» »

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Temo vidijo: vsi
««
82 / 99
»»

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Torej idioti so vsi, ki ne delijo tvojega mnenja?

Idioti so vsi, ki bi na podlagi svojega mnenja radi tebi zapovedali, da si moraš vsak dan pobriti glavo.


Pa tisti ta pobriti, ki bi zahtevali enako temperaturo lasišča kot pri dolgolascih ravno tako.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Pa tisti ta pobriti, ki bi zahtevali enako temperaturo lasišča kot pri dolgolascih ravno tako.

Ti torej praviš, da pobriti ne smejo nositi kape, ker jim narava ne omogoča imeti enake temperature lasišča?

Ker s tem nekako degradirajo vrednost lasišča tistih, ki imajo dolge lase?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Pa tisti ta pobriti, ki bi zahtevali enako temperaturo lasišča kot pri dolgolascih ravno tako.

Ti torej praviš, da pobriti ne smejo nositi kape, ker jim narava ne omogoča imeti enake temperature lasišča?

Ker s tem nekako degradirajo vrednost lasišča tistih, ki imajo dolge lase?

Tvoji primeri so plešasti in kot taki morajo nositi kapo, da jih ne zebe. Brez kape ne morjo imeti enako temperaturo lasišča kot dolgolasci. Jaz sem sicer govoril o pobritih, ki imajo lahko postrižene ali pa dolge lase.

Ker s tem nekako degradirajo vrednost lasišča tistih, ki imajo dolge lase?

Nič ne degredirajo dolgolascev, je pa v kar nekaj segmentih družbe ali subkulture v veljavi nenapisano pravilo kako dolge lase moraš imeti.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Nič ne degredirajo dolgolascev, je pa v kar nekaj segmentih družbe ali subkulture v veljavi nenapisano pravilo kako dolge lase moraš imeti.

Fino, torej bomo tistim, ki ne morejo imeti tako dolgih las kot je predpisano, prepovedali poroke in dedovanje.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Nič ne degredirajo dolgolascev, je pa v kar nekaj segmentih družbe ali subkulture v veljavi nenapisano pravilo kako dolge lase moraš imeti.

Fino, torej bomo tistim, ki ne morejo imeti tako dolgih las kot je predpisano, prepovedali poroke in dedovanje.

Zakaj? Poroke niso prepovedane za nikogar. Istospolne skupnosti tudi ne. Nikjer v zakonu ne piše, koliko dolge lase moraš imeti ali kakšno spolno usmeritev moraš prakticirati. Ker bi bilo to protiustavno. Dedovanje je urejeno tudi v istospolnih skupnostih in njihovi otroci ravno tako dedujejo po starših.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Poroke niso prepovedane za nikogar.

Ja, so.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Poroke niso prepovedane za nikogar.

Ja, so.

Ne, niso, ravno tako kot meni in tebi ni prepovedana registracija istospolne skupnosti. Ne morem pa s svojo partnerko registrirati istospolne skupnosti. Tudi Aleš, ki si spremeni ime v Aleša s tem ne postane punca ampak mora skozi dolgotrajen postopek fizične spremembe spola in uradnega priznanja te spremembe. Verjetno ima tak postopek nek smisel, čeprav na prvi pogled nekaterim deluje povsem nepotreben in dolgotrajen.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Ne morem pa s svojo partnerko registrirati istospolne skupnosti.

Istospolna skupnost obstaja izključno zato, ker je poroka istospolnim parom prepovedana, sicer po njej ne bi bilo nikakršne potrebe.

Keyser Soze ::

Vajenc je izjavil:

Nič ne degredirajo dolgolascev, je pa v kar nekaj segmentih družbe ali subkulture v veljavi nenapisano pravilo kako dolge lase moraš imeti.

Kje? V vojski morda, pa še tam se stvari liberalizirajo.

No, da slišim.
OM, F, G!

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Ne morem pa s svojo partnerko registrirati istospolne skupnosti.

Istospolna skupnost obstaja izključno zato, ker je poroka istospolnim parom prepovedana, sicer po njej ne bi bilo nikakršne potrebe.

