» »

Raptor goes TwinTurbo

Raptor goes TwinTurbo

1
2
»

jastreb ::

200x4=800FSB
pri AMD pa 200x2=400FSB

kaj zdaj pomeni ta x2 in x4????

Dr_M ::

2x je ddr, 4x je qdr oz quad pumped. ce se kej ni jasno mas tut google.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jastreb ::

quad pumped???

Zheegec ::

2x pošilja/prejema na urin cikel (DDR) ali pa 4x (QDR). Podobno stvar kot QDR bo imel DDR2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frenk ::

tale 2x pri amd-ju pomen, da grejo podatki v obe smeri istočasno, kar se lepo ujame z ddr ramom

4x pri pentiumu pa pomen quad pumped bus, ki pa se lepo ujame z ddr+DC

...vse je v arhitekturi procesorja:)

p.s.

kihc: ena nastavitev v biosu...je napisan nekaj postov višje...imam pa trenutno 222FSB-ja

billy: sej bi kupil 2x 36G scsi disk s 15k obrati...to bi blo dost bolš kot 2x 74G raptor:)...to govorim seveda za primer, če bi na lotu zadel :D

jastreb: HDTach pravi da ga obremeni za cca. 30%:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

jastreb ::

moj naviti AMD Athlon xp 2100+ tiktaka trenutno na 2172mhz.
ker nimam vodnega hlajenja ga zaenkrat še ne morem bolj naviti, pa tudi ddr mi ne dopušča. imam infineon sdram-ddr 333mhz, mogo bi kupit 400 mhz.

sicer pa mislim, da je več kot dovolj navit za raid0 polje!?!?!?!
kaj vi mislite???
ta teden bom spostavil raid0 (mogoče pa raid0+1) polje, čakam samo še pošiljko iz avstrije.

frenk ::

pa ne pozabi dat chunk size na 16:)...procesorj je seveda dost močn, sej ga obremeni itaq samo takrat ko bere z diska, to pa ponavad ni med igranjem iger

jastreb ::

pa ne pozabi dat chunk size na 16...procesorj je seveda dost močn, sej ga obremeni itaq samo takrat ko bere z diska, to pa ponavad ni med igranjem iger


brez skrbi, da bom dal na 16

kdaj pa je pol disk najbolj obremenjen???
saj igre tudi zmes nalaga!
ko zazeneš igro ali program, ko kaj shranjuješ, premeščaš???

frenk ::

disk je najbolj obremenjen takrat ko ti lučka za disk najbol svet...pri igercah je to naprimer loadanje, potem med igro gre pa večinoma preko rama:)...tistih 30% ki jih disk pobere res ni problem :)

billy ::

Dvomim da so 15k skazi OGROMNO boljši od 74G raptorja. Pa tudi stroški za njihovo realizacijo so ene 500% višji? Če še ne več.

Zakaj loto? Za skazi res ja. Za raptorja pa rabiš samo eno mesečno plačo.

frenk ::

jah samo raptor ma že preveč placa...sej 15k scsi(36G) pride samo 90k sit, raptor pa 70k sit...z velikostjo trenutnih diskov sem čist zadovoljen in pomoje ne bo treba nč dokupovat:)...razlike verjetno res niso ogromne pri transfer rateu, bi mogle bit pa dost večje pri acess timu >:D

Dr_M ::

ja in zakaj ma raptor tok dobr dostopni cas? zarad 10k rpm?? NE! zato ker ma 2.5" plosce tako kot jih imajo WDjevi scsi diski.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

ampak TUDI večji obrati definitivno izboljšajo access time

...dej mal bol razlož kva si mislu s tistimi 2.5" ploščami...zakaj bi ble 2.5" plošče boljše?

TribesMan ::

Dr_M malo si se zmotil... nimajo 2.5" plošč, ampak imajo prirezane 3.5". To pomeni da se ne uporablja vsa možna površina diska ampak samo zunanji del, del ki pa je pri osi se pa opusti, saj so prenosi na tem delu precej slabši, pa tudi dostopni časi be se povečali, če bi uporabil vso površino. Vendar tudi 10krpm veliko prinese k dostopnemu času, saj recimo raptor za en obrat porabi samo 6ms, medtem ko ostali 7k2 diski rabijo 8.33ms... to avtomatsko pomeni 2 ms pridobitka... Pol pa še dodaš skrajšane plošče in imaš huronsko hiter disk...

