» »

Kako se vam zdi ta stran

Kako se vam zdi ta stran

iro ::

Link Cakam:8)

webfreak ::

Ker si že vprašal ti bom povedal :D


No najprej mozilla nekako čudno prikaže določene dele ne vem zakaj toda lahko ti pokažem Screen shot.

Najbolj me moti da sedaj vsi izdelujejo strani v flashu in moraš čakati celo večnost da prideš ko kake informacije. Saj je fanci in vse toda meni se to ne dopade. Rad imam dobro skodirane strani v (X)HTML ali PHP. Drugače pa dobra animacija in ideja toda kot sem že rekel se mi flash kot način izdelave celotne strani nikakor in nikoli ne dopade.

Tody ::

Jup... meni tud ni všeč... nekak se mi ne dopade pa skos neki vn pa notr pa tko... tele uvodni introti so bolje splejani če daš posebej link.
Kar se pa ostale strani tiče je pomoje vse preveč belo in navigacija bolj boga...

pivmik ::

Intro/Animacija je OK, vendar HTML izvedba pa slaba.
Zraven Flash animacije mora NUJNO biti navadna HTML povezava za preskok animacije. Gumb za preskok animacije NE SME biti v Flashu.

Pa spodaj je napisano:
Zadnja posodobitev: 20.09.2004
Število obiskov od 05.12.1999:

1. Pisava prevelika
2. pisava grda (Comic Sans)
3. Pisava bi lahko bila sive/svetlejše barve
4. Dvomim da koda zanima razen tebe koliko obiskov ima stran, zase imaš Statiske kot je zastonjski in BREZ-reklamski www.eStats4All.com

Če se le da naj prva osrednja stran z introtom manjša od okna, da ni treba scrollat tudi pri resolucijah večjih od 800x600.
Sama HTML koda pa je žalost. CSS stilnih prednog pa sploh ni. :(
LP, Gregor GRE^

darh ::

Bolj ali manj je to to kar je Picnik povedal...
Čisto nepomemben podatek kolko obiska ma stran...

Prikaz podatkov nima nobene tako blazno čudne postavitve da bi jih moral zdej na vsak način tlačit v flash... najbrž si se hotel le izkazat z svojim znanjem flasha :)

Vedno ko greš back prideš do tiste anoying animacije (zgleda da se nisi dovolj dolgo ukvarlaj s sajtom, cene bi slo tudi tebi na zivce :) )
Excuses are useless! Results are priceless!

pivmik ::

Aja sorry. Sem mislil da je samo intro v Flashu (naprej nisem prej klikal).
Cela stran v Flashu je brezveznost.
V Flashu lahko pride stran le če je res oblikovno nadmočna ali mora biti pač multimedijska predstavitev.

Ta pa kar je narejeno tukaj pa je stran z veliko informacijami (predvsem tekst) in je za to Flash NEPRIMEREN.
Pa nobenemu se ne da VSAKIČ čakat 30 sekund da se mu prikaže menu, morda samo prvič ko se mu zdi kul.

In tista reklama od števca ne naredi dobrga vtisa če se nahaja na spletni strani nekega resnega podjetja.
LP, Gregor GRE^

Matev ::

tipke za naprej in nazaj v brskalniku ne delajo
skrajno nedopustno
sedi ponovi vajo

flash animacije upočasnujejo brskanje in pridobivanje inf. - mene ta tematika - lesene hiše, zelo zanima
amapk se ne morem prerivat skozi gozd animacij in enih fensi menijev ... sem zapr okno in adijo

iro ::

Stran nisem jaz naredil.:8) Sam vase mnenje sem hotel dobit.

poweroff ::

Mene moti predvsem to, da je vse v Flashu, ampak uvodna animacija mipa v redu izgleda. Samo malo bi jo pohitril - da se tiste črte hitreje izrisujejo. Boljši umetniški vtis bi bil, ker ni treba čakati, poleg tega bi dobil obiskovalec vtis, da je to hišo zelo hitro in enostavno zgraditi... :D
sudo poweroff

pivmik ::

A tako, iro... torej kontroliraš kako dobro/slabo delo je naredil tvoj web-mojster. ;)
LP, Gregor GRE^

iro ::

