» »

Nakup v zamejstvu

Nakup v zamejstvu

«
1
2

Dexxx ::

Zdi se mi da se je od tega že dost govoril samo zdej nikjer ne najdem threadov...
V glavnem, zanimajo me internet ceniki dobrih trgovin v Italiji in Avstriji, koliko se lahko prepelje čez mejo, kako je s povračilom davka...

Malecky ::

Poglej tukaj

Če najdeš kakšno štacuno blizu meje mi sporoči ker nočem hodit gor na MF dunaj ker je daaaaleč!

orion ::

Jaz poznam eno dobro trgovino v Italiji, 50 m čez mejo pri Gorici, čez lahko neseš do 50.000 sit tuje valute, to pa je 447.000 ITL. Cenike in ostalo poglej na:
Essedi.
lp

Paramedic ::

Js bi mogoče šel v Essedi, ko grem na morje. Kaj pa je treba naredit, da dobiš IVO nazaj?Če bi kupil do 50k ali bi moral na meji še kaj plačati, če carine ni?
End transmission.

EvilGod ::

Ja kako bi dobu to nazaj če bi kj čez prešvercu
(a če sm prou razumu do 50k ni carine)?

LP
>:D

EvilGod ::

Mah carina j:'(;(:(e:
Poleg prtljage so domači potniki oproščeni plačila carine za predmete, ki jih prinašajo iz tujine, če se ti predmeti uvažajo v nekomercialne namene in njihova vrednost ne presega 16.000,00 SIT. Za blago, ki se uvaža v nekomercialne namene, se šteje blago, ki ga potnik uvaža priložnostno in je izključno namenjeno za osebno rabo potnika ali njegove družine, ali blago, ki je namenjeno za manjša darila.

Dexxx ::

Za 16000 Sit robe lahko vsaka oseba v vozilu spravi čez mejo. A se ti zneski lahko seštevajo?????

Primer: najamem kombi 8+1 (9*16000=144000Sit, notr nabašem vso familijo pa jo peljem na izlet čez mejo) v SLO pa spravm zlo hud monitor:D:D:D

Jeronimo ::

Dexxx: nimaš te sreče. :D
Več ljudi - več različnih zneskov. Z enim monitorjem ti ne bi uspelo.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Trdi ::

Kje so pa napisani ti zneski?
Trdota d.o.o.

Paramedic ::

A v goriškem Essediju govorijo slovensko?
End transmission.

Fantom ::

A si že videl Italijana, ki bi znal slovensko???

Spajky ::

Govorijo SLOvensko; lastnik je Slovenec (g.Egon), administratorka zamejska Slovenka (ga.Amalija), prodajalec Italijan; v tem vrstnem redu.. :-) 8-)

- SiroTka - ::

Z davkom je tko, da cim si v eni stacuni kupu nad 1000 ATS si upravicen do davka. Na blagajni reces da bi rad mel mehrwersteuer (ne vem kako se napise) in izpolnijo ti obrazec, ko jim das podatke. Ko prides na avstrijsko mejo gres tam to zadevo potrdit. Ker so avstrici k... takoj poklicejo slovenske carinike in jim povejo kaj bos pelal cez. Tko da ni sans da presvercas. Mors pokazat ker drgac ti razkopljejo avto. Placas carino ce je vecji znesek in pol v sloveniji takoj za mejo dvignes denar v kompasovi poslovalnici. Dobis cca. 16%, sicer pa je tudi odvisno od stvari ki jo kupis.
Glede carine pa tui mene zanima kaksna je za mal vecje zneske. Ce bi npr. laptop pelu cez, kol bi to kostal? V celovcu v mediamarktu sem gledal laptope in so v povprecju 50k SIT cenejsi.

Dexxx ::

Sej kolkr jest vem carina ni tak problem (cca. 5%), qrc je. ker ti DDV zaračunajo (19%). Vse tole je po spominu iz starih treadov tko da če sem se zmutu me prosim popravte.

||_^_|| ::

kok ste pošteni da vsi na carini prjavlate ej:)

Paramedic ::

Ja sej, če pa na carini ne prjavmo, pa mwst. ali ive ne dobimo nazaj. Če pa pa prjavmo pa plačamo ddv, ko pridemo v Slovenijo nazaj. :'(Kaj se zdej bolj splača?
End transmission.

||_^_|| ::

čak mau,
če maš tax free, pa kupuješ v nemčiji al pa v avstriji, obrazec poštemplaš ko zapustiš EU seprav na karavankah, ljubelju, kjer kol že ampak to na avstrijski strani. slovenska nima nč s tem. najvrjetneje je v italiji tut tko ne?