Če bi mel 2.5" diske notr bi bli maksimalni prenosi precej slabši kot pa so zdej...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: my bad :)

ce bi mel raptor plosce normalne velikosti, bi meu v najboljsem primeru za 2ms boljsi dostopni cas, tko ga ma pa za cca 5ms, zaradi manjsih plosc. tisti obrati mu nikakor ne prinesejo ksne velike prednosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OrlyTM ::

hmmm ... rahlo zmeden ... ?!?

ravno sm se odlocil za nakup 2h raptorjev 36GB, zele pa berem tu o novih in starih modelih, k eni majo command queuing drugi pa ne ...

a pol je razen v velikosti, se kaka razlika med tema dvema modeloma:


Western Digital 36 GB SATA 10000 RPM
Western Digital 74 GB SATA 10000 RPM


pa se:

raid0 stripping array z command queuing, a ti dve plati to omogocata, predvsem command queuing:

Intel D875PBZ Bonanza
oz.
Asus P4c800-E deluxe

Za kero plato bi se vi odlocl, navijat ne mislm?

tnx
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zheegec ::

a pol je razen v velikosti, se kaka razlika med tema dvema modeloma:

Da, 74GB ima command queuing in dynamic fulid bearinge, manjši model pa ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

Če vzameš 4x80GB diske in jih daš v raid 10,se tiste raptorje twinturbo, lahko kar skrijejo. Da ne omenim, da ti v teoriji lahko gresta dva diska v maloro, pa imaš vse podatke +še vedno dobiš 2x kapaciteto v primerjavi s 2c36GB raptorjema.
Proti SCSI diskoma se še samostojni raptor komaj primerja s 10k SCSI diskom, kaj šele ko jih dodaš nekaj več. Pa seveda so raptorji vsaj na nivoju mehanike bazirani na SCSI diskih, samo elektronika je druga, pa to delajo še drugi proizvajalci, pa tudi v zgodovini so bili vsi diski s 7200 obrati tako SCSI kot IDE vključni 5400 obrati so imli isto maheniko.
Plošče so v raptorjih kot tudi vseh diskih, ki se vrtijo z malo več obrati in višje 2.5, saj imajo velike težave z vibracijami, ker bi že manjša deformacija motorja ali ležaja itd, pomenila da bi se glave zabile v površino diska, in nima nobene veze to z dostopnim časom, zgolj full stroke dostopni čas je manjši, kar pa pomeni malenkost bolši dostopni čas kot splošno, drugače pa je definiran itak na obrat 360°plošče, ne na polmer plošče diska.
Pa command coueing je pri SCSI diskih, že pravi deda, samo tam je smoterno to uporabiti, ker gre kontroler vsakemu disku dati komando ,potem pa ko pride do zadnjega mu ima prvi že pripravljene podatke, in mu ni potrebno čakati, da disk podtake pripravi, seveda je na enem SCSI kanalu lahko do 32 diskov in več, pri SATA disku pa je EN na kanal, pa mora tako in tako čakati disk, ta cajt pa če mu da ukaze je je itak nesmotreno, ampak zakaj ne dati potrošniku bonbončke, da kupi disk pri njih namesto pri konkurenci.

Tisti ki je kdaj imel sistem na SCSI disku ve da je odzivnost sistema bistveno boljša, samo moraš pa SCSI krmilnik kupiti, če pa že razmišljaš o nabavi raptoraj moraš vedeti, da za isto kapaciteto dobiš dva navadna disk, če pa slučajno razmišljaš o RAID0, potem vedi da bodo štirje diski v RAID10 prehiteli raptorje, pa še zaneslivost boš imel dvakrat večjo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

frenk ::

Mr.B: ampak z večimi diski ne morš znižat dostopnih časov...4x80GB nebi bili hitrejši:P

Dr_M ::

frenk: ce bi dau na ksn 64bitni pci, bi bli hitrejsi :) mnogo.

