» »

Katera kombinacija diskov je hitrejša ?

Katera kombinacija diskov je hitrejša ?

Boeing ::

Ok, čisto tako po občutku bi rabil informacijo, katera kombinacija diskovja je hitrejša:

2x 250G T7K250 250G Hitachi-ja v RAID 0 (stripping), ali
1x WD Raptor 10k 36G kot sistem in T7K250 250G kot file storage ?

Oboje na NF4 plati, zanemarite tistih 36G več prostora pri drugi možnosti, zanima me izključno hitrost. Varovanje podatkov ni zahtevano (zato tudi raid 1).

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Veron ::

jst bi raje uzel 2x250 pa raid0...

čeprav je Raptor hitrejši, in bi bila 2. verzija hitrejša...

Good Guy ::

splača se ti vzet dva dobiš veliko več prostora hitrost je pa tut dobra
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kihc ::

Mene pa zanima če ma kdo doma "tavelikega" raptorja in če malo pove kako je zadovoljen z njim. Ker sem gledal spacifikacije diska in sem opazil da ima gostoto zapisa le 36gb/ploščo, kar je v primerjavi z standartnimi 80gb oz. celo 100gb pri večjih 7200rpm diskih zelo malo. Se potem sploh pozna kaj tistih 10.000 rpm?
x

Vesoljc ::

@kihc
seek time?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Boeing ::

Sem že študiral da bi znala bit opcija z dvema hitachijema morebiti res hitrejša + 10 jurjev ceneje me pride..

Samo me je zanimalo, če ima kdo kakšno podobno kombinacijo in kako se obnese...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

kihc ::

@Vesoljc, ok, sej druzga potem že skor ne preostane. Najbrž je fora v temu, da je ob nižji gostoti lažje "lovit" podatke?
x

Daedalus ::

Vzemi raptor + prikolco. Po hitrosti je verjetno primerljiv z prvo verzijo/ hitrejši, s tem, da je tveganje za izgubo podatkov pri raid0, sploh pa na raznih poceni na plato pricinjenih kontrolerjih preveliko. IMHO se ti ne izide kalkulacija za kolko se poveča tveganje za sesutje sistema in posledično izgubo podatkov glede na pridobljeno hitrost. To seveda ne pride v poštev, če ti je popolnoma vseeno za podatke (kot si napisal zgoraj).
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dr_M ::

raptor 36gb je od normalnega 7200 rpm diska hitrejsi za en misji kur*c, al pa se tok ne, pa eno malenkost boljsi dostopni cas ma. to je kvecjemu beta verzija diska in je sele 74gb verzija to, kar bi raptor mogu bit.
jest bi definitivno uzel 2x 250gb hitachija. seveda se potrudi, da bos dubu T7K250, ki so se malenkost hitrejsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

2x 250GB ter RAID 1.

Drugo ne pride v postev. VSaj ce bi se jaz odlocal za nakup.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tic ::

2x WD Raptor 10k 36G RAID :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Tilen ::

Kateri je pa smeško raid? Nek nov? 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Zheegec ::

Raptor 2 (74GB) je boljsi kot Raptor 1, ker ima Fluid Dynamic Bearingse, pa se NCQ podporo (sicer ne cisto hardwersko, ampak vseeno).
Kar se tice RAID - RAID 0 ne priporocam, RAID 1 ali RAID 5 pa ja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boeing ::

Kupljeno 2x T7K250 250GB v raid 0 na Asus A8N-SLI Deluxe.

Gre ko žareča marija.

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

bastadu ::

Prilimaj kakšen screenshot prenosa, da ti bomo verjeli>:D

Tilen ::

Z raid 0 nic ne pridobis na hitrosti. Pac imas default hitrost :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bastadu ::

Tilen: Jaz ne bi bil prepričan v to izjavo, kaj bi bila pa potem sploh poanta RAID 0:\

Zheegec ::

Eh, Tilen, se bova mogla se malo pogovorit o RAIDu :D

RAID 0 - stripping pomeni, da dva ali vec (RAID 1 deluje samo z dvema diskoma) diska OS prepozna (rabimo seveda RAID 0 kompatibilen kontroler) kot en logicni disk, ki ga potem lahko razdelimo na particije. Fora je, da se pol podatkov (bloki velikosti kolikor imas strip size se pisejo na en ter na drugi disk) pise na en disk, pol pa na drug disk HKRATI, bere pa se po istem principu, torej pridobimo na hitrosti. Je pa velik problem - en disk crkne, pa adijo vsi podatki.

RAID 1 je enako hiter za pisanje kot samo en disk, branje pa je tudi malo hitrejse kot single-disc, je pa varnost podatkov vecja. RAID 5 je nekaksna kombinacija RAID 0 in RAID 1, imamo 3 diske, 2 sta v RAID 0, eden je pa pariteta.
RAID 0+1 rabimo 4 diske, je pa to RAID 0 array dana v RAID 1, malo zakomplicirano, ampak tako nekako :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

billy ::

Dr_M, a si imel doma 36G diska ali od kod veš da ni hitrejši od navadnih diskov?

Dr_M ::

billy: je malo morje testov po netu. ponavadi je glih tok hitrejsi, da je mesto pred drugimi, ampak ko pogledas cifre, so pa za ksn % ali 2 visje.
medtem ko je 74gb verzija kr precej hitrejsa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

billy ::

Ja...testi so nekaj, resnica pa drugo.

Jaz sem imel 36G raptorja, tudi 7k250 hitachija, 80G WD, 120G maxtorja ter sedaj raid0 z 80G WDji.

Moram rečti da je raptor delal dosti boljše kot vsi posamični diski. Recimo windowse mi je inštaliralo z pičlih 8min. Zdaj rabi 10 z raidom, z hitachijem pa je bilo 12min.