Prijatelj je naredu stran, vem da se je dost namatral da je vse vstimal.
Tisti fonti in stevec so se tudi njemu zdeli bedasti, sam ..... ce je tak lastnih hotel pa naj ma.
Saj sem jih vceraj slisal na ta racun. Menda je nekdo poslal lastniku mail in ..... pol je blo kako lahko kritizirajo stran. Nevem kaj folk misli da je nebo noben vidu, pol nevem zakaj jo imajo.:D Vcasih nevem al naj bi se smejal al jokal.Folk komentira stran pa norijo, ce pa lahko dobijo st. tekocega racuna na netu pol je pa vse ok.:\
Rabi se kodo stran narejeno v flashu? ZS.

poweroff ::

Cepci - naj bodo raje veseli, da jim nekdo da zastonj kritiko. Kje drugje bi morali za analizo designa še plačati. Tu pa so dobili dovolj info, da lahko stvar izboljšajo.
sudo poweroff

iro ::

Spet isto....

Kako se vam zdi ta stran

Sej vem spet falsh ....:D

Poldi112 ::

Počasno in široko.
1 minuto se nalaga in na 1024 imam spodaj drsnik, kar ni ok.
Osebno se mi zdi lepo, a neuporabno. Ampak jaz imam predsodke pred flashom, tako da jemlji to z rezervo.

Še to, vedno me znervira ko ne morem preskočiti uvodne animacije.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Icematxyz ::

Treba se je zavedati da še dan danes so nekateri na dial-up internetu.

bzp ::

pred kakršnimkoli nalaganjem ali animacijo naj bo možnost "skip intro" ... Sori, imam 5M link, ampak se mi na nobeni strani ni ljubilo čakat da se vse naloži pa obrne pa zasuče pa spremeni pa ... Da bi pa to moral gledat vsakič ko pridem na stran, pa rajši ne pridem, razen če RES rabim določene informacije. Te pa dvomim da so na strani, najbrž je samo oblika ...

Matev ::

ljudje enostavno ne razumejo da je obiskovalcem do informacije in ne do posilstva z videom

ampak ustvarjalcev to ne moti in še naprej tupijo svoje animacije ter nadmočne predstavitve svojih animiranih zamisli

takega oblikovalca bi jaz dal da mi poišče nekaj ključnih informacij na takih straneh kjer ti vse miga in čakaš in čakaš da sploh lahko klikneš kam in nato čakaš da klikneš nazaj
ter na koncu ugotoviš da je delovni čas ali lokacija, nekaj za kar oblikovalec sploh še ni slišal
ali se mu zdi nepomembno dati na stran

mte ::

"Izdelujemo spletne strani po vaši želji in vam strokovno svetujemo"
Mislim, no comment :\

Zakaj že obstaja back gumb v brskalniku? Zakaj moram čakat da se nekaj dvakrat obrne okoli? OK, tole stran sem na hitro preklikal samo zato, ker me je zanimalo koliko je slabo narejena.
Ampak ko pa iščem vsebino in naletim na nekaj migetajočega, se pa takoj obrnem in vsebine niti ne povoham, boljše informacije bom v 99,9% primerov dobil drugje, pa še neumnega flasha mi ne bo treba čakat.
lp

jerry2000 ::

To ni spletna stran, toje flash animacija. Flash animacija na webu je... zgrešeno bistvo interneta. Back ne dela, print ne dela, search ne dela... Še kaj?
Jerry and Tom

opeter ::

Sorry, ampak to ni spletna stran, to je obup. Kot je nekdo že napisal, je to Flash "prezentacija". Oblikovno je pa itak podn. Sorry, ampak stran je narejena brez okusa.
Sploh pa uporabljena pisava (spodaj je kaj? Comic Sans?) :\

Pa sploh mešanje bambusne pisave (katera se nikjer drugje ne pojavi, razen na "začetni strani"), verdane (oz. tahome) in nazadnje še times (ali pa times new roman)... mislim brez logike, sploh pa brez žilice za oblikovanje. ;(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

HardFu ::

Se strinjam z večino napisanega, flash prezentacije so sicer lahko zelo kul, vendar pa po mojem mnjenju 99% izdelovalcev slabo uporabi potencial flasha. Lep primer strani, ki so v flashu si lahko ogledaš v referencah www.drawingart.org, ali www.kirupa.com. Tole, kar pa je tukaj pa je enostavno grdo, brez občutka za oblikovanje in da, čakanje nam gre vsem na jetra. Še nekaj, pri tej propaganda strani sploh nisem dobil občutka, kaj pravzaprav predstavlja/ponuja, tako da je njen obstoj praktično nesmiselen.

