» »

Moj novi engine ... preview

Moj novi engine ... preview

TBR ::



Kako zdi fanteki in podobno (aja, zdej so na sliki prisotni bugi ze odpravljeni ...)
  • spremenil: TBR ()

blank3_ ::

Ja kr lepo zgleda. Kje si pa naredu engine?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Daedalus ::

Lepo, lepo. Kaj pa bo poganjal tale engine?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

tha_man ::

Zelo kul! Na kakšni mašini pa je zadeva dosegla 12 fps?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

OZZY ::

Zelo dobr in lepo. Samo res na kaki mašini pa si dosegel samo 12fps. A je tok zahtevno ali kaj.
Go with the flow.

TBR ::

... najprej ... stvar je zelo zahtevna (laufa na SW in je povsem nove generacije ... njen cas bo se prisel) To je vse zgenerirano iz krivulj namesto iz trikotnikov in poligonov. Poleg tega je treba upostevat, da je to teksturirano z 1200*1200 teksturo, ter da je teren takisto zgeneriran iz 1200*1200 displacement mape ;-), ter da je to 1200*800*32-bpp.

Je pa to demonstracija, kaj zmore dobri stari pentium 166@200 mmx mojega fotra. 1.3 Mkrivulj na frame (!!!)

Nekje en normaln spil (tuki je ene 10* prevec krivulj, glede na to da so ene subpixel size ...) bi mel ene 400k Krivulj max na frame.

Aja, pozabu oment. IceMan, Senitel in podobni, ki govorite o AA . Poglejte si moj 3DAA (edini AA, ki deluje na 3D objektih in ne na post-2D image-ih.) prou smesni se mi pol zdiju uni sempli od nVidie in podobnih, ko poganjajo vedno vec trikotnikov ... to je samo obveza cez oci ... tako da ni treba novih riskantnih tehnologij raziskovat ... kva sem pa jest? En 17-letni dijak pa jim usem (vstavi grdo besedo v kontekstu ozjega kroga druzine prizadetega).

No anyways ... iscem konkretne in konstruktivne reci, ki se vam porajajo ob imageu. Aja, do verzije 1.0 (zdej je 0.28 Beta 1) ne izdajam nobenih paketov in executablov ... samo screenshote, zato ker imam jako slabe izkusnje z paketi in njih razpecevanjem ...

ns-miha ::

zakaj se mi zdi de sm to ze nekje vidu?
aja mogoce pr unmu programu, ka je bil na www.3dfxmania.com objavljen, in je imel cisto tako sliko.
men se to ne zdi resnicno!
neki bencmark na opengl je bil.
sej link je se v novicah

ns-miha ::

evo se link !

Senitel ::

Ej TBR eko moj komentar:

Se ga kar sliši, right?? >:D:D

TBR ::

Senitel :
Tisti driskozavri na slyki so sicer kar cool, ampak ...
1.) trava direkt pred dinozavrom je lomljena (sej ne da bi ne-lomljeno naredu iz 3 krivulj in da so krivulje enako natancne, ne glede na to, koliko zoomiras not ...)
2.) rastlina desno od skale zgleda ko da bi bla nalimana na en poligon (= zelo grdo, vsaj na sistem 2 krivulj bi lahko dali)
3.) Refleksija pod driskozavri izgleda zelo fake. Really. Saj si vidu un moj sempl z kuglami. Ce ne, poklici pönzla, on ga se sigurna me nekje ...
4.) Kako lahko primerjas tehnoolgijo, ki je pred ca. 2 tednoma zazivela z 20 let staro poligonsko tehniko. ERmrhrhrhm ?!?!8-O8-O8-O

TBR ::

Evo, en screenshot za zabit Senitella dol u zemljo.
Model je sicer pokraden iz enega popularnega raytracerja ... ampak vazn
je : <> 50fps na p200 ... Hahahahahahahha>:D>:D>:D:D:D

DarkWIng ::

No... kr uredu... samo 1200x1200 textura.. halo? kot prvič take take texture nikoli ne uporablaš v enem kosu (raziješ jo na 4/8/16..delov in narediš mippape ze dele ki so oddaljeni..) drugič.. če uporablješ krivulje, zakaj ti bo potem kontrolna mreža 1200x1200 ???? .. vs point krivuj je da imamo malo točk in iz njih reproducijamo natančne objekte...

pa titi model ... krogla na kocki... ta zadeva je narejene z raytracanjem... to se na žalost ne more primerjat(po kvaliteti slike) z real-time grafiko.. (razen če ti nisi pogrunal kakšen super način da seto da)

pa se nekaj .. rekel si da je vse iz krijulj namesto trikotnikov/poligonov.. ??? in kaj potem ti rišeš? posamezne pixle??

bom raj nehov.. ker bi najdu še miljon stvri ki se ne skladajo...
You're a wonderful friend and a raving psycho.