Igre so se mi nalagale v povprečju 10% hitreje kot z single disom in nekje isto hitro kot sedaj t raidom.

Ljudje nekaj pozabljajo. raptor ima res povprečen prenos podatkov, ampak ima toliko nižji dostopni čas.

Raptor z njegovim 9ms dostpnim časom rabi za dostponajne 100x 9sec. Navadni diski z 13ms pa potrebujejo 13sec. In tu je ta razlika.

druga pesem je pa veliki brat, ki pa ima tudi prenos toliko višji in je zato še toliko večja razlika.

Dr_M ::

ja ampak 74gb raptor ma se 1ms boljsi dostopni cas :)
36gb je brez veze in je slab disk, pa tut ce se na trepalnice postavite :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Dr_M spet buče kotali. Mam doma sistem z 36giga raptorčkom in enega z hitachi 7k250 in razlika JE. Dr_Mja pa očitno boli, da ga sam nima. To je res, pa če se na trepalnice postavi :D.

Dr_M ::

Dr_Mja pa očitno boli, da ga sam nima.

o ves da. samo za to zivim da me boli ker ga nimam :)
sori, ampak nebi ga mel. mogoce ce bi ga zaston dubil, kupu ne :)
nerad uporabljam beta zadeve. sploh hardware :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Sicer raptorja nisem sprobal, sem pa sprobal ze marsikateri SCSI disk in lahko vam povem da je dostopni cas vsaj 60% pri hitrosti diska. Razlike med 7200 in 10k ali 15k diski so ogromne. Vse po zaslugi dostopnega casa. Sicer pa rezlike vam noben benchmark ne bo predstavil tako dobro kot pol ure za racunalnikom z takim diskom...

Primerjat raptorja z katerimkoli diskom je brezveze... to je druga klasa. Tko k Nascar pa F1. Sploh pa raptor je star ze vec kot eno leto... pa se vedno z lahkoto polozi vse nove izdelke na 7200rpm.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Hja, Raptor2 ima nekaksno NCQ podporo (lol), pa fluid bearingse, zaradi cesar je tisji. Pa vecja gostota na platah tudi pomeni majhno pohitritev, samo to je zelo malo, 10K obratov se ZELO pozna v primerjavi s 7200Rpm pa karkoli reces.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

billy ::

No ja.

Začetne verzije raptorjev 36G ki jih je WD poslal okoli na teste so tudi bile zelo, zelo hitre. Malenkostno počasnejše od 74G verzije samo. Ko sem ga sam kupil sem potem bil zelo razočaran ko sem po pogovoru z WD ugotovil da so bile tisto samo testne verzije, da so te, ki so šle ven počasnejše. Sam sumim, da je finta samo v firmwaru in da bi se navaden disk dokaj hitro dal nadgraditi, ampak kje dobiti pravi firmware :)

Tale NCQ pa ti nič ne koristi če ga kontroler ne podpira.

Sem pa pred časom gledal teste baracude s podobnim sistemom in so bili diski počasnejši s tistim vklopljenem, samo v določenih testih hitrejši.

frenk ::

jest mislm da je kombinacija 2x250GB v raid0 z recimo 36GB particijo na robovih plošč hitrej kot 1x raptor 36GB

...bi blo treba probat:)

Tic ::

Fizično lokacijo particije na plošči se dejansko da določit? 0:)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Daedalus ::

Če se ne bi dalo določat lokacije podatkov na diskih, je vprašanje, kako bi delali. Sej veš - boot sektor na prvih 512kB diska (prvi sektor) in podobne fore... Tako da se da fizično določit položaj particije na disku.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Soni ::

V kaj dati 2 Raptor 74 GB diska RAID ? ,da bo hitrost največja?:\

bastadu ::

RAID 0:\

hruske ::

Prvo.
Daedalus, fizične lokacije sektorja na disku sam ne moreš določit. Tudi če naj bi bile zaporedne, ni nujno, da tudi so. Proizvajalci goljufajo in uporabljajo še interno preslikavo, ki tiste slabe sektorje, ki so se že ob izdelavi pojavli, skrije. Tudi zato ni dveh diskov, ki bi bila enako velika.

Drugo.
Ker je dostopni čas najbolj pomembna zadeva, je dobro, če disk ve kje je kaj, ker lahko potem z dodatno logiko ustrezno izboljša zaporedje branj, da bo v enem obratu prebral čimveč. Zato je 7200 disk z NCQ hitrejši, kot pa 10000 disk. Čeprav se to pri single-user sistemu ne pozna toliko, kot na kakem strežniku.
Rad imam tole državico. <3

Dami ::

Nameravam kupt raptor74 ter 2x250gb seagate. Sem razmišljal tudi o opciji 3x250 s tem da bi dal potem 2 v raid0. Ker pa mi sam prenos ne pomeni veliko (v tem je raid0 dober) ampak bolj dostopni čas ter zanesljivost (sistemski disk pač) bom rajš vzel raptorja. Pa da popravim ostale, raptor ne podpira NCQ ampak TCQ in znano je da nastanejo problemi (corrupted fajli) če imaš oboje vklopleno, sploh pri nf4 platah, tak da ne mislim uporablat teh funkcij sploh dokler ne bojo porihtal vseh driverjev.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital Raptor 150GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
507757 (6605) Smorny
»

WD 36 GB SATA - Raptor

Oddelek: Kaj kupiti
201291 (1049) Tomay
»

Kateri hiter SATA trdi disk kupiti (Raptor 10k obr?)?

Oddelek: Kaj kupiti
221905 (1393) mat11
»

Naredil RAID 0 SATA, ampak zakaj tako čuden rezultat v Hdtach?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381289 (923) TribesMan
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885241 (3801) alexb

Več podobnih tem