» »

Novejsi diski - se se komu dogaja to?Scary!

Novejsi diski - se se komu dogaja to?Scary!

Macketina ::

A se se komu zgodi/dogaja kaj podobnega:

Ce disk mocno obremenim, se izkljuci?!Fizicno se izkljuci.Potem pa se spet vkljuci in naceloma dela normalno naprej.WinXP tudi delajo normalno naprej.
Pod mocno obremenitev stejem recimo odpakiranje *.rar arhiva + 3x razlicni programi za download + kaka glasba/film, vendar se na zacetku to ni dogajalo.Zdej se pa cedalje pogosteje, pa tudi pri manjsih obremenitvah...
Disk je Hitachi 120GB, 8mb, ATA133.Nevarnost da crkne???Ali gre samo za varnostni sistem diska da ko ima vec podatkov kot jih zmore obdelat (recimo,da ko se 8MB cacha napolnejo do konca potem se izkljuci da napise to na disk?!) ali CrKoT?:( upam da ne...

lp
Macketina!

Tomay ::

Edini razlog, da se izključi, bi lahko bil pregrevanje, verjetno pa je kaj narobe z njim.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!B A C K U P !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Če ima termalni senzor, poizkusi ugotovit če se pregreva.
Voodoo 4Ever

Macketina ::

Pozabil sem povedat, da je disk aktivno hlajen in ima temperaturo dosti nizko.Sedaj recimo 35 stopinj, gre pa do 40 maksimalno, kar mislim da je dovolj nizko.
Beckup pocasi kar delam :O

zed 5.0 ::

Lahko da mas mal svoh napajalnik...

Macketina ::

Napajalnik je LC550W, masina je 1.4Ghz, 768 rama, Msi maticna, R9600pro lite,dvd, cdwriter, omenjeni disk + se 40Gb.Se pravi nic izvenzemljskega, nic ni navito, napajalnik je dovolj mocan.
Pa se poudarjam, tega prej ni delalo.In prej je bilo vse enako, razen da sem namesto Norton Antivirusa dal gor Avasta.To je vse razlika.Mascevanje Nortona:D ?

Mi je pa zdele vmes ze parkrat se disk ugasnil, odkadar sem postal temo tukaj.Tudi vmes ko sem delal beckup, tako da nocem opisovati mojih muk ko sem cakal da se disk spet prizge.Vmes ko je ugasnjen ga seveda tudi bios ne najde.Jao:\

lp
Macketina!

iso2000 ::

Potegni si z neta programček od Hitachija za diagnostiko diska in preglej disk. Meni je pri enem starem Maxtorju tak programček rešil kar nekaj časa. Morda bo pomagal tudi tebi...

LP

McHusch ::

Sem imel podoben problem, ko se je disk popolnoma naključno in brez vzroka izklapljal. Rešitev je bila trivialna (slab stik molexa). Malo porukaj molex konektorje, če je slučajno slab kontakt, sicer pa BACKUP.

Macketina ::

Zdele sem odklopil vseh tisoc kablov, odprl kisto in zamenju napajanje (molex s CDRW&DVD bo zdaj napajal diska), s tem da sem se 10x preprical da so vsi molexi res dobro vtaknjeni notri.Zdej upam na najboljse, ker drugace mi je disk zakon.

iso2000, mislis Drive Fitnes Test ali nekaj podonega?Ker to sem nasel, na Hitachijevi strani pa drugega nisem nasel, oz. tam nisem nasel nicesar.Itaq po svojih straneh iscejo kar z googlom:D

Hvala zaenkrat, porocam kako naprej.Beckup je narejen (in to na 40GB ibm DEATHSTAR disk :D ), sej prov beckupa ni kej dost.Gre se pa za miljon stvari ki jih res ne bi rad zgubu...

lp
Macketina!

Tavher ::

Imam podoben problem z dvema diskoma in sicer 2 x Hitachi 160GB SATA 8MB.
To je že malo sumljivo!

misso ::

Hitachi 160GB ATA 8MB meni je pa umru brez znamenja da bi kej crknu, tudi plošče se niso hotele zavrteti, pa je šlu 140 gb v nevesa :|

drugač mi je pa lepo delal do takrat brez zajebavanja(je še naprej na servisu)

Spajky ::

heh, ne vem zakaj, ampak men se zdi, da bodo ti diski kmalu postali - najhitrejši - za umret ... DeathStar-II ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Caligula ::

Jah meni oba delujeta :D

Dr_M ::

glede na to, da se teh 160gb hitachijev proda vec kot vseh ostalih 160gb skupi, je za pricakovat, da bo tist % al pa 2 slabih diskov pocrkalo. normalno, da jih je potem stevilcno vec, ampak procentualno pa isto, kot vseh ostalih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

misso ::

Meni je pa un ibm 40 g ki se jim je vsem kvaru delu do 3,5 leta brez problemu, pol mi je pa neki začel zajebavat pa sem unih 1g placa nv dal iz particije pa je spet normalno delal.

Do zdj še nisem imle nobenih problemu z diskim.

Macketina ::

Jaz nimam 160GB, ampak 120GB in po vcerajsnem razcefuku masine dela disk uredu.Edino mijawkanje je kancek daljse, samo ker se mi skoz macka dere to ni problema :D

Drgac pa mislim da te hitachijevi diski ne bojo postali novi deathstari, cisto preprosto zato ker ko je hitachi odkupil od imb vso tehnologijo in proizvodnjo diskov,se je tocno vedelo kaj je narobe s serijo deathstar (IC ericsson 40GB),vse kar so mogli naresti je popraviti oz. posodobiti sledeci del.Mislim pa da je slo za lezaje diska.
In meni dela uredu, prav tako kolegu.Brez problemov,prakticno enak disk,40GB :)

lp
Macketina!

misso ::

Čez vikend sem kupil nov napajalnik, lc 550w pa mi disk (na prejšnem napajalniku me je zajebaval se in seni prižigal) lepo dela. Ali res to tako pomaga ali se mu je spet disku malo zmešalo.

Aja pej sem imel napetost od 11,60v do 11,80, zdej jo pa imam 12.1v do 12.3v

lp misso


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939306 (6261) dela
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835882 (3738) SebaR
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113847 (7744) e-marko
»

kateri TRDI DISK kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
302595 (2022) frenk
»

Ugasnjen racunalnik se skuri

Oddelek: Pomoč in nasveti
172116 (1607) Macketina

Več podobnih tem