Ja ne, ni prepovedana. Fant in fant v istospolni skupnosti se lahko poročita s katerokoli osebo nasprotnega spola. Ker to v primeru zaljubljenosti ne pride v poštev, so omogočili registracijo istospolne skupnosti, ki prinaša obveznosti in ugodnosti poroke tudi v takšne skupnosti.

Človeštvo se v primeru samih istospolnih skupnosti ne bi razvijalo, zato so bile takšne skupnosti vedno bolj marginalnega pomena, v določenih obdobjih zatirana v določenih moderna, vedno pa obrobnega pomena za razvoj človeštva/nacije. S tega razloga istospolnim tudi v obdobjih, ko so bile takšne skupnosti dobro sprejete ali moderne, kljub poskusom ni uspelo izenačiti istospolne skupnosti z različnospolnimi. Z današnjo tehnologijo, ki omogoča reprodukcijo tudi drugače kot s spolnim odnosom, se stvari spreminjajo tudi v dojemanju istospolnosti, ampak dokler bo spol določen pred rojstvom, se bo imo ločevala tudi istospolna in različno spolna skupnost. Če bo drugače nič hudega, se bomo že navadili, ampak moja napoved je, da se to za čas mojega življenja ne bo zgodilo.

Keyser Soze je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Nič ne degredirajo dolgolascev, je pa v kar nekaj segmentih družbe ali subkulture v veljavi nenapisano pravilo kako dolge lase moraš imeti.

Kje? V vojski morda, pa še tam se stvari liberalizirajo.

No, da slišim.

Razni napisani in nenapisani kodeksi urejenosti v velikih podjetjih, policiji in vojski, pri slednji predvsem zaradi praktičnih razlogov. Metalci imajo po pravilu dolge lase, skinheadi kratke, emoti ravno toliko, da je čez oči ... Je kar nekaj takšnih primerov.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

Vajenc> Ja ne, ni prepovedana. Fant in fant v istospolni skupnosti se lahko poročita s katerokoli osebo nasprotnega spola.

Ja, je prepovedana. Fant in fant se ne moreta poročiti s katerokoli osebo, ki jo ljubita (kar je edina pomembna osnova zakonske zveze).

Vajenc> Človeštvo se v primeru samih istospolnih skupnosti ne bi razvijalo

A si lahko še bolj obscen?

Vajenc> Razni napisani in nenapisani kodeksi urejenosti v velikih podjetjih

Sorry, država ni nobeno podjetje in poroka je istospolnim partnerjem prepovedana izključno zarad idiotov, ki vztrajno trdijo, da ni.

Keyser Soze ::

Vajenc je izjavil:

Razni napisani in nenapisani kodeksi urejenosti v velikih podjetjih, policiji in vojski, pri slednji predvsem zaradi praktičnih razlogov. Metalci imajo po pravilu dolge lase, skinheadi kratke, emoti ravno toliko, da je čez oči ... Je kar nekaj takšnih primerov.

E, pa ja de. Tale tvoja pravila so bolj tak tak. Izpeljana iz predsodkov, ki jih imaš o teh skupinah.
OM, F, G!

Vajenc ::

Keyser Soze je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Razni napisani in nenapisani kodeksi urejenosti v velikih podjetjih, policiji in vojski, pri slednji predvsem zaradi praktičnih razlogov. Metalci imajo po pravilu dolge lase, skinheadi kratke, emoti ravno toliko, da je čez oči ... Je kar nekaj takšnih primerov.

E, pa ja de. Tale tvoja pravila so bolj tak tak. Izpeljana iz predsodkov, ki jih imaš o teh skupinah.

Hja, pa povej koliko % direktorjev pomebnih podjetij nosi dolge lase in strgane kavbojke na sestankih? Tudi "slemanje" metalcev ni tako pristno brez las, ali pa najdi primer dologolasega skinheada ...

Sorry, država ni nobeno podjetje in poroka je istospolnim partnerjem prepovedana izključno zarad idiotov, ki vztrajno trdijo, da ni.

