» »

Dovolj mocen racunalnik za DiVX filme?

Dovolj mocen racunalnik za DiVX filme?

Bunny ::

Imam racunalnik II350 in graficno MATROX G200 8MB in mi med predvajanjem novejsih DiVXov zaustavlja sliko, ne predvaja jih gladko.

Zanima me, ce je moj racunalnik preslab za gledanje filmov?
Kateri codeci so nujno potrebni za najmanjse obremenjevanje racunalnika?

Hvala!

Dr_M ::

hja...na zalost je res mal svoh racunalnik tole za udobno gledanje filmov.

velik je tut odvisno od samega chipseta, kolicine rama in operacijskega sistema.

sicer mas v kodekih precej nastavitev, npr postprocessing in podobne zadeve. lohk se s tem mal poigras, sam dvomim da ti bo kej dost uspel. lohk pa tut mal navijes procesor, ce imas to moznost in znanje.

:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sami ::

Meni so vsi Divx filmi delovali na P2 350Mhz, 128MB RAM, 3DFX Voodoo Banshee 16MB.

Mislim, da je pri tebi problem v grafični kartici, za novejše Divx-e je prešibka.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

Mislim, da je pri tebi problem v grafični kartici, za novejše Divx-e je prešibka.

ehehehehehehe.... da ne bo kej res.
no..tut men so delal divx filmi na p210 128mb rama in rivi128 4mb....ampak samo divxi kodirani s 3.11 kodekom.

no, ce bi mal bl podrobno bral, je omenil da mu ne delajo NOVEJSI filmi.
ja, za take filme rabs ksn celeron/p3 500MHz.

pa ne sanjat, kaj je teb ze use delal. pa graficna kartica??? ja hudica, graficna je zato da ti sliko kaze.
no, res pa da majo neke ATIjeve graficne od r300 kao nek dekoder wannabe za mpeg4... sam to je bl bucka kot ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SodVina ::

PII 350, 64 ram, graficna je mislim, da 8mb, plata neka DFI, pa vsi filmi delajo bp. Kolikor opazam pri nekaterih, je, kakor je dr_m reku, zelo pomembna plata, en frend ima neko cudno plato, pa ceprov ima bolso konfiguracijo od zgoraj navedene, mu nikakor ne spelejo nekateri filmi gladko. Torej mislim, da je pri taki kisti, ki je nekako na meji delovanja, zelo pomembna plata, precej pomemben je tudi operacijski sistem, mislim, da bi bil za tak pc optimalen kaksen win98SE ali winME

Scorpia ::

Nekje sem prebral da pomaga, da zmanjšaš resolucijo minotorja na npr. 640x480. itk ne boš nč zgubil pri kvaliteti filma, ker so še na manjši resoluciji.
////

kixs ::

Poleg vsega je dosti pomembno tudi s katerim playerjem filme rolas.

Kokr sm sam probaval, je najmanj zahteven Microsoft Media Player (mplayer2.exe), dokaj vredu je Media Player Classic, BSplayer je pa dokaj zahteven. Seveda je mplayer2 tudi najslabsi, da ne bo pomote ;)

To sem testiral na svojem notebooku Toshiba Celeron 433 z WinXP-SP1:

MS Media Player ~65%
Media Player Classic ~85%
BSplayer pa ze steka >100%

Merjeno s Task Managerjem.

No, verjetno je tudi odvisno s katerim kodekom je zvok skodiran (kak AC3 zna dosti pokurit).

LP

iso2000 ::

Prenosnik p2 366 M, 128mb ram-a in 8Mb ATI Rage Pro - filmi delujejo brez zatikanja. Nameščen os je win 2000, kodek ffdshow in to je to. Aja predvajalnik je pa zadnja verzija Bsplayerja.

LP

Lucas ::

PII 350, 256RAM, RivaTNT 16Mb, epox plošča...in filmi letijo kot šus na zadnji verziji BSP-ja
Edine probleme sem mel enkrat s filmom zakodiranim z 3ivx ko je v BSP ob hudi akciji mal trokiral.
I was here...

kriko1 ::

ATI Radeon 9600PRo, Asus P3V4X, P3@600Mhz. Filmi delajo, razen kakih high quality wmv9.

pia2001slo ::

Na netu si najdi programček MOVIX, ki ti naredi boot disketo v DOS-u, na kateri je player, ki podpora skoraj vse (podnapisi,AC3 sound,...)...dela tudi na najslabšem Pentiumu

lp
Jolly

largie ::

pravzaprav ne rabiš movixa, za začetek lahko preizkusiš mplayer za windows, če se seveda ne bojiš ukazne vrstice, nima namreč grafičnega vmesnika. na tem linku so uradni buildi, dobro pa bi bilo najt kakšen novejši build ( klik, poscrollaj dol do Windows in prebrskaj tiste linke), ki ima vključeno directsound audio output podporo, večkanalni ac3 deluje brezhibno, večkanalni aac pa ima še zbrkljan channel mapping.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158500 (13648) BaRtMaN
»

Zakaj počasnost pri povečanem video oknu?

Oddelek: Zvok in slika
121117 (968) Matev
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493036 (1796) Azrael
»

Zakaj mi filmi ne tečejo gladko??

Oddelek: Pomoč in nasveti
151383 (912) City
»

DivX problemi pod WinME

Oddelek: Zvok in slika
121480 (1214) RudeBw

Več podobnih tem