MadMax ::

Vic je v tem, da cez njihovo mejo uradno preneses (prijavis, da ti postemplajo obrazce), cez naso pa svercas...

|ViPeR| ::

A so pri Essediju cene, ki so na njihovi strani brez davka? Pa če mam maloobmejno pol lahko prenesem čez mejo 50000 SIT brez davka in carine, se pravi smo vsoto, ki je napisana na Essedi ceniku?

lp

Trdi ::

Brez davka, ja. 50000? A ni 300000 lir?
Trdota d.o.o.

Dexxx ::

Ej, kdo je upravičen do maloobmejnih??? Doma sem 13km od avstrijske meje tko da najbrž sm.:D A potem ta maloobmejna velja samo za Avstrijo ali tudi drugje??

Trdi ::

Sam za Avstrijo.
Trdota d.o.o.

shaman2 ::

pozdrav...sam sem dostikrat cez mejo v Gorici ampak te trgovine se nisem videl mi lahko kdo pomaga kako prist do nje ce gres cez mejni prehod rozna dolina,kam gres levo desno na ravnost po drevoredu do rastela kam??? hvala

Ram_z ::

takoj ko prides mimo italijanske carine v rozni dolini gres na desno v stransko ulico.
Na koncu stranske ulice je na desni strani ESSEDi trgovina. Ne mores zgresit.

|ViPeR| ::

Dej nej eden lepo prosim še mal napiše ko ta stvar zgleda na carini: kakšno vsoto lahko čez pripelješ,...:8)

lp

||_^_|| ::

lej, na carini to tkole zgleda:

Oseba C (carinik)
Oseba T (ti)

C: dan, kej za prjavt?
T: nc konkretnga, mau specerije. (pod pogojem da si kupu neki kecapa par pudingov mau jogurtov, Apfel Mus, cokolade, sok, blablabla)
C: aha, v kaksni vrednosti pa?
T: Tm..cca 10 Ksit.
C: Dejte mau prtlaznik odpret.
T: sam mau.
Prtlaznik: skljoc
C: brsk brsk brsk brsk...
C: u redu hvala nasvidenje (vrne pasus(e))
T: Hvala, nasvidenje!

hardver je pa varno spravljen. Use your imagination.

|ViPeR| ::

:D:D
Ja ja to že, ampak kaj pa davk pa to. A bi se dal to izpelat tud če ti vrnejo davk?

lp

eiht ::

lej, zadeva je taka,...jaz sem iz nove gorice in tudi veckrat kupim kaj v essediju...ce zelis uveljavit davek (IVA), potem se moras, ko gres mimo ITA carinika ustaviti na majhnem park placu (med SLO in ITA) izstopis iz avta in gres v pisarno (ITA) kjer je butast ITA uradnik, ki ti, odvisno ali se mu da ali ne (beri: opravis takoj ali pa ga cakas 1 uro) pogleda fakturo in jo zigosa ter si podatke zapise v nek zvezek...gres nazaj v avto in se odpeljes proti nasemu carinku kjer te on vprasa ce imas kaj za prijaviti....ce je velika guzva lahko da ni opazil da si bil ti na ITA strani, kjer si zigosal fakturo in ne bo kompliciral....meni se pa je tudi zgodil ze, da je nas carinik kar ustrelil, da naj mu pokazem fakturo, ceprav je sploh nisem imel...druga varianta pa je, da se odpravis na mejni prehod Vrtojba, kjer je dosti vecja razdalja med SLO in ITA, vendar pa mislim da je tam kontrola ostrejsa....

asPeteR ::

Ej kaj se pa zgodi če te zasačijo pri "zločinu"?>:D

eiht ::

mislim, da nic hudega....v najslabsem primeru placas se nas davek in si na istem

||_^_|| ::

plačaš davek in morebitno carino ter kazen (mislm da je 10 ksit, saj tolk je blo učasih).

Glede štemplanja fakture če kupuješ v Avstriji ni problem (Ljubelj je tunel umes, na karavankah se mi pa še ni zgodila kontrola) za italijo pa nevem.