Pa sej to je ja tolko preprosto, da lahko vsak idiot zastopi. Istospolnim ljudem ni prepoveda poroka, je pa napisano, nenapisano, uzakonjeno pravilo odkar poznamo termin poroka, kaj to je. Tako kot poznamo termina ženska in moški. Poroka je zveza med moškim in žensko, nima veze debela, grda, pokvarjen, zoofil, pedofil ... Registrirana istospolna skupnost pa je zveza, ki naj bi prinesla enake pravice in obveznosti registrirane skupnosti tudi med istospolne partnerje. Simpl, zakaj bi to spreminjali?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Istospolnim ljudem ni prepoveda poroka, je pa napisano, nenapisano, uzakonjeno pravilo odkar poznamo termin poroka, kaj to je.

Ja, in napisano, nenapisano, uzakonjeno je narobe. Deal with it.

Vajenc> Simpl, zakaj bi to spreminjali?

Ker je bedasto.

Vajenc> nima veze debela, grda, pokvarjen, zoofil, pedofil ...

Kako nima veze? Ni daleč čas, ko je bilo zelo pomembno, da je prave rasti, barve, družbenega položaja in drugih lastnosti. Danes nam je pa vsem, ki nismo idioti, popolnoma jasno, kaj poroka je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vajenc ::

jype> Ja, in napisano, nenapisano, uzakonjeno je narobe. Deal with it.

Pritoži se tistemu, ki si je zmislu to besedo.

jype> Ker je bedasto.

Da ločimo med spoli?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vajenc ::

Kako nima veze? Ni daleč čas, ko je bilo zelo pomembno, da je prave rasti, barve, družbenega položaja in drugih lastnosti. Danes nam je pa vsem, ki nismo idioti, popolnoma jasno, kaj poroka je.

Ampak črnci so se poročali tudi v času aparthajda, uradno so imeli verjetno probleme pri poroki z belko, ampak to zato, ker je tisti čas veljala tam rasna segregacija na vseh področjih, ne samo na poroki, ki so jo seveda poznali tudi črnci. Rasizem in ločevanje enakopravnih terminov nimata nobene skupne točke.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Da ločimo med spoli?

Ja, ker ni nobene potrebe po tem.

Vajenc> Rasizem in ločevanje enakopravnih terminov nimata nobene skupne točke.

Pojma nimam, kaj bi rad povedal. Da rasizem ni ok, ker je narobe, da zakon določa različne kriterije za različne rase? Da pa homofobija je ok, ker itak neka metakategorija, ki ji radi rečete "narava", določa pravni pomen zakonske zveze, v skladu s kulturnimi vzorci, ki z naravo itak nimajo nobene zveze?

Ja, men se tut zdi, da se teb tko zdi.

Vajenc ::

Skozi debato se je pojem homofob tolikokrat zlorabilo, da si očitno pozabil pravi pomen te besede. Jaz nisem sovražen do istospolnih. Rasizem v obliki kot se je izvajal seveda ni ok. Ok tudi ni pretepanje gejev zaradi gejevstva, tudi ni ok, če geja ne vzamejo v vojsko zaradi gejevstva, ali pa ga ne spustijo v trgovino s poročnimi oblekami ... Homofobija je slab pojem. Razločevanje poroke in enakopravne istospolne skupnosti ni homofobna pogruntavščina. Homofobi bi prepovedali istospolne skupnosti, kaj šele regitracijo te.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Jaz nisem sovražen do istospolnih.

Seveda si. Skrivanje za floskulami kot je "mam gej prjatle" in "sej se lahko poročijo z babo" je nesramno.

Vajenc> Razločevanje poroke in enakopravne istospolne skupnosti ni homofobna pogruntavščina.

Ja, je. Razen homofobije ni _nobenega_ smiselnega razloga za to diskriminacijo.

Vajenc ::

"mam gej prjatle"

S tem se ti hvalis ;), jaz pa imam znance, ki so geji in lezbijke.

Ja, je. Razen homofobije ni _nobenega_ smiselnega razloga za to diskriminacijo.

Preveč osebno si si vzel to vojno za domnevno kršene pravice istospolnim, pa ne zmoreš razumet, da če bi bile kršene pravice zagotovljene z ustavo, bi to ustavno sodišče jasno povedalo, kar je v primeru dedovanja tudi storilo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> če bi bile kršene pravice zagotovljene z ustavo, bi to ustavno sodišče jasno povedalo, kar je v primeru dedovanja tudi storilo.