mislm pa da bi bli ksni 2.5" 7200 diski zelo ucinkoviti. dostopni cas bi mogu bit nekje na nivoju raptorja, ker ma ze moj IBM 5gb 4200 tak dostopni cas, kot najboljsi 7200 3.5" diski.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

Dr_M: tud ne...dostopni časi so pač dostopni časi in jih ne morš izboljšat z večimi diski...izbolšaš lahko samo hitrost prenosa

Dr_M ::

ja dostopnega casa res ne, ampak bi tistih 4-5ms na file vec pokril z 2x vecjim transferjem. pri dostopnem casu bi za 1s zaostanek mogu prebrat vsaj 200 fajlov...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Mr.B ::

Zelo relativno, če razmisliš da res iz štirih diskov hkrati bereš, pišeš pa v relativno na dva hkrati. Veš raid 0 se z raid 10 ne more primerjati, je v teoriji 2x hitrejši od raid0, pa seveda ne omenim da v teoriji lahko 2x več diskov crkne kot pri raid0 z dvema diskoma.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dr_M ::

oh ja...ubistvu bi mogu nardit raid5, to bi bla edina logicna izbira. hitro in varno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mr.B ::

RAID 5 je počasnejši od RIAD 10, pa še kontroler bi moral kupiti, ker ponavadi kontrolerji na platah ravno ne podpirajo raid 5.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

frenk ::

sej če mi teledva raptorja sčasoma ne bosta dovolj bom pa še dva kupu>:D...al pa raj scsi >:D, ampak za tak denar kot sem ga dal nebi mogu bol kupt, edin če bi rablen kupu :)

OrlyTM ::

A je ta command queuing tok pomembn, da bi bil boljs 1x74 kot 2x36 v RAID0 ??

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

no, sm si ze sam odgovoru ... CQ zaenkrat na SATA interface-u se ne dela tako kot bi od njega pricakovali, zatorej pohitritev ni toliksna, da bi lahko novega raptorja z "CQ supportom" (narekovaji zato, ker je ta support bolj teoreticni kot prakticni) koval v zvezde ...

Kolkr sm jst razbral iz tega clanka, mi bosta 2x36GB old raptor v RAID0 polju sluzila bistveno bolje kot 1x76GB novi raptor z "CQ supportom" ...

tnx za help fantje :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Caligula ::

Sem ze na tem ,da si kupim kak rabljen SCSI disk z 10000 RPM, pa bi si dal lepo preko Ghosta gor C: particijo oz sistemske zadeve.
Se komu zdi kaj takega zgreseno?

Zakaj?

Koliko hitreje mislite, da bi laufalo od recimo tega kar mam zdaj. Na Maxtorju 120 giga z 2Mb cacheja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

kuglvinkl ::

Sam imam enak namen. Sicer je disk SCA in kontoler max 40 Gb, plata mi ga ne potegne...

Povsem smisleno se mi zdi imeti pošast za sistem in dokumente, in kaminon za DL, špile in vso ostalo navlako.
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

Jap to je zgrešeno, ker če boš kupil kak star SCSI v rangu 10GB bo zadeva precej počasnejša od Raptorja... pač prenosi so slabši, dostopni časi pa približno isti... s tem da bi moral dokupit še kontroler... se ne splača. Da ne omenjam da so SCSI diski glasni ko stružnice... to je pač serverski market, kjer šteje sam performance.

Aja pa še to 4*80GB diski v Raid10 bi bili dvema Raptorjema podobni samo po ceni, v vsem ostalem bi Raptor zmagal podolgem in počez. Access time je tisto kar šteje. 50% manjši dostopni čas težko nadomestiš z večjim max bandwithom. Sploh pa se Raid10 bolje obnese od Raid0 samo pri branju, pri pisanju pa je hiter tako kot Raid0, ali pa še malo počasnejši... no razen če kupiš kak ultra hud IDE Raid kontroler z ceno okoli 200kSIT... pol zna bit malo hitrejši.

