» »

DivX problemi pod WinME

DivX problemi pod WinME

kico ::

Imam naslednji problem: če gledam divX film pod WinMe se mi svakih 10 sekund film ustavi(slika in zvok počakata cca. pol sekunde), če pa isto stvar gledam pod Win98 SE teh problemov ni. Isto se dogaja če gledam film iz Cd-ja ali iz diska. Strojna konfiguracija je : celeron 466, 128 ram, 13 Gb IBM hdd, Chaintech MB Via apollo 133, Voodoo 3 3000. Ali ima kdo podobne probleme.

Kico11@hotmail.com

Dami ::

Mam podobni problem. K sn še meu ME so mi filmi normalno delal, zdej sn pa prešaltu nazaj na 98SE (iz različnih razlogov) pa mi filmi noro štekajo. Zvok sicer normalno teče, ampak slika zaostaja ene 10s. Ker pa se hoče slika uravnat z zvokom, vsake tuk cajta (5s) slika preskoč. K kak lag. SUX!;(
Aja, drgač mam c400, 128rama, v3 2000.

gripen ::

Isti problem se je pojavil pri meni (win me, c333, 96rama, voodoo 2 2000). Prej v win 98 je delalo normalno zdej se pa zatika, no se je dokler nisem zacel uporabljati bsplayerja. Verjetno je kvaliteta predvajanja divxa prevelika.

kljukec ::

Imam podobno konfiguracijo kot ti (Voodoo 3 2000, HDD 8,4Mb, Celerona 433@488) in prav tako so mi DivX filmi v WinMe štekali, prav tako Diablo2 in še nekateri drugi špili, pa sem vse skup sformatiral pa prešaltal na Win98SE; ZDEJ PA DELA VSE OK!!!

8-O

tropinovec ::

imam WinME, celeron 566/850, 192 rama,
voodoo 3 3000, disk maxtor 30 gb,
vsi DIVX filmi zelo lepo delujejo...
(igrice pa vsekakor tudi):D

Koci ::

po mojem je problem v ramu oziroma prepočasnem procesorju

fictionel ::

kva ce je pa problem u voodooju?? :P:P:P:P

usi mate v3 >:D

mravla ::

možno, jaz mam tud win ME, pa matrox grafikulju, pa filmi delujejo odlično:)):)):))
če ga poženeš, bo letel

VASkO ::

problem ni v graficni, ker mas pa Apollo133 plato je problem v plati. To je tisti gnili cipset od VIAe, ki ima neki bug z hitrostjo pomnilnika. Sem glih prejsnji teden prijatlu pomagal ugotoviti vzrok, zakaj mu vse steka (mel je isto plato kot ti), bakar ugotoviva, da je plata kriva. Zakaj nisi vzel Apollo133A? Na tej je napaka pocasnega RAMa odpravljena. Aja, prijatlu je Sandra pokazala mem bench 80 in 90MB/s. Se jaz sem na p200mmx in TX plati imel vec (110 in 170MB/s).

jokeman ::

Men dela vse super pod winme in win98 se. Mam pa C500, 192MB, RIVA TNT,... Ce slucajno gledas filme z windows media player 7 probej z mplayer2, ker men kaksni doloceni filmi stekajo z mplayer7.

element ::

Hja, problem je u plat. Zamenji plato in bye, bye problem. :)

`DoC ::

Voodoo defenitivno ni problem kr sam mam V 3 2000 pa plato BH6 in 128 Rama ter c366@550 pa teće kot podmazano:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

RudeBw ::

Za tekočo sliko DIVX filmov sta pomembni dve stvari:
1. Filme glejte z mplayerom2, ki ga najdete tudi v Win Me, v mapi Win Media Player.
2. Ko v Mplajeru2 poženete divx film odprite properties -> advanced -> označite Divx decoder -> properties -> tam nastavite CPU (picture quality) na 0.
To nekoliko zmanjša kvaliteto slike zagotavlja pa tekoče delovanje. Do istih nastavitev jer možno priti tudi v drugih kvalitetnejših Divx Playerjih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493034 (1794) Azrael
»

Dovolj mocen racunalnik za DiVX filme?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111269 (1072) largie
»

Zakaj mi filmi ne tečejo gladko??

Oddelek: Pomoč in nasveti
151383 (912) City
»

DivX problemi pod WinMe

Oddelek: Pomoč in nasveti
61214 (1127) msmiha
»

Colin 2 in trzanje slike

Oddelek: Zvok in slika
241396 (1061) MaD_Mavr0

Več podobnih tem