Jasno je povedalo, da so pravice bile kršene, da ne bi smele biti in da zdaj med registrirano istospolno skupnostjo in zakonsko zvezo pravno gledano ni več nobene razlike.

Čemu se torej pojmov ne združi? Zaradi homofobije (in ničesar drugega).

Looooooka ::

Sej se zavedamo, da je tko, ker je zakon napisan tko, da bi oni ob tem dobili se kup drugih pravic skozi luknje v drugih zakonih, ki se ticejo poroke.
Kar je tud razlog, da zavracajo registracijo.Ker jih dejansko ne zanimajo poroke ampak tiste luknje.
Nismo mel enga referenduma zato, ker folk ne ve v cem je problem.

jype ::

Looooooka> Sej se zavedamo, da je tko

Psihiatrična motnja, ki jo imenujemo homofobija, vam zamegljuje razum, zato vztrajno konstruirate mentalne koncepte, ki vam omogočajo institucionalno znašanje nad ljudmi, o katerih ne veste ničesar.

lambda ::

jype > Psihiatrična motnja, ki jo imenujemo homofobija, vam zamegljuje razum, zato vztrajno konstruirate mentalne koncepte, ki vam omogočajo institucionalno znašanje nad ljudmi, o katerih ne veste ničesar.

Vsakršno vsakršno nasprotovanje kakršnimkoli družbenim pojavom lahko zaviješ v izraz *fobija. Opredelitev za neko opcijo na volitvah je lahko fobija pred neoliberalizmom. Ali neonacizmom, ali komunizmom, ali socializmom ali čem drugim. Pa je nujno vsaka fobija slaba? Je fobija pred tem, da lahko istospolni posvajajo nebiološke otroke ali dostopajo do umetne oploditve tudi homofobija? Zame ne.

Homofobija se uporabljaja kot stigmatizacijski izraz z namenom diskretditiranja vseh, ki se kakorkoli ne bi strinjali s pojavi in družbenimi konsenzi, ki zadevajo istospolno vedenje. Ne glede na to kakšni so ti pojavi. Poroka je čisto sprejemljiva zadeva. Ko se vmeša otroke, pa stvar ni več tako enostavna.

Vajenc ::

jype> Jasno je povedalo, da so pravice bile kršene, da ne bi smele biti in da zdaj med registrirano istospolno skupnostjo in zakonsko zvezo pravno gledano ni več nobene razlike.
Čemu se torej pojmov ne združi? Zaradi homofobije (in ničesar drugega).

Celo temo zatrjuješ, da so istospolnim ali pa vsaj istospolni skupnosti kratene pravice, sedaj pa priznavaš, da niso, ampak hočeš združiti pojma poroka in registracija istospolne skupnosti samo zato, da bodo namišljeni homofobi poraženi? Ko bo to združeno, te bo motilo, da obstaja še izvenzakonska skupnost, kjer se ravno tako govori o skupnosti različnospolnih oseb, nadaljuješ lahko tudi z javnimi WCji, pri katerih je ženski del prikrajšan za pisuar. Pa v registru smo tudi ločeni na ženske/moške, po tenu kože pač nismo, ampak vseeno verjetno vsaj skrajno šovinistično, ane?

V tem primeru še dobro, da imamo sodišča, ki se lahko po strokovni plati izjasnijo komu so dejansko kratene pravice in komu ne, ker če bi poslušali samo vašo stran, zgodba o kratenih človeških pravicah ne bi imela zaključka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> namišljeni

V tem ni ničesar namišljenega. Vse je že vsem jasno, razen homofobom to, da je ločen institut zakonske zveze za istospolno usmerjene v temelju homofoben.

nubes> Vsakršno vsakršno nasprotovanje kakršnimkoli družbenim pojavom lahko zaviješ v izraz *fobija.

Seveda, a fobija je strah, ki je v svojem temelju patološki (brez vsake racionalne osnove).

nubes> Opredelitev za neko opcijo na volitvah je lahko fobija pred neoliberalizmom. Ali neonacizmom, ali komunizmom, ali socializmom ali čem drugim.

