» »

Cheap Soltek + Cheap Infineon RAM = FSB do nekje 240

Cheap Soltek + Cheap Infineon RAM = FSB do nekje 240

Caligula ::

Jp.

Soltek SL 75FRN3-L se iz teh bednih RAMov za civilno rabo dela stale.

Pa se 10% verjetnih dobrih kombinacij nism sprobu.

Na multiplierju 8 dela vse lepo stabilno pr FSBju 240.
Plosca sicer nima dual channel podpore sam who cares >:D
Problem je pol zarad biosa, ker je na voljo zaenkrat le en. In ta ne mara multijev 9, 10, 10.5, 11,11.5 al pa sam se probu nism dobr.
9.5 je vredu,.. pa mi lepo dela na 230 pa visje.
Vecinoma mam timinge na 11,3,2,2.5 ali pa 11,3,3,3 kadar na hitr zdele probavam ker me zaenkrat bolj zanimajo FSBji od timingov.
RAM itak ze na epoxu nikol ni prezivu z 11,2... skratka 11,3... pa gre nekak in tuki mi je clo na 225 FSBju( ker sem samo to probal zaenkrat s timingi 11,3,2,2 dela....
Skratka Soltek seka. Ze tko je edin pameten podatek na Googlu o tej plati k sm ga nasu bil, da je en pac furu tud neke obicne rame na 243 FSBju,.. skratka tko kot men mu ni blo cist jasno vse skupi :D

Hudo lepo bi blo, ce bi obstaju kak bios za multiplierje 10 pa tko, ker bi se zlo poznal.
Plata je hudicevo vredna tistih slabih 16 jurjev s postnino.

Zdej se mi mal ne da vec probavat, da mal veselja se za kasnej ostane mam pa na 232*9.5 = 2204 mhz pr 1.75v ceprou bi verjetno slo z manj, RAMi so na 2.7v (slo bi clo z manj, ker so te Infineoni nepozresni, da se pa do 2.8v)Tole mi pase ker mam ponavad na 2.2 in pol kadar n ne delam prek 8RDAvcore sam downclockam na 1.8 Mhz pr 1.4v. Cipset mam pa na 1.7, po defaultu je pa 1.6.

Timingi 11,3,2,2.5 ker na 2 pr tem multiplierju tazadn noce lepo delat.

Zdele nimam Sandre instalirane in si jo morm snet dol, mecem pa vse druge programe cez pa vse pridno dela. Prej sm prek 8rdavcore dvignu FSB pr tem multiju na 240 sam sm pozabu dost dvignt voltazo tko da je blo po minuti konc veselja. Mam pa za neki casa dost zaganjanja racunalnika. Pa mal more veselja se za pol ostat. 8-)

A MEDENA? Kaj bi skor prodal :D
  • spremenil: Caligula ()

MEDENA ::

LOL kje si mene najdu :P

Caligula ::

Nc zajebancija na tist tvoj thread :D

OZZY ::

Jaz sem mel eno staro verzijo 75FRN-L , ki je mela starorevizijo čipseta in ni šla nikamor..Potem je prišla 75FRN2-l, ki je druga pesem in je podobno tej ki jo imaš ti.

Te soltekove NF2 plate so se tudi zelo dobro odrezale v testih, pa še veliko ceneje so bile od ostalih.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

MEDENA ::

in kok je to ceneje ? kaj so po 10-11k ?

Caligula ::

JAh 7FRN3-L je slabih 16 jurjev s postnino.
Malenkost cenejse od konkurence, ki pa ze ce gre cez 200 FSB lahk vriskas od veselja.

Solteki so poceni pa dobro se navijajo pa se firma vsake toliko casa vrze ven kaksen power bios prav za navijanje. Kje je zaslediti, da ti support kar naredi custom bios kdaj. Jaz jim bom malo zasitnaril za kakega, ki bi na multiju 10 dobro delal.

Pa moras vzet v zakup, da so ti rami pisarniska sorta. Pa pri 2.6v tko delajo. Verjetno celo pri 2.5v.
Pa blo bi fajn, ce bi se dale voltaze se kej ekstra sponat. Sploh za procesor, ker zdej ne morem pridt do 2400 stabilno (AMD 2400+) ker ma 1.85v moj proc premalo samo 2365 pa je tudi blizu :D

DFIja pa ze nebi sel za 25 jurjev nabavljat. Nobena Nforce 2 plata ni toliko vredna.

OZZY ::

Pri pc-dom se taka plata dobi za 13200 + ptt (ja davek je že vštet)...Se pravi cc 14 jurjev..
Go with the flow.

Caligula ::

No saj-to je 15 jurjev pa nekaj.

OZZY ::

caligula..Cena z davkom za plato je 13200. Ptt pa je max 1200. Se pravi 14500.
Go with the flow.

TribesMan ::

Caligula... povečaj multi... da vidimo kolk MHz se da iztisniti iz CPUja, ker visok FSB pri 8* multiju je totalno brezveze, ker je izkoriščenost vodila slaba. Za idealne performanse mora biti multi nad 10, še bolje pa 11. Sam mislim da že vem kje je problem tele Soltek plate. Napajalni sistem CPUje je 2 fazni, kar avtomatsko pomeni slabše navijanje CPUja...