Tako da ne komplicirat. Trenutno zakon je Raptor za sistem in delo, pa še en tih in zanesljiv 160GB disk za podatke... no še bolj zakon sta 2 raptorja pa en tih disk... Eh ja sam cena ne odgovarja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Tribesman, zanima me kako se bo sistem obnesel, glede na to, da me pride vse skupaj 8k SIT. Disk imam pa 40 Gb Maxtorja na 5400.
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

8kSIT to je bilo najbrž kar precej pod "tržno" ceno... Mislim sigurno bo boljš od kakega 5200 IDE diska. Sam SCSI je glasen... Pejt pogledat v kakšno serversko sobo, se sam piskanje diskov sliši... in to je glasnej k ventilatorji v serverjih...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jastreb ::

Fantje tudi jaz imam KONČNO raid0+1! 

V Pelugi (v Avstriji, Graz) sva z Overmanom naročil 4x maxtor SATA 120Gb. Večkrat sva klicala tja ali so diske poslali in so nama odgovorili, da so jih poslali. Ker po dveh tednih diskov ni bilo sva spet klicala tja, zakaj še jih ni?!?! Odgovorili so, da jih še niso poslali! Pred nekaj dnevi so rekli, da so jih poslali, pol pa da jih niso poslali, in sva preklicala naročilo!!!
Pol pa sva v Broser-ju (vAvstriji, Graz) nabavila 4x Samsung SATA 120Gb. In jih seveda dobila!! V ponedeljek sva naročila, v petek pa jih že dobila!!!!
Sicer pa je Overman, mislim, da na slo-techu prebral, da bi naj bili samsungi še tišji kot maxtorji in tudi segrevajo se manj. (prej sva oba imela maxtorja 80Gb 133ATA 7200/min 2MB in sta se že po nekaj urah segrela tako zelo, da sta bila dobesedno VROČA. Zdaj ko imava samsunge, je imel overman računalnik prižgani več kot 4dni 24ur na dan in sta diska bila samo topla, ne pa VROČA kot je bilo prej pri maxtorju.) Maxtor ima 1 leto garancije, Samsung pa 3 leta. Razlika v ceni je le nekaj eurov.

Se pravi, da sem bil tri tedne &raquo;odrezan od sveta.&laquo; 


Kakšen je idealen strip size za samsung???
Tudi 16kb?
In kje se da to spremenjat???


test mojega raid0

ne spoznam se na rezultate!
je vredu ali ni vredu?
ali morem kje kaj spremenit??

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

frenk ::

zgleda se pravljica končuje;(

dons par minut nazaj se je začel na enem od raptorjev spinup, nekj poč in ustav se in to se je ponavljal vsaj eno minuto in zdej sicer normalno deluje ampak men tole zgleda kot da bo počasi odpovedal...med tem se računalnik seveda ni odzival in pol k se je nehal je spet vse delal normalno

a je mel še kdo z raptorjem podobne probleme?

na srečo na temu disku nimam pomembnih podatkov kot sem jih mel na deathstarjih ki sta crknla nekaj mescov nazaj:)

frenk ::

Evo še test pokvarjenga raptorja z izjemno dobrim access time-om>:D



tole bi jest nazaj nesu ampak se bojim da bo pri unih na testu normalno delal:\

frenk ::

...no zdej zgleda da še ne bo umru če pa že bo pa upam da kmal ker s podatki se ni za igrat:D

jastreb ::

jaz imam 2 Samsung SATA 120Gb diska in ABIT NF7-S V2.0, naložen pa imam win xp professional. vsaki tolko časa se mi windows ni hotel naložiti ker mi je napisalo da hardwere nima podpore. včasih se je to dogajalo na 2 ali pa 3 tedne enkrat, včasih pa sem tudi v 24 urah dvakrat naložil nov windows, da sem pol lahko delal z računalnikom. zdaj sem nadgradil bios in pol bom videl če se bo še vedno to dogajalo ali pač več ne. kaj drugega jaz več ne vem storiti.

kaj mislite vi???

lp, jastreb

alexb ::

Heh tolk o tvojem raptorju v turbo nacinu :>

http://www.anandtech.com/storage/showdo...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitri diski proti RAID-u

Oddelek: Novice / Diski
304693 (3522) LuiIII
»

Western Digital Raptor 150GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
507751 (6599) Smorny
»

Katera kombinacija diskov je hitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
332033 (1406) Dami
»

Raptor WD740GD

Oddelek: Strojna oprema
331574 (1145) Spajky
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492154 (1542) billy

Več podobnih tem