Paramedic ::

Torej katero varianto bi blo bolš uporabit, če bi v essediju kupu miš za 10 ksit: vzami IVO, plačaj DDV in carino (menda je ni); ali pusti IVO in švercaj in ne plačaj DDV in carine? Katero pa če bi kupil npr. enga pekača za 40 ksit?
End transmission.

||_^_|| ::

1. u usakmu primeru UZAMI IVO IN NE PLAČAJ DDV IN CARINE:)
2. drgač je pa bolš pustit ivo in ne plačat ddv in carine, ker pr nas več nanese kokr nazaj dobiš

ampak 1. varjanta je najbolša!

bostjan1s ::

Pomembno

Ja vse je prav ampak pozor IVE NE VRACAJO V ESSEDIJU NAZAJ več v to ste lahko 100% prepricani res, tak da poglejte cene pa davek gor to je 20% pol pa še neki je tuki kar ni zanemarljivo majhno to je menjalniški tečaj vam povem, da essedi ni prevec ugoden res... posluste me pa da ne bi kak šel v PONEDELJEK dol vam povem ciudo ->zaprto... pa še ena tečnoba je
Vse je treba prej naročit le redke zadeve imajo tam na licu mesta
zdaj pa najpomembneje dajte se prej 2 tedna pozanimat al ste rezerviral prav oz je roba res v trgovini če ne boste trgovino zapustili z mal težjim srcem
kar se pa tiče carinikov pa tole ia ITA govorim.
Pejte dol z vlakom. stroški so minimalni če se le mal znajdte
takole gre to najprej ob 7.55 iz LJ aja karto kupit obvezno sam do SEŽANE
potem iz sežane če bo sprevodnik prišel kupte do VILLA OPICINA. 200 sit je potem pa kar zadaj dotične postaje vas čaka prav prijeten bus in na njem piše TRIESTE grete gor ZASTONJ ker mislijo da si turist in si plačal do trsta z vlakom. isto velja za nazaj
aja tole vlak je ob 5.30 za nazaj ob 12 pa pridete v Trst. Torej kopalke zravn pa kopat do busa za nazaj.
V carini sam na ITA strani pokažeš robo in račun daš enmu gospodu (FATURA...) pol maš cca 15 min časa da se normaliziraš in pospraviš stvari in se delaš da si čest navaden turistek z mal prtljage. potem pride slo
Gospod:Kaj imate kaj za carinit
Ti: sam tele hlače sem si kupil
Gospod: Vredu in oddide in vi ste v SLO

tole so lastne izkušnje verjemte, da ni nič drugač kot tak
PS: Ko bosrte recmo v Trstu prosite za mapo mesta, ki se nahaja v turist information hiši, ki je tam ob morju......:D

eiht ::

bostjan: ne govori neumnosti.....ivo vracajo, ker jo morejo, ker gre stvar v izvoz...danes sem kupil graficno v essediju v gorici in sem jo ze dobil nazaj...je pa res da veliko reci nimajo na zalogi in da je boljse ce prej narocis....aja se neki...ce hocte ivo nazaj mora bit cena vsaj 300.000 ITL, to je spodnja meja za vracilo ive...se pravi ce neka stvar stane 300.000 ITL potem tebe kot izvoznika to stane 260.000

||_^_|| ::

eiht: kokr jst vem v Trstu v essediju ne vračajo IVE

eiht ::

kje je logika, da v trstu ne vracajo v stari gorici pa ja....ti jim samo reci, da bos poklicu "guardia di finanza" (financna policija), pa bos vidu kako bojo vracali

Paramedic ::

Zakaj pa v trgovini vračajo ivo? Kako pa vedo, da bo to za izvoz? A ne vrnejo ivo na meji? A imajo take stvari, kot je ena optična miška, na zalogi?
End transmission.

Binji ::

IVO vrnejo na meji. Sm bil lih danes dol. In res majo zelo malo na zalogi. Lih kasno zvocno (kupu Vibra128 ku niso meli Muse;()
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Paramedic ::

A si vidu še kaj tam, mal naštej :D
End transmission.

berni ::

eiht, financa ne bo pomagala, ker so jim ravno oni nekaj zatežili. očitno so se fantje v trstu malo preveč igrali s tem. ko sem jih vprašal, če se zavedajo, da bodo s tako izgubili stranke izven eu, je tip rekel, da boljše, da jih izgubijo nekaj, kot vse (tj.da zaprejo botego).
v gorici pa je vse regularno in niti ni potrebno plačati delno vnaprej, kakor so hoteli v trstu.
torej, peljite se v gorico, pa magari na pico.

eiht ::

ivo ti ne vrnejo na meji ampak v trgovini kjer si kupil robo....ko v trgovini placujes jim moras povedati da rabis fakturo za ivo, potem das trgovcu potni list oz. prepustnico in on naredi fakturo....na meji pa samo potrdis da gre blago v izvoz s tem da ti carinik da zig na fakturo