Aja drgač pa ta plata ima dual channel. Pa še to... Gigabyte 7N400-L pride 16kSIT... in je identična plata tvoji... z to razliko da ima 4 RAM slote...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Tribesman, problem je z BIOSiom. Ker multiplier 9.5 dela odlicno do 235 nekako ampak raje kak Mhz manj, da je ziher., 10 pa noce niti nad 200. Enako je z 10,5 skratka podobno sranje kot je mel epox, kjer se je to resilo sele s pravim BIOSom pa je pol delala plata dobro na multiju 10 in 10.5. NA zalost takega biosa se ni za to plato, ce sploh bo.

Pa se nekaj-vsi, ki naviate Nforce 2 plate, ne govorit o FSBjih, dokler ne nastimate pri memory speed 100% namesto auto oz by spd, ker Nforce 2 avtomatsko niza memory clock ce se ji rami ne zdijo stabilni in tega folk sploh ne ve. In pol majo dostkrat realni clock RAMa nizji kot so nastimali v biosu. Se pravi, ce hoce clovek realno vedet, da ma FSB tudi RAM enak, mora dat RAM na 100% v biosu. Ker samo ta nastavitev garantira, da jih bo plata res ohranjala pri dolocenem FSBju. By SPD, Auto,.. pomeni, da verjetno RAM na koncu deluje pocasneje kot je bilo doloceno.

Pri multiplierju 11 spet dela plata odlicno samo pridem do FSBja 214, 215 nekako, to pa je meja, ker moj procesor tam hoce vec kot 1.85v kolikor zmore ta plata. Skratka multiji 10.10.5,11 ne delajo dobro. 9.5, 11,11.5

OZZY, cena je brez davka. Temu moras se pristeti davek.

Tele Gigabyte plate pa pol kurca niso vredne, ker se mizerno navijajo. To je tipicni primer plate kjer mors ze za FSB 200 bit vs vesel. So kupi 3je koleg v neki akciji vsi veseli-z odklenjenimi procesorji Eden pride do 205 pri FSBju, ostala dva mislim, da eden je koncno na 200, drugi pa ne.

Pa so meli prej z NF7 pa Asusom,ki je tudi bolj klav, boljse rezultate.

Skratka Soltek je pri Nforce superioren gigabytu, ko gre za zmogljivosti. Gigabyte je bil do sedaj hudo precenjen pa so vsaj cene padle.

Jaz ne rabim vec slotov za RAMe. Sem pa sele zdajle opazil, da podpira DC sam to itak ni tako pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

OZZY ::

Moja napaka, ker sem gledu na njegovi strani pa sem mal površno prebral. Na prvi strani ima ddv že not pol na ceniku pa ne...Mal čudno se mi zdi. Sploh ne vem zakaj ne piše z ddvjem.
Go with the flow.

TribesMan ::

Asinhrono delovanje FSBja in RAMa na NF2 je itaq neumnost da je ni vecje... zgubis ogromno na zmogljivostih, pa tudi overclock se zmanjsa... na NF7-S lahko sinhrono sibam do 237MHz, asinhrono pa se ustavi ze pri 210MHz.

Kar se pa gigabytk tice se pa ne strinjam s tabo, ker doma v backup masini imam tocno to plato in je sposobna pri deafult napetosti RAMa z BH5 RAMi delovati pri 226MHz brez vsakih problemov. Procesor pa siba na 2490MHz Tko da nevem kaj tvoji kolegi ustvarjajo... pa tudi pri enakih frekvencah je celo malo hitrejsa od NF7-S... je pa res da se NF7 bolje navija.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

No, mogoce kaka dela dobro. Mene tudi glede na to akr sem bral po netu sploh ni nikoli ogrevalo za Gigabyte.
Samo Tribesman, by SPD pa auto da kao itak na sinhrono ampak plata sama potem niza frekvenco RAMa ne pa tudi FSB kar pomeni ,da te mece ven iz sinhronega in to dosti overclockerjem pocne in sploh ne vedo. Tudi v sistemu recimo se vedno pise FSB ne pa tudi dejanske frekvence RAMa zato so pri par firmah sploh zaceli za overclockerje dajati tudi firmware, kjer se da prav nastimat 50%----200%, da recimo lahko zaklenes na 100%.

Skratka probaj dat v biosu na 100% pa pol probaj, ce ti se dela na 227 FSB. Pol je vse OK. Ce pa ti nebi delalo pa pomeni, da je plata prej zmanjsevala frekvenco RAMu.

TribesMan ::

Ampk ti si pa res cvetka... a res ne verjemeš da bi lahko zadeva bila sinhrona? No guess what, je sinhrona sigurno... Sej nism glup. Menda vem kaj pomeni 1:1.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Pravim ti le, da daj v biosu na 100% namesto na auto oz by speed.
Tisto drugo si si mislil sam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna se vam zdi ta kombinacija?

Oddelek: Kaj kupiti
7933 (791) SrBo
»

El cheapo plata na nForce2: Asus A7N8X-X

Oddelek: Kaj kupiti
111453 (1240) kuglvinkl
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930305 (16900) Jaffa
»

timingi 2.2.2.7 na hyperx 3200 ne delajo niti na 190FSB*10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
663866 (3182) boštjan
»

Soltek v kokoški

Oddelek: Kaj kupiti
121179 (863) TribesMan

Več podobnih tem