» »

Nadgradnja računalnika

Nadgradnja računalnika

iggy0611 ::

Pozdrav!

Moja matična plošča FJ440ZX z integrirano grafično kartico je že precej onemogla, kakor tudi C433. Za nakup popolnoma novega računalnika ni denarja, ker moram letos dokončati hišo. Kaj narediti!? Rabil bi nov procesor z ventom, grafično, mamaplato, ohišje. Prosim, da poveste svoje mnenje. Predvsen me zanima osnovna dilema AMD – INTEL. Moje dileme so naslednje:

1. Kupiti Elitko K7S5A, AMD XP 1700+, eno zeloooo povprečno grafično kartico in ohišje. Rame in vse ostalo bi lahko obdržal. Predvsem bi želel mnenje o Elitki, vendar se izogibajte kritik v stilu moj prijatelj ni zadovoljen, sosed mi je rekel…..

2.Kupiti P III 1,13GHz, QDI, ADVANCE 10T Via 694+686, ATA33/66/100 Tualatin, ATI Radeon 7500 64MB, napajalnik 300W, midi tower.

3.Kupiti rabljene komponente (P III od 800-1 Ghz, mamaplato S 370, grafično…).

Zanima me, katera odločitev je najbolj optimalna. Računalnik potrebujem za Office, internet, obdelavo zvoka, midijev in slik. Za nakup lahko namenim največ 70.000 SIT.

lp Igor


Matek ::

Jes bi reko št. 1.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Trubadur ::

1.Ja
2.Ne
3.Mogoče

iggy0611 ::

Upal sem, da bom dobil kakšen poglobljen odgovor, za katero opcijo nakupa naj se odločim. Mogoče ima kdo informacijo o Soltekovih matičnih ploščah, ki podpirajo Socket A procesorje.

Thanatos ::

v čem je point soltekovih plat če jih sploh ne dobiš v sloveniji?

iggy0611 ::

Soltek plate naj bi prodajalo podjetje Kotar, vendar cenikov na njihovi strani ni zaslediti.

Zheegec ::

Bi pa rad videl, kako boš stare SDR RAMe spravil na DDR plate! Če ti rata si dober...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

iggy0611,ta elitka je ok,pa proc tudi,samo naj bo Tbred jedro,A ali B.Tako da je 1.možnost ok.

Matek ::

ALIEN3001, na katero od tistih pa ne gre DDR?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mile ::

Lastnik Elite K7S5A + XP 1700+ , za ta denar ne dobiš boljše konfiguracije

Jux ::

ALIEN3001
Bi pa rad videl, kako boš stare SDR RAMe spravil na DDR plate! Če ti rata si dober...


Na K7S5A lahko vtaknes in SDR in DDR pomnilnik.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

Med drugim. Sam uporabljam K7S5A z XP1600+ navitim na XP1700-, odlicna plata. Definitivno se odloci za to varianto, predvsem ker dobis najvecji price/performance zate.
PS: zakaj ne poisces en k7s5a, ki je rabljena?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

iggy0611 ::

O.K. skoraj sem se že odločil za Elitko, vendar ne vem točno, kje kupiti. Ima jo Mlacom, AGT, Teal... A jo ima katera firma na Štajerskem? Poskušal sem pri Rolanu, Poweplusu - niente. Povejte!!

lp Iggy

ali3n ::

AGT pošilja robo tudi po hitri pošti... pokliči jih...
Zaradi tarnanja forumašev o težavah z uveljavljanjem reklamacij pri firmi "M" ti jo odsvetujem...

Odločitev je pa tvoja.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

A jo ima katera firma na Štajerskem? Poskušal sem pri Rolanu, Poweplusu - niente. Povejte!!

na žalost je tukaj na štajerskem ni.sam se jo naročo pri AGT(18k) in dobo čez dva dni,poštnino častijo oni:D Plata pa je rock stable.Aja pa dobiš najnovejšo verzijo te plate;3.1,ki podpira že CPU od 2400+ dalje

iggy0611 ::

Hvala za odgovore! Zanima me tudi nakup grafične kartice. Ker ne igram iger, sem se spogledoval z R 7000 za 14,5 kSIT pri firmi Teal iz Laškega. A bi to bil dober nakup? A pozna kdo to firmo - cene pri njih res niso napačne!

Iggy

boštjan ::

ta kartica ma sdr rame,jaz ti priporočam da daš 5000 sit poleg pa kupiš sapphire radeon 9000,pa bo tudi ok.majo moj kolega in dela brez problema,pa tudi igre boš lahko igral.

iggy0611 ::

Ja Boštjan, je že res, da samo 5 kSit, vendar pet tu in pet tam in se nabere, sam pa imam postavljen limit 70 kSit za plato, procesor, grafo, ohišje in hladilnik. Iger pa tako ali tako ne bom igral.
Drugi problem je v tem, da Elitke trenutno ni za dobiti, razen v M., ki pa ga ravno ne cenite najbolj. Ali se odločiti za nakup v M.?

black block ::

samo za info. K7S5A z kvalitetnim ramom dobite tole

amd xp 1600+ na 1900+ z verzijo cheeepoman biosa!

www.ocworkbench.com ( tu je bios doma)

ram MICRON SDR CAS2

ni boljše plate za manj dnara, kupi TAKOJ!

boštjan ::

iggy tvoja odločite.če pa že hočeš 7000 kupit pa naj ma vsaj ddr rame.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595758 (4493) frenk
»

M. PLošče Elite?

Oddelek: Kaj kupiti
281471 (966) mile
»

MamaPlata in PapaProcesor in njun hladilniček

Oddelek: Kaj kupiti
7775 (663) Ashrack
»

Ali se nakup dobre osnovne plošče sploh splača?

Oddelek: Kaj kupiti
362139 (919) slawc
»

plata za amd (xp) z sdr ram bankami

Oddelek: Kaj kupiti
181158 (1016) bozicek

Več podobnih tem