» »

Linux - XFree86

Linux - XFree86

mTjay ::

Zdravo.

V linuxu sem precej newbie, no in kot že znano, se mi je pojavil problem.
Naložil sem si Linux "Pingo 2.0". Nastvil sem si tudi že sambo, in prenesel večino podatkov, ker naj bi ga uporabljal kot server v lokalni mreži "ima 280Gb".

Včeraj sem ga poskusil updejtat z "apt-jem" . Vendar sem samo del ker za dial-up ni glih njbol pocen 100Mb dol zveč za Update.
No že učeraj se mi je zdel da neki ne more bit vse OK, sam pol sm na hit izklopu, pa sou spat;).

Dones ko pa sem ga vklopu pa mi vse naloži, s tem da sta 2 al 3 stvari [SPODELTELO] !!!
Ko pa pridem na Login stran.. mi izpiše oknček

Welcome to server
Login:
Password:

In pa ob stran je logo: The XFree86 Project, Inc.

Upišem uporabniško in geslo, pa pravi da je incorrect, Vpišem root in geslo gre sicer mal naprej potem pa spet vrže na začetek za login...

Zaj pa nimam več pojma kako naj to zaobidem, izklopim, tak da se normalno prijavim v Linux...

Soo.. Prosim, če je komu kaj jasno kak problem mam, naj mi pomaga, ker nočem ponovno nameščat Linuxa, ker verjetno s tem zgubim Podatke..

Thx.

Poldi112 ::

A si lahko malo bolj natance glede napake. Kaj tocno napise da je spodletelo, ali je tisti logo The XFree86 Project, Inc. tudi prej bil tam,...

Ves da je zunaj tudi ze Pingo 3.0 in da so tudi bolj primerne distribucije za server? Tale apt-get je meni tako, napol delal.V teoriji je gut, v praksi pa se meni ni najbolj obnesel.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mTjay ::

Amm. [spodletelo] je ubistvu neki v zvezi z /mnt/hdb5/.... Ubistvu imam naložen gor še Win XP, z 80 Gb polnim podatkov.. Tak da sm ga mountal v linux... s tem da ga vrjetn nism tko da bi ga zaznal ko se prijavim al neki tacga..

Am Logota pa prej ni blo... zaj je plavo ozadje, na sredini je sivo okno z Login in pa passworrdom za upisat + Logo od XFree-ja

Prej je normalno blo lepo grafično se za logirat... zaj pa nikamor ne morem pridt..

Am.. za pingota 3.0 sm zvedu po tem ko sm že naložu 2.0, s tem da moram cd-je še dobit.:)

Poldi112 ::

Katere stvari si upgrade-al in pri kateri si prekinil?

Glede tega zakaj ti ne sprejme user gesla in zakaj root ne dela pravilno ti ne znam pomagat. Ampak za mnt/hdb5 (to je verjetno particija na tistem 80G disku, ane) lahko, ce imas kako zivo distribucijo ala slo-tech, popravis vnos v fstab.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mTjay ::

Se pravi KAKO ŽE ???
To misliš S-T Linux k zaženeš z CD-jem ??

Hm.. ka pa jaz vem kaj sm jest prekinu pa kaj ne... nimam pojma ko so bla tak čudna imena.. Ne vem.. kokr se men zdi bi moral bit neki narobe z XFree86-jem. A ni to neki grafični vmesnik al neki tacga ???

Poldi112 ::

XFree86 je okenski streznik, ja. Zdaj ce se ti v graficnem okolju logiras, lahko stisnes ctrl+alt+f1 in se direkt v bash logiras in tam ce ti dela mirno se enkrat izvedes apt-get. Ali samo popravis config datoteke, ki te hecajo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mTjay ::

ok lahko se logiram v bash.... sam mi izpiše neki eno napako....

-bash: unicode_start: command not found
in pa
bash : apt : command not found


Hm... a se da kako popravt, al ba zaobid da prideš v Linux oz v KDE namizje ??

Am.. aja pa Thx for all..;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mTjay ()

MasterMind ::

Prijava kot navaden user. startx :D
Gentoo, KDE uporabnik.

Poldi112 ::

Si bil logiran kot root ko ti apt ni delal?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mTjay ::

Am.. ne morem se prijavljat kot navaden uporabnik...

Lahko se edino kot root.. in pa bil sem prijavljen ja...

Napake : spodletelo and stuff...
nastavitev privzete pisave line 11 [spodeltelo]
.
.
.
wrong fs type, ... , bad superblock on /dev/hdb5 or too many mounted files [ spodletelo] 2x
...

Hm...

Swasta..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mTjay ()

mTjay ::

no zaj mi je ratal prav napisat "apt-get update", tak da updatal je in v zadnjih dveh vrsticah napiše Done...
Naprej pa se nič ne zgodi..
Je še kak ukaz da b se to popravl..

A obstaja možnost da podatkov k so gor ne zbrišem pa ponovno namestim linux al pa da se ga kako poprav.. - sam če že se da kje dobit kake ukaze pa stavke da bi se to popravl, k jest bl nebi se spuščal kej v to preveč..

BigWhale ::

sedaj se napisi apt-get -u upgrade

da se ti sistem res posodobi ;)

mTjay ::

Heh..

"sedaj se napisi apt-get -u upgrade

da se ti sistem res posodobi ;)"

tudi to nič ne pomaga:|

Nich, podatke sem dobil preko XP-jev, tak da čakam zaj na Cd-je z novim Linuxom..

Amm.. lohk kdo kej prej pošlje Pingota 3.0, ker z dial-upom, nebi jest to šou rad lechat..;(

Thx vseen..

Lepo se smejte..

Poldi112 ::

Iz kje pa si?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mTjay ::

Amm.. Grosuplja..:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960118755 (34429) RedDrake
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190296843 (24500) Skrat
»

Ubuntu - par vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
252424 (1842) 64202
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795584 (4810) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395840 (4435) TICKO

Več podobnih tem