» »

9800pro -> 9800XT flash failed

9800pro -> 9800XT flash failed

Boki_ ::

Yap, zajebal sm (oz je komp). Flasham MSIjevga RX9800 r360 core z biosom, mam Hynix rame, take kot so za ta bios... Najprej shranim original bios, potem flasham pa mi ni hotelo, probam force flash kot je izpisal sam flashrom, naj s forceflashom flasham, OK vse nardi lepo in prav, potem pa ponovno zaženem in... Črna slika in obstane pr napaki 26 na plati AN7, to je init onboard H/W monitor dev. Pa noče naprej, vidim po lučko id diska. Sm hotu na slepo flashat k itaq vem postopek na pamet, ampak ustavi pri biosu, sej tm preverja te napake... Kako preskočit al pa nevemkaj naredit s to napako, k se mi res ne da hodit do frenda na drugo plato al pa brskat za kako PCI grafo da bi flashnu nazaj....???
I'm back

_spirit_ ::

:\ Meni se zdi, da boš moral obiskati kolega.

Boki_ ::

Mah, PCI grafo si bom priskrbel, sej bo šlo... Mislim da bi moralo, sam ta napaka me jebe... da bi jo strela udarla...K bi lah na slepo....;(( ;(( ;((
I'm back

Boki_ ::

Sam še neki. K flashas napišeš flashrom -p 0 [ime_biosa].bin
0 pomeni številko adapterja. A če maš še PCI karto not a ostane AGP karta še vedno 0 al se spremeni številka...
I'm back

Alirio ::

Ok zdej k si mi vrnu grafo z navadnim biosem nazaj sem sam poskusal pa mi nazalost TUD MEN NE DELA! dal sem gor dve vrsti biosa pa noben od teh ni pravi oziroma morda je pravi ampak slike ko ponovno zazenem ne kaze. Nisem poskusal s ForcFlashanjem ampak sumim da bi blo isto? Je mozno da se grafa ne pusti flashat??????

lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

VASkO ::

s kakim biosom pa si se spravil sploh flashat? ker obstajata dve varjanti XT biosov. prva je taka, kjer je v 9800PRO biosu samo spremenjen ID iz 9800PRO na 9800XT in ta je misljena za flash 9800pro kartice (kartice na standarnem PCBju). ostali XT biosi pa so tisti tapravi, ki delajo samo na drugacnih PCBjih.

JeRcO ::

@ Alirio
Dej boš dau grafo men da ti jo jest provam flashat.

The B ::

@Vasko: Ni čist tko. Jst mam PRO na pro pcb-ju in 360 jedrom. Flashan mam pa z originalnim Saphire biosem za 128 Mb XT in mi dela že par mesecev. Je pa res da se rami mal slabš navijajo s tem biosem...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Boki_ ::

Flashana je bla z biosom, k ma advanced shaderje in vse, v bistvu pretvoti grafo v čistokrvnega XTja s 128MB rama. Ju3 bomo flashali še s par biosi k jih je JeRcO dobil... Bomo videli kako bo.. Pa še eno MSIjevo s samsung rami bomo...
I'm back

sinko999 ::

Ok eno vprašanje ki bi spadalo tu not :
Na mojem radeonu 9800XT (kupil ga za ceno pro-ja) je na hrbtni strani (kjer ni proc)
je tako malo pokrito stikalo mogoče ve kdo za kaj se uporablja.
Ni? ni ve?no !

TribesMan ::

Stikalo je namenjeno preklapljanju med PAL in NTSC formatom TV izhoda... nič uporabnega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

TribesMan ravno to sm te hotel vprašat na MSNju...
I'm back

Zlate ::

Hej Tom, katerega RX9800 pa maš, tistega z zelenim PCB-jem ali rdečega? Ker če maš zelen PCB, potem obstaja le en sam Bios s katerim lahko flešaš to kartico, in to je Bios od Medion 9800XXL kartice.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Alirio ::

Ja zelenega ma oziroma mam! Dej a mi posles tisti bios oziroma ves kje bi se ga dal dobit?
moj mail: matko7@siol.net
lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

JeRcO ::

Vsi biosi so na tehdveh straneh. Druga stran mi ni ravno razumljiva vendar biosi so gor :)

http://www.techpowerup.com/bios/
http://www.vanadis.nm.ru/9800xt.html

Alirio ::

Evo ze prej ko je jerco post napisal sem flasahal grafo za biososm Medion 9800XXL in kaj se zgodi? NE DELA! Se kdo ve kaj bi lohk bilo narobe? Sem morda res dobil jeban model? Kdo mi lohk se kaj predlaga? Mogoce drug program za flashanje?????

lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

TribesMan ::

A si siguren da ima tvoja grafa R360 core? Ker če ima R350 ni čudno da nič ne pali...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

R360 100%. Dal dol hladilnik, vidu.
I'm back

Alirio ::

Ja!!!!! Ma ga 100% sam ZAKAJ NE PALI??????? Kaj je tukaj lohk krivec??????? Kdo bi kaj vedu?????

lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

royal ::

Alirio poglej pod zasebna sporocila..lp
Abit nf7-s barton 2500+ M (11 x 222) 2450mhz twister 512 pc3500
550w lc power vodno hlajeno..

royal ::

A ve kdo kako bi se lahko odpravili ti artefakti na moji
powercolor 9800 se hardmod..Bi se dalo to z kaksnim programom al kako sem pa na graficni opazil neke kontakte 12-on ki sta prevlecena z folijo kaj dogaja tam...lp
Abit nf7-s barton 2500+ M (11 x 222) 2450mhz twister 512 pc3500
550w lc power vodno hlajeno..

Boki_ ::

Spet ga odmodaj... Jooooooj ej, ne vem kaj si mel za hardmodat če ti dela artifakte ko odkleneš še dodatne 4 cevovode...:\
I'm back

TommyLee ::

Ok, da ne bom odpiru nove teme. Mam R9800PE (baje ma jedro R360) pa me zanima kter bios bi biu najbolš? Aja pa kje pogledam kere rame mam gor?

Hvala
www.dornik.si

DjTonic ::

Aja pa kje pogledam kere rame mam gor?

Vzameš kartico ven in prebereš oznake iz pomnilniških čipov.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Radeona 9800 Pro v XT NUJNA POMOČ!

Oddelek: Navijanje
241467 (928) Good Guy
»

9800 pro v 9800 xt

Oddelek: Navijanje
211523 (1045) Skankulja
»

ATI Radeon 9800 Pro 128ddr 2.5 ns 256 bitna verzija MSI kupljena v mlacomu!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81100 (876) Boki_
»

Do kolk lahko grem pri R9800 pro 128Mb

Oddelek: Navijanje
211899 (1394) MEDENA
»

Radeon 9800SE do 9800XT???

Oddelek: Navijanje
282711 (2148) VASkO

Več podobnih tem