bi neki kupil, on je iz juga italije, jaz pa zivim 2 km od italjanske meje,..glede na to, da ne dobim nekoga v italiji ki bi mi prejel posiljko na dom, a se da naredit tako, da bi on poslu posiljko na eno posto (gorizia) tam bi me cakala ta posta, in jaz bi prisel iskat z placilom po prevzetju.
Ce je to mozno naj mi prosim nekdo pove kaj vec o tem!
Hvala!

nere ::

s plačilom po povzetju nimam izkušenj, sem pa sicer večkrat tako naročil(na pošto v staro gorico)

če se spomnem dobro so mi enkrat na pošti rekli da je možno tudi s plačilom po povzetju, samo raje vprašaj še enkrat in naj vpraša še tisti ki namerava poslat

potem pa nam sporoči kako se je izšlo

VASkO ::

Ce torej narocim laptop iz Nemcije na dom, a pol nasi kje kaj zaracunajo?
Saj vem da ne, samo rabim potrdilo od koga, ki je ze to naredil, ker to ni za mene in bi narocnik rad bil 100% ziher, da ne bo dodatnih stroskov (DDV ali kaj drugega).

freserovski ::

ne, nič ne plačaš. Poštnino plačaš tako ali tako vnaprej (če boš kupoval preko ebay-a) in ti nimajo naši nič več za zaračunavat.
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

VASkO ::

narocili notebooka online v nemciji, ampak, ker ima stacuna ekskluzivno pogodbo z GLS kurirsko sluzbo, ki (še) ne vozi v slovenijo proti placilu po povzetju, ampak le proti predplacilu (Vorauskasse), sem na banki nakazal dnar + 31eur za postnino. notebook bo cenejsi za 100 jurjev od nasih trgovin. kak to, da se nasi prodajalci se niso propadli ob taki konkurenci, pa mi ni jasno.

nere ::

Kako pa je s stroški nakazil v tujino?

A banke še vedno računajo vsaka po 5 eurov?

Nakazal bi verjetno iz NKBM na nemško Postbank Hannover.


Hvala!

Tito ::

Dva paketa sem nabavil v nemčiji. Pri obeh paketih je bla poštnina okoli 5k SIT...

Sem pa samo pri diskih in kontrolerju prihranil več kot 30% tako da se je izredno isplačalo. Sam morš met pa živce, da si prpravljen tolk denarja nakazat, še preden kej dobiš :P...:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116361 (309) Machete
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499237 (54098) Mare2

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839864 (35645) Tilen
»

Posiljanje paketa iz ZDA v SLO

Oddelek: Loža
94461 (4185) Jan987
»

Nabava iz USA ?!

Oddelek: Kaj kupiti
101464 (1281) Neandertalec

Več podobnih tem