Tomaz ::

Lahko bi naredil en pozetek tele debate o uvazanju rac. robe iz tujine (Italije):
- Essedi v Gorici vraca IVO, v Trstu pa ne
- v Goriskem Essediju govorijo slovensko
- cez mejo lahko navaden slovenski smrtnik prenese blago v neto vrednosti 100Evrov
- obmenjni smrtnik ( z maloobmejno propustnico) lahko prinese blago do nekje 465DEM NETO
- minimalni znesek da ti v trgovini napisejo fakturo za vracilo IVE je 300.000 LIR BRUTO( v Austriji 1000ATS). To vrednost lahko dosezes s sumo vecih komponet ( disk +proc..)
- fakture ki so vecje od 900.000ITL italjanski carinik po faxu poslje slovenskim carinikom kjer te ti ustrezno pripravljeni pricakajo. Ce jim slucajno uides, dobis poziv za placilo carine na dom.
Zato se splaca vecje zneske razbit na manjsa, ampak se vedno vecje kot 300.000Lir.
- ce gres preko Vrtojbe, se je najbolje ustavit pred Italjansko carino in gres pes stemplat Ivo .
Nato gres sele cez Italjansko in nato Slovensko mejo.

Povzetek bi bil taksen:
Najbolje da spoznas par punc iz Nove Gorice in vsako posebej peljes v Staro Gorico na kapucin, sproti pa se na njeno propustnico legalno pripeljes racunalniske komponente v neto vrednosti 450DEM oziroma 450.000ITL. Pa ne pretiravat v kolicini istih komponent na enem racunu, ker ti carinik nebo verjel da rabis tri enake CDwrajterje za lastno uporabo.

A ja, pa se to, v Essedijevem ceniku so neto cene, to pomeni brez davka (cca 19%).

LP Tom

|ViPeR| ::

Aha. Če jest tole prov razumem pol tole zgleda takole:
1. Mam maloobmejno se pravi lahko pripeljem čez mejo 50000 SIT (na mesec)
2.V Essediju v Gorici govorijo slovensko, se pravi se zapeljem en dan ke pa naročim vse kar rabm (pa da ne presega vrednost 50000SIT)
3. Grem ko majo vse kar sem naroču iskat in vse lagalno pripeljem čez mejo:D

A sem jest tole prov razumu?

lp

Tomaz ::

Prav si razumu, samo se enkrat bos moral iti tja da poberes IVO ali pa ti jo prinese kdo drug.

Tomaz ::

A ja pa se to, ni mus da samo enkrat na mesec, pac dokler ne dobis cajhna v prepustnico za tisti mesec. Zadnje case jih ne delajo vec.

Tomaz ::

Pa se enkrat pozor,
pri spoznavanju punc z maoobmejnimi prepustnicami pazite, da ne boste, tako kot jaz sedaj, cez mejo pozneje namesto rac robe vozili otroski vozicek, stajco, otroski avtosedez...
Te stvari imajo poceni v Palmanovi, 20 minut od meje. 0:):D;((|O:P:|8-O

|ViPeR| ::

LOL!:D:D

Hvala ti

lp

Binji ::

Hoj!

Moj prjatu je prpelu cez mejo z italije (essedija) za 1.500.000 lit oziroma 150.000 sit... pa ni noben na meji nc reku.. tako da sploh ne vem kaj se bojiste glede carine... :))

sej uni se pasosu ne pogledajo....

LP
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tomaz ::

Če je tvoj prjatu imel 150000ITL na eni fakturi in ce je na Italjanski strani dal to fakturo potrdit, potem lahko pricakuje v roku dveh do treh mescev sporocilo na dom,
da je dne tega in tega na mejnem prehodu tem in tem uvozil to in to, za kar ni placal carine in davka, in se mora zato do tega in tega datuma zglasi na najbljizji carinski izpostavi za plačilo carine... V kolikor tega ne stori sledijo sankcije po tem in tem zakonu RS.....

Veliko srece.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

essedi in kolk je vredno

Oddelek: Pomoč in nasveti
111168 (876) para-site
»

Essedi shoping

Oddelek: Kaj kupiti
131372 (1034) Matty
»

Essedi v Gorici

Oddelek: Pomoč in nasveti
111407 (1210) FlipeR
»

IVA

Oddelek: Strojna oprema
131513 (1261) Gogo
»

Kvaliteta pri Essediju- Italija

Oddelek: Kaj kupiti
242035 (1456) Pat_MaGroin

Več podobnih tem