Jinxy ::

Seveda se da raytrace narest v real time, ampak ne pa PC-jih za 300 jurjev, bolj na kaksni omari za 500000 USD

DarkWIng ::

vendar takih kišt nimajo niti firme ki naj bi jih rabile (ILM,Pixar,Disney,DreamWorks) ker razmerje cena/moč preprosto ni dovolj ugodno...
You're a wonderful friend and a raving psycho.

TBR ::

Povprecen SloTech user, ki odgovarja v tem topicu :
X: Zaljubljen v hardver, softver = beda
X: Ce ni od allmighty velike firme je zanic (ali pa recimo, da osebek ni v allmighty firmi zaposlen)
X: Njegovo znanje 3D aritmetike/vektorske matematike je D3D ali 3DS
X: Raytrace je edina stvar, ki zmore predstaviti realne odboje/sencenje. NE BLUZITE!!! 3DAA + (Phong || PerPixel) = ISTA_KVALITETA | VECJA_HITROST;
X: Ne podpirajo prostih avtorjev, se pacijo pred hardcore zanesenjaki in se pogovarjajo o stvareh, ki jih topic ne uvaja.

To je ziher moj zadnji screenshot upload na SloTech.
Masina, na kateri razvijam je Alpha EV56.
1200*1200 ne razkosavam. Slo se je za test zmogljivosti ob velikih
obremenitvah. Ker je v enginu vec trikov kot vrstic je obnasanje ob velikih
stevilih raznih stvari treba sprobat. JASNO ?!!?!

>> citat <<
če uporablješ krivulje, zakaj ti bo potem kontrolna mreža 1200x1200 ???? ..
vs point krivuj je da imamo malo točk in iz njih reproducijamo natančne
objekte...
<< citat >>
Reproducijamo (reproduciramo?). Torej MI, vsi. No da vidim tvoj screenshot!
J*****i clovek misli stvar dat ven zastonj pa ga ob takih ljudeh nekam MINE!

DarkWIng ::

X: Zaljubljen v hardver, softver = beda
maš skor prov... fora je da govorim samo za PC kište.. stvar je grfičnih postjah dokaj drugačna... šist odvisn od računalniške arhitekture

X: Ce ni od allmighty velike firme je zanic (ali pa recimo, da osebek ni v allmighty firmi zaposlen)
niti ne... (super primer kyro)

X: Njegovo znanje 3D aritmetike/vektorske matematike je D3D ali 3DS
:)) verjemi da sem matematike preštudiral kar nekej... pa brez skrbi da ne samo DX3D in 3DS

X: Raytrace je edina stvar, ki zmore predstaviti realne odboje/sencenje. NE BLUZITE!!! 3DAA + (Phong || PerPixel) = ISTA_KVALITETA | VECJA_HITROST;
niti slučajno... kdorkoli se je mal bl resno ukvrjal z 3D programjem kor so MAX/Bryce/Maya.. ti bo to lahko razložil.. no ja, je pa res da se razlikuje stvar v tem kar nekdo smatra za isto(ali dovolj dobro) kvaliteto

"..Reproducijamo.." .. sorry tipraska napaka... nismo vsi tako popolni kot ti!
You're a wonderful friend and a raving psycho.

yjj ::

Hej, kva se delate jacke. Če bi bil vaš pogon dober bi ga že tržili. Ne bom pa poslušal laži kot so p200.

TBR ::

Tvoje znanje matematike da je jako veliko !!!
No, naloga :
Imas 3 arbitrary tocke. Skozi njih
potegni krivulji drugega reda in ju
najhitreje potegni na das Farbbiltschrinnsystem. Textured. + AA.
+ per-pixel-shading. Tisto o p200 ni laz, je
od fotra kompjuter. Moj delovni comp je
pak alpha EV56. To, da je raytrace najpopolnejsi prikaz, lahko
spodbijemo takolejci :
Ce imas gladino vode, ki odbija svetlobo
z faktorjem 35% in nad njo matematicno kuglo
, katere odboj je 40%. Gladina je sinusno
zgibana (dinamicna normala). No naredi
to z raytrace, potem pa se z radiosity. Kateri je bolj naraven (!?!?!?)
Pa KDO JE GOVORIL O MAYI tukaj ?
To je bilo misljeno kot konkurenca DX in
OGL ne pa se boljsim SW/HW raytracerjem (kot je Rhyno). Z tisto
tvojo tipkarsko napako nisem mislil tipkarske napake same, temvec
da si govoril v 1. osebi mnozine, kar pomeni
da se stejes med tiste, ki uporabljajo krivulje.
Prav rad bi videl tvoj screenshot hotshot!

