» »

Vrnitev stroškov od trgovine v 4mesece čakal na matično!s pomočjo tožbe?Kako?

Vrnitev stroškov od trgovine v 4mesece čakal na matično!s pomočjo tožbe?Kako?

J-Don ::

Velike probleme sem imel z matično ploščo:
nf7-s, v 2.0

Kupil sem matično od enega, ki je rabu nujno računalnik in ni imel časa za čakati da pride ta matična iz garancije. Ko pa je prišla, mi jo je takoj prodal kot NOVO.
Ta matična meni niti ni delala pravilno in po 1 mesecu in pol tuhtanja in eksperimentiranja sm jo vrnil nazaj v garancijo in zahteval novo. Po 3 tednih sem dobil dobil spet novo in spet po dobrem mesecu testiranja spet ugotovil da je nekaj narobe!!!
tako da sem jo tretjič poslal v garancijo... sedaj spet čakam na njo!!!!

in zaradi teh falšonskih matičnih sem nekje 4 mesece brez matične in brez računalnika!!
in kot veste se danes brez računalnika ne da živeti :) tako da sem pomislil na povrnitev takorečene odškodnine!!!!!!!!!!!

Kako bi lahko to izvedel, če se da ! in če imam dovol pravic?!?!?!
BTW: tgovina je pa v Gorici v Italiji!!!!


Prosim za pomoč!?!??!?!

Lucio ::

Pa ne mi rečt da te je tisti tip iz gorice nasral.
Mojemu kolegu je to ploščo prodal (cca pol leta nazaj), po par dneh ugotaljanja in preizkušanja z mojim procesorje, romam in grafično sva prišla do ugotovitve da je plošča za en k... (jaz imam doma isto in dela BP).
Kolega je tipu pisal da plošča ne dela in ta mu je predlagal naj jo da v Italijo (če se ne motim ESSEDI) v garancijo, da mu jo bojo zamenjali.
Kolega pa mu je zatežil, da v kolikor mu ne vrne keša se bo osebno prikazal pri njemu doma (sva doma iz KP), pa mu je tip takoj odgovoril naj mu pošlje ploščo in mu vrnil denar.
Očitno je potem iskal novo žrtev>:D , in jo tudi našel.

Matev ::

dva meseca si rabil da si dvakrat ugotovil da plošča ne dela?
prvi dan ko ne dela bi mu jo v glavo zabrisu

J-Don ::

jap veš kaj ki nisem se še dosti spoznal in ful nisem imel časa!!!

pa smo najprej mislili da je kej narobe z napajalnikom ali rami itd
NO, in pol sem si vse zrihtal vse zamenjal in ugotovil da je res plošča v kurcu!!!!



IN zdej se zajebavam z to trgovino ESSEDI v GORIZI že par mesecev in birad dobu keš nazaj po pravnem postopku , ker mislim da ti po nekem členu za varnost potrošnikov in to- so baje ti uni ki prodajajo v takem primeru dolžni keš!!!

je res??? naj pove kdo kako če ve?

Tody ::

Slovenski zakoni:Prodajalec je dolžen, v roku 12 mesecev dajati grancijo za svoj izdelek, če je ta bil montiran in vzdrževan v skladu z navodili. Dolžan je tudi izdelek popraviti v roku 45 dni od dneva prevzema v servis, drugač lahko kupec zahteva čisto nov izdelek.

Na garancijskem listu ti piše, kaj lahko delaš z zadevo in kaj ne.Mislim da bo najbolje da se usedeš v avto in greš do trgovine osebno. Tam ti naj a) dajo novo matično b)dajo denar

J-Don ::

Očitno se nismorazumeli
problem je tak!!!

Meni so res vedno dali Novo matično in to že v 2 ali 3 tednih!!
problem pa je da že 3 matične plošče ki sem jih dobu niso delale!!
in zaradi tega sem bil 3-4 mesece brez računalnika!!!!!

in bi proval dobit dnar za to čakanje?
varjanta 500 Sit na dan??!!

Se da ... mi je en govoru! samo ne vem točno kakšen je postopek in kakšne pravice imam v italiji?!!

Gandalfar ::

za 30k se bos sel dve leti pravdat v Italiji?

Asgard ::

Mislim da naj ti bo to sola da ne nabavljaj pr spagetarjih, sploh pa ne abita :D :D
We hate Duplicators !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniške trgovine v Italiji

Oddelek: Kaj kupiti
243859 (975) Gogo
»

Zamenjava grafične v garanciji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1879485 (6479) solatko
»

POZOR! Zakaj odsvetujem nakup v Essedi - Italija!

Oddelek: Kaj kupiti
476160 (3129) schurda
»

verjetno problem z HDD-jem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
613572 (3075) TheJack
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645173 (4324) eiht

Več podobnih tem