LP
http://codeable.io

R33D3M33R ::

Rekel bom zanimiva je in lepa je, vendar:

-če bi si jo ogledoval od doma (dialup) bi odšel z nje kakor hitro bi videl, da je celotna v flashu
-če flash ne bi imel nameščen bi mi stran bolj bogo koristila
-če bi delal še kaj poleg brskanja po internetu (poslušal glasbo, imel prižgan še kak drug program), se bi mi verjetno začelo nenormalno zatikati vse skupaj in bi pričel moliti, da se mi ne vse skupaj sesuje
-kar nekaj časa sem potreboval, da sem v oddelku vizualizacije pogruntal čemu so slike razvrščene tako kot so (vodoravno in navpično)
-nekaj časa je tudi trajalo, da sem ugotovil smisel rotirajoče kocke (mogoče dobra ideja, ampak bo verjetno veliko ljudi zmedla)
pa še nekaj kar je napisal HardPhuck: Še nekaj, pri tej propaganda strani sploh nisem dobil občutka, kaj pravzaprav predstavlja/ponuja, tako da je njen obstoj praktično nesmiselen.

Torej skupno: predstavitev bi bila dobra za kak predstavitveni CD, na spletu se je pa treba takim stranem izogibati.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

rkasteli ::

Bi se kar strijal z zgornjimi komentarji...drugače pa kar se mojega oblikovalskega okusa tiče mislim da je zlo dobra stran kjer je kombiniran Flash in HTML tale stran www.dana.si,definitivno ena izmed boljših strani pr nas.
rkasteli

steev ::

Tale stran ni pa ni nic kombinirana s htmljem oz. je samo toliko da so flash elementi postavlejni notr. Men je dobr oblikovana stran s-t. Preprosta in hitra.
:|

bond007 ::

Men je s-t bolj boga stran - tko zastarela deluje. Sicer je bla čist solidna leta 2000, ampak čas teče dalje. Če se pa samo dodatknem funkcionalnosti s-t - ZS so groza pa iskanje tudi. Preprosta pa je - tukaj se moram strinjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

rkasteli ::

Tale stran ni pa ni nic kombinirana s htmljem oz. je samo toliko da so flash elementi postavlejni notr.


Sprehodi se še malo naprej je tudi kar nekaj htmlja.
rkasteli

minime ::

Stvarje animacija ne pa internetna stran.:D
Avtor je pomešal pojme ...

bluefish ::

preden komentiran zasnovo strani, naj povem da števec na takšno stran ne sodi (še manj pa datum, od kdaj).
Kot že verjetno povedano, so črke prevelike. Tudi dolgi naslovi razdelkov nekako ne prepričajo. Veliko več lahko dosežeš s pametnim členjenjem. Uporabil bi lahko tudi malo več barve - sicer pa je to bolj subjektivno mnenje.
Flasha vsekakor nisi dobro izkoristil, saj stran po začetni animaciji izpade nedokončano. Kljub vse večjemu številu uporabnikov širokopasovnih povezav, pa moraš imeti v glavi tudi tiste, ki take povezave nimajo oz. je morda ne rabijo. Torej bi na začetku lahko dodal vsaj vizitko, ki uporabnika pred nadaljnjim ogledom opozarja na velikost flash animacij. Še bolje pa je, če lahko potem user izbere manj požrešno HTML verzijo ali pa si vsaj ogleda pomembnejše informacije brez flasha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

minime ::

Jaz sem debatiral o TEJ

strictom ::

Nemško se napiše "Deutsch" in ne "Deutch".
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usnjarna-grcar.si

Oddelek: Izdelava spletišč
243010 (2337) Icematxyz
»

Flash in Dreamweaver mx

Oddelek: Izdelava spletišč
111296 (1044) #000000
»

Flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
754186 (3345) kleDo
»

Izdelovanje pejgov (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
603818 (3321) darh
»

Flash sranje

Oddelek: Omrežja in internet
51571 (1437) Jeronimo

Več podobnih tem