A zakaj se ne prodaja. Recimo zato ker je v. 0.21; Ker je se cel kup bugov; Ker ga mislim ven dat ZASTONJ?!?! (ampak ste mi
dali idejo da bom poleg za DL zahteval potrdilo psihiatra, da ste poznavalec in ne pek cedejk ter pisalec pokvecenih
vrocekrvnih replyev ljudem, ki tega niso
vajeni takrat, ko razdajajo. Mislim vsi
si zasluzite en velik HALOOOOO!!!

DarkWIng ::

samo nekaj se o p200 ... pravis da je 1.3M krivulj na frame... pri 12FPS -> program obdela 15.6 Mkrivulj na sekundo... QL... edin problem je da po tem na krivuljo zapraviš maximalno 12.8 proc. cikla.. hmm nekako nemogoče....

glede 1 osebe množine.. še nekrat sorry.. sam se z tem ne ukvarjam.. sm pač zagovornik OpenGL ki tega ne podpira(PC-jih) dovolj dobro da bi bilo nevem kako praktično uporabno...

glede raytrace/radiosity... prov imaš da raytrace ni najboljši prikaz slike... v večini primerov (npr radiosity ali sec.lightning) se raytrace uporblja le kot osnovno orodje... fora je pa da na običnih računalnikih ne moraš delat ne raytrace ne radiosity v real time... vsej pri normalni kvaliteti slike ne...

glede kakšnih screenshootov.. raje nebi...
You're a wonderful friend and a raving psycho.

TBR ::

Nekoc je bilo temu enginu ime Quad Head Engine (zdaj je Curved Head) . Fora je v
tem, da je vsak model sestavljen iz 4
kvadrantov, ki se subdividajo do take
mere, da se lahko mnogokatere ven
pomece. (Hidden Quadplace Removal) Zato
in samo izkljucno zato je stvar tako hitra.
Sicer so zraven se ene druge fore (frka, ki
spominja na LOD, Shadowing, ki ne uporablja
Z-buffer ampak ZX-buffered planing in tako dalje.
Ne pravim da je Engine popoln ali na poti do popolnosti,
vendar zagovarjam stalisce, da je eden boljsih.

DarkWIng ::

a lohko kej več poveš o "ZX-buffered planing".. ime mi je nekam neznano...
glede tega da zagovarjaš svoj engine: prov maš.. vsak bo pač hvaliv svojo stvaritev.. ni kaj..
o Quad Head Engine .. stvar jako liči na QuadTree in clipping&HSR
You're a wonderful friend and a raving psycho.

tha_man ::

TBR & DarkWIng, eden od vaju bi lahko men pomagal izpit od računalniške grafike nardit :D Verjetno bi se vama vseskupaj zdelo čist trivialno (jaz pa z glavo ob zid udarjal ko sem moral razložit model polovičnega vektorja (neki razširjeno Phongovo osvetlevanje)). Oh ja... :P
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

TBR ::

Princip ZX-bufferja ja v tem, da se vsak objekt
preslika na ZX in XY plane ter se tako rise. Je malo bolj zahtevne matematike
not (zaporedja, Suma zaporedij)
Tako da bi to kje drugje in kdaj drugic razlagal.
Ja sej to *je* zelo podobno pravemu trikotniskemu HSR, ampak je premaknjeno
na model-sub-section level namesto na
polygon-triangle level. Sedaj trenutno vzigam object melting. Zanj bo sigurno en
demo (cem ga objavt na slo-techu :\)
Aja, glede OGL na ne-PC. Moja alpha poseduje Wildcat 4110 (ne 5110, ampak OK :8) tudi to je nekaj)

R@C@ ::

Sej ne bi hotu da tole zveni poniževalno.....................sam kdaj vi ljudje božji kavsate? Upam da zračunate tud krivuljo klitorisa pri določenih afektih!!!

TBR ::

Za vse se najde cajt. (anede DarkWIng)

DarkWIng ::

Točno tako :)))
You're a wonderful friend and a raving psycho.

TBR ::

spet nova rec za pogledat. Tokrat object melting (hull) in SpellKast (kot mini vertex shader z opcijo spawn, torej dodajanja) za efekte.