Ne, ker te reči vplivajo (in še kako temeljito) na tvoje življenje.

nubes> Je fobija pred tem, da lahko istospolni posvajajo nebiološke otroke ali dostopajo do umetne oploditve tudi homofobija? Zame ne.

Vseeno je, kaj je zate - ker nate ne vpliva na noben način, je še vedno le fobija.

Vajenc> V tem primeru še dobro, da imamo sodišča, ki se lahko po strokovni plati izjasnijo komu so dejansko kratene pravice in komu ne, ker če bi poslušali samo vašo stran, zgodba o kratenih človeških pravicah ne bi imela zaključka.

To ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

lambda ::

nubes > Opredelitev za neko opcijo na volitvah je lahko fobija pred neoliberalizmom. Ali neonacizmom, ali komunizmom, ali socializmom ali čem drugim.
jype > Ne, ker te reči vplivajo (in še kako temeljito) na tvoje življenje.

Tudi v tem primeru stvari vplivajo na tvoje življenje. Na dolgi rok - na to kaj se dolgoročno dogaja z družbo. Pa to ni tako važno, bolj bistveno je, da to vpliva na življenja določenih otrok, ki nimajo moči, niti niso zreli za to, da bi o čemerkoli odločali ...

Pozabljaš, da tu so racionalne osnove. Če jih ti ne vidiš, ti pa težko pomagam. Ne moreš pa meni odvzet pravice, da na podlagi racionalnih osnov odločam v razpoložljivih pravnih okvirih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

Ziga Dolhar ::

Vajenc je izjavil:

Dedovanje je urejeno tudi v istospolnih skupnostih in njihovi otroci ravno tako dedujejo po starših.


Ne, ni. Otroci moje kolegice ne bodo dedovali po njeni partnerici, če se ženska prej ne spoka sposat oporoke. Pri petindvajsetih letih, jezus!
https://dolhar.si/

jype ::

nubes> Tudi v tem primeru stvari vplivajo na tvoje življenje.

Ne, na noben, niti najmanjši način ne vplivajo na tvoje življenje:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

lambda ::

Si pa izviren s tem gifom, sedemnajstič. Saj ne govorim o poroki, ta me popolnoma nič ne moti. Govorim o popolni izenačitvi.

Pa še ta gif drži le kratkoročno. Dolgoročno pa pospešuje premik družbeno sprejemljivih mej do tja, kjer IMO stvari niso več ok. Zate so. Zame niso. Face it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

ZaphodBB ::

Mjah. Sam sem proti poroki homoseksualnih parov zato, ker poroka po definiciji pomeni zvezo moža in žene. To je povsem filozofsko stališče.

Po drugi strani smo pa civilizirani ljudje okrog instituta poroke zgradili še cel kup drugih institutov kateri so z osnovnim institutom danes praktično neločljivo povezani, pravni privilegiji in dolžnosti. Sicer je v moderni dobi večina teh dodatnih institutov obešenih na neporočene, pač glede na okoliščine. Pri vsem tem po mojem najbolj izstopa institut dedovanja pa še kakšen se najde. Te zadeve je po mojem potrebno uredit tudi za homoseksualne pare.

Ampak poroka to ne more biti, ker ni nobene podlage za to, sama ideja je absurdna. Če bi se homoseksualci radi poročali se začnite poročat, pač ustvarite nov inštitut. Garantiram, da v 100 letih ne bo nikomur več prišlo na misel, da bi kakorkoli nasprotoval.

TESKAn ::

ZaphodBB, saj to so naredili. Pa so hribovci še vedno zahtevali referendum.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jype ::

nubes> Dolgoročno pa pospešuje premik družbeno sprejemljivih mej do tja, kjer IMO stvari niso več ok.

A to tko kot marihuana? Eno teslo si je izmislilo, da je homoseksualnost "gateway sexual practice" in zato dajmo za vsak slučaj raje protiustavno diskriminirat?

ZaphodBB> Mjah. Sam sem proti poroki homoseksualnih parov zato, ker poroka po definiciji pomeni zvezo moža in žene. To je povsem filozofsko stališče.

