» »

PPGA na FCPGA

PPGA na FCPGA

iggy0611 ::

Kdo bi mi znal odgovoriti na vprasanje, ali je mogoce nadgraditi celeronov procesor na podnozju PPGA z mocnejsim na FCPGA in ali se za to dobijo kaksni adapterji. Moja konfiguracija je C 433, maticna plosca pa je Intelova BI 440 ZX, ki bi jo zelel nadgraditi z boljsim procesorjem. Prosim vas, da poveste svoje mnenje!

EvilK|NG ::

Ti lahko nadgradis samo plato da bo podpirala boljši procesor to pa se imenuje CPU UPGRADE NEO-S370 ki ga dobis v mlacomu za samo 7.854 SIT!!!Drgac procesorja ne mores nadgraditi razen ce ga navijes !!!:D
Play your Cards Right !

OZZY ::

Kokr je evill reku. Neo adapter .Samo tukaj me moti tam napisano tvoja specifikacija plate. 440 Zx. vem, da je čipset Lx in Bx. Ampak zx???.
Samone vem kok se ti splača kupovat adapter in potem še procesor. Raj daj tist denar za novo plato in amd procesor duron in bi te stal skora isto kot nadgradnja.
Go with the flow.

frudi ::

se strinjam, če stane neo adapter 8k sit, pol se bolj splača kr plato zamenjat - nabavi kako kt7e, pa enga durona, skupaj te pride enih 50k sit. če prodaš staro plato in procesor za ene 20k sit, te nadgradnja stane 30k. za ta denar pa mogoče komaj dobiš adapter in celerona! tak da ti za isti denar močno priporočam raje durona.

OZZY, tud zx čipovje obstaja, je pa to okleščena verzija bx-a (samo 2 memory slota in podobne fore).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

iggy0611 ::

OK, hvala za odgovor. Sicer sem do podobnega spoznanja prisel tudi sam, vendar je se ena tezava. Moja maticna plosca ima on board graficno kartico, tako da je v primeru zamenjave maticne plosce potrebno kupiti novo graficno. Potem smo pa spet pri novih stroskih. Po mojem bo najbolje, da se nekaj casa vztrajam z obstojeco konfiguracijo. Denar je pac sveta vladar in nikoli ga ni zadosti.

OZZY ::

Yp. To je probelm all in one sistemov. Ko kušiš so pocen, ko hočeš menat pa dragi. Boš pa drugič vedu.:D
Go with the flow.

ABX ::

Zx izhaja iz Bx. Se ne spomnim več v čemu je fora, ampak je minimalna.

Ena je ta da namesto Slot1 je socket370 podnožje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Shadowman-x ::

Ti samo svoj procesor lepo navij na FSB 75 ali morda celo 83, pa boš videl, da bo za nekaj časa zadostovalo.
Lahko pa tudi najdeš kakšno zelo ugodno varianto z rabljenimi stvarmi (poglej na male oglase) in se boš znebil kvečjemu 15k SIT.

leskovsekg ::

BI440ZX lahko nadgradiš na Cel 533 - se pravi pašejo gor S370 Celeron I procesorji... Več na Intlovi support strani

LP

luni ::

urg ce se prav spomnim, je fora ZXa med drugim tudi to, da ne podpira 100MHz FSBja uradno
Artificial Intelligentia

leskovsekg ::

Za razliko od BXa, ima ZX:
podporo za 2 DIMM modula (256MB)
do 4 PCI slote
ni podpore za SMP, ECC in registrirane module
FSB je v obeh primerih max 100MHz (uradno)

Boky ::

iggy0611 glede na to, da je graficna na plati, verejetno ni ne vem kaj. Po moje bi bila tudi varijanta, da si omislis kako rabljeno graficno za par cukov. Slabsa od obstojece verjetno ne bo. Z ostalim pa naredis kot so fantej ze prej predlagali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410838 (7176) Spajky
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251431 (1210) dvokolaš
»

Nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
191057 (847) boštjan
»

razlika med starimi in novimi celeroni?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141697 (1356) MadMax
»

Katera plata podpira 2 celerona?

Oddelek: Strojna oprema
171112 (937) burekar

Več podobnih tem