Kaj porecete vrli slo-techovci.
aja :
ne ni raytrace. je malo radiosity. masina je P PRO 266. Naredi okol 28 fps z 3DAA. 3/4 engina je spisanega MMX aware.

tha_man ::

Lepo, res lepo, moram priznati. Kdaj pa se bo dalo dobiti kak technology preview, da malo impresioniram folk z močjo mojega računala? (K6-233MHz :\)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kn3z007 ::

TBR: od tvojih slik vidim samo rdeče križce, ampak če je stvar vsaj tako dobra kot slika, ki jo je dal gor senitel, potem se ne oziraj na ljudi, ki ti tukaj nekaj govorijo in zbijajo moralo. si pa očitno edini, ki je dal svoje delo na vpogled drugim. če imaš še kako sliko made by you my jo pošlji na mail.
Namesto, da se tukaj kregate staknite glave skupaj in zadevo dodelajte. mogoče pa še bo kaj od tega (sloteam =>kot imajo hrvati croteam).
Lp
kn3z007

www.geneza.com

Luigi ::

Odljično fantje. Sej vsi vemo, da smo slovenci še bolj trdi kar se tiče sodelovanja. Ampak, lepo počasi in tudi to pride.TBR: Žal tudi jest ne vidim tvojih slikic (mislim, da ti je page dol padu), zanima me pa nekaj. Glede na to, da je to popolnoma tvoj (ali čigav pač) engine, ki ni osnovan na standardiziranih klicih (DX in OGL) kako bo potem s hardwersko podporo. No vsaj kolikor sem jest uspel razbrat je za tvoj engine kompljet trenuten hardvare samo za v smeti (ker pač noben ne podpira krivulj, sicer pa, ka jest vem jest sem s televizije).Conkluzn: dej posti se enkrat une slikce, da koncno vidimo to čudo.

tha_man ::

Meni tud tale zadnja ni delala direktno, pa sem potem pobrisal iz URL-ja spell.jpg, tako da mi je prikazalo vsebino direktorija. Tam potem klikneš na spell.jpg. Čudno, ampak deluje.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

DarkWIng ::

kr ok.. kekšna razlaga kako je narjeno...
samo link ti pa res ne dela.. samo tako kot je reku tha_man se da do slike...
You're a wonderful friend and a raving psycho.

SmiLe_ ::

y0!

A se meni samo zdi, ali pa so te "krivulje" NURBSI ?
Če so, mi je tukaj pol nekaj čudnega, ali so pa proggyji za modeliranje in rendranje zastareli, oz. uporabljajo drugačen pristop pri končni upodobitvi.
Namreč vsi proggyji, s katerimi sem do sedaj delal (MAX, Maya, Rhino - ki je bolj modeler, kot pa kaj druga, Lightwave...), so pred rendranjem pri uporabi NURBSOV - krivulj, spremenili objekt narejenih iz le teh, v poligone, saj drugače pač ne znajo.Sedaj pa, ali sem totalno falil, čeprav VEM, da je tukaj govora o real-time enginu, ali pa je tvoj engine toliko napreden, da to stopnjo (iz krivulj v poligone) pač preprosto preskoči ?SmiLe

DarkWIng ::

SmiLe_ : MAX/Maya/... NURBSov NE spreminjajo v trikotnike(pri končnem rendriranju).. v tem je fora... v trikotnike jih spreminjajo prav real-time render engine
You're a wonderful friend and a raving psycho.

element ::

Ej, TBR dej ti lepo link do tvoje slike ki je v taprvem postu ker bi zlo rad vidu uno sliko. (Sam x kaže, nič slike :() :))

TBR ::

Dotur Luigi : ja HW supp. je ne sploh. Kreteni imbecilli nVidia !
Saj veste. Nove tehnologije naletijo na gluha usesa tistih z kesom in povodci v rokah.
Zato sem se zdaj zaposlil kot SQL-C++ programercic in bodem tako
napraskal zadosti dinar, da bo razvoj mojega engina kaj bolj reden in podprt.
Eh ne da se mi dons kej vec napisat. Kdaj drugic, OKay ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Hemlock že novembra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
659479 (6779) Machiavelli
»

Radeon HD 4890 prihaja aprila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
537806 (5013) PrimozR
»

Stanje na trgu grafičnih procesorjev

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
396070 (3705) Jst
»

Sledenje žarkom v realnem času

Oddelek: Novice / Grafične kartice
163168 (2233) HyperGL
»

some little piece of crap 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514648 (4021) Loki

Več podobnih tem