Vidiš, jaz sem pa proti temu, da bi morali imeti homoseksualni pari karkoli drugega. Zgolj zato, ker je to prav. Za poroko mi dol visi in mi ne bi moglo biti bolj vseeno, za to da se deklarativno odpovemo določanju drugačnih pravic manjšinam, ki nam niso všeč, čeprav na naša življenja popolnoma nič ne vplivajo, mi pa ni vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

Vidiš, jaz sem pa proti temu, da bi morali imeti homoseksualni pari karkoli drugega. Zgolj zato, ker je to prav. Za poroko mi dol visi in mi ne bi moglo biti bolj vseeno, za to da se deklarativno odpovemo določanju drugačnih pravic manjšinam, ki nam niso všeč, čeprav na naša življenja popolnoma nič ne vplivajo, mi pa ni vseeno.

Stari, prav je da imajo enake pravice. Ni pa prav, da zahtevajo inštitute do katerih pač po definiciji ne morejo. Tako kot jaz ne morem imet 505 v emšu. Ne gre, no way, nemogoče.

Edit:
Lapsus, seveda gre. Ampak a ima kakšen smisel? Čemu, ljudje božji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

TESKAn ::

Kot sem že omenil. So spremenili poimenovanje istospolne zveze, da ni bila več "poroka". Pa hribovcem še zmeraj ni bilo všeč.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

WarpedGone ::

Liberalci so zelo konservativni tle okol. So ponosni nase ko podpirajo homoseksualne poroke in se majo za hudo napredne in odprtonazorske.
Ničesar pa nočejo slišat o poliamoriji - dva homoseksualca se lahko poročita, jaz se pa ne smem s tremi ženskami. Kje je logika?
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

In zakaj grdo podtikaš? Kateri liberalec je proti poliamoriji?

O.

ZaphodBB ::

Okapi je izjavil:

In zakaj grdo podtikaš? Kateri liberalec je proti poliamoriji?

O.

Okapi, dej nehaj se mi je zaletel. Skor sem se zadavu. Boš ovaden umora.

WarpedGone ::

In zakaj grdo podtikaš? Kateri liberalec je proti poliamoriji?

Čisto vsak, ki poliamorijo ignorira in na glas propagira obstoječe parčkanje v malo drugačnih barvah.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

:)) Ko bo debata o poligamiji, se bo videlo, kdo je zares proti, in čisto nič prej.

O.

lambda ::

Teh debat je lahko neskončno. Kdaj bomo rekli, da to pa ne gre več? In zakaj bi bil istospolni par sedaj upravičen do poroke, WarpedOne se pa ne sme s tremi ženskami oz. se bo moral za to borit posebej?

jype ::

nubes> Kdaj bomo rekli, da to pa ne gre več?

Ko bo nekdo v nasprotju z lastno voljo prisiljen v karkoli. Zakaj bi sicer sploh kadarkoli rekli, da nekaj ne gre več?

lambda ::

Ravno to te sprašujem. Dobro veš, da poroke s tremi ženskami pri nas ne boš videl še ... zelo zelo dolgo, če sploh kdaj. A zakaj ne, kje je razlika? Istospolne poroke smo skorajda dobili.

jype ::

nubes> A zakaj ne, kje je razlika?

Postavi štant na čopovo in te bom podprl. Ni razloga, da ne bi smel, če se vsi štirje strinjate.

D3m ::

Kaj pa Pedofili? Zoofili? Dobijo tudi oni štant?

EDIT: Oziroma, pedofili izpadejo iz tega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kriko1 ::

A ločiš med tem da nekdo privoli v nekaj in nekdo, ki ne - oz. niti ne more?

D3m ::

Sem editiral.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Zoofili komot, če se spečajo z živalsko vrsto, ki zna izkazati zavestno privolitev v zvezo.

D3m ::

No pol bom pa še njih podpiral :) ni vrag da se nebi našla žival, ki bi ga imela rada (za hrano).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jype ::

Ni dovolj, da ga ima rada. Izkazat mora precej več kot zgolj preferenco.
««
82 / 99
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Sovražni govor" oziroma cenzura (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27315401 (6224) riba43

Več podobnih tem