» »

kateri LCD monitor?

kateri LCD monitor?

branko_bm ::

zanima me, kateri izmed ploscatih monitorjev so najboljsi na testih in katerega priporocate, pomembno naj bo, da bo slika kvalitetna, neskodljiva za oci in da bo monitor ostal tudi po kaksnem letu ali pa dveh v enaki kvaliteti (da slika nebo bledela), naj bo tudi lepega videza :)
velikost (kaj pa vem) pomojem 15", kajti 17" je ze malo predrag
(mogoce NOKIA?) v glavnem kateri izmed 15" je najboljsi?

hvala
LP

boha ::

monitor pripravlja v julijski številki ornk test LCDjev. torej če se ti da počakat še ene dva tedna, boš zvedel s prve roke...

branko_bm ::

hvala za novico, ampak bo to ze skoraj prepozno... se kar mudi
prosil bi se koga za odgovor...
LP

Ribicija ::

Philipsi so po kvaliteti zelo dobri. Jaz sem jih že kar nekaj videl in moram reči da sem zadovoljen.
CEna:
15.1" 150P2 Brilliance 190.900 SIT
ali pa SONY m-51 cena cca 229.000 SIT

oba z vgrajenimi zvočniki in mikrofonom.

branko_bm ::

recimo ce cena ne igra vloge, kateri monitor je najboljsi? LCD 15" in kateri LCD 17"?

Hvala!

boha ::

hmm, v avgustovskem monitorju (2000) sta zlatega monitorja prejela hitachi cml 150xe (15") in nokia 800pro+ (18")...

Ribicija ::

Jaz bi vzel Philipsa.

mazzo ::

Jaz imam Iiyamo 18" model TSA4634JT in je slika res super (prej sem imel NEC MultiSync 1500M in je očitna razlika). Če bi pa še enkrat kupaval bi pa sigurno kupil ViewSonic VP181, ki je zakon med 18" (omogoča tudi resolucijo do 1600x1200 samo na native resolution).

LP
Mažo
Pogledam ga, poduham, izpijem in pobruham!

baghera ::

Zame je najboljši LCD monitor Sony 15" TFT LCD SDM N50 ST TCO99.
TULE je pa link do trgovine ki prodaja. Cena je pa 220 000 SIT tm nek, seveda brez DDV. Sej to verjetn na firmo pade :)
Razmišljam dosti o nakupu lcd monitorja, tko da mislim da vem kva govorim :)

branko_bm ::

Kaj pri LCD-jih je znacilno da imajo tako nizko frekvenco osvezevanja... (ni to motece?) poleg tega pa imajo tudi nekoliko vecjo "piko"
kaj se pri lcd-jih tudi vidi utripanje? (kot pri slabsih, starejsih navadnih monitorjih)

vsekakor zdaj iscem res najboljsi 15" LCD monitor ki je na trgu

branko_bm ::

branko_bm ::

beghera glej kaj pise o tem monitorju... meni je zelo zanimiv monitor (izgled), ce je to nevtralno mnenje glede slike, potem pa ni vec ravno blestec...

Even with the basics, the Sony is little better than average - images are sharp with no distortion, but colours are muted, the viewing angle is poor, and we even noticed an intermittent screen flicker. Buy this monitor to impress others - buy something else if you want to impress yourself.

http://cooltech.iafrica.com/supertest/m...

branko_bm ::

kaj pa EIZO monitorji ?

15" FlexScan L371 in 15" FlexScan L351

kaksna je razlika med DVI-i in DV-D ?

link to EIZO

baghera ::

Kul, se zmotimo.
Dobr da si me popravu, če ne bi ga še nabavu :)

tnx

branko_bm ::

ja nevem trenutno se ni padla odlocitev kateri LCD? videl sem kaj si predlagal pa sem malo pogledal naokrog in pac zasledil da nima ravno kvalitetne slike, ceprav pa je njegov izgled zelo dober, tudi rotirat se ga da lepo, zelo tanek je, edino gumbi na desni stranici monitorja me motij.

Cakam da se kdo kaj predlaga...

KATERI 15 "LCD JE NAJBOLJSI ? (po kvaliteti slike recimo)

vasa mnenja zazeljena...

zile ::

V julijski številki revije MONITOR bo baje po napovedih test LCD-jev, pa bomo videli.
Do takrat pa lahko sam ugibamo, ker mislim da nima velik folka LCD-jev.
lp

Vuco ::

Nokia so baje uredu, sam uporabljam Hitahci in je cist qul mam ga ze eno leto in ni tezav, mislm pa da so vsi LCD monitorji neskodljivi za oci :)
Veliko srece pri izbiri !

Opkow ::

mr_cadd

Pri LCD-jih frekvenca osvezevanja ne igra odlocilne vloge ... Je celo zazeljeno, da je frekvenca 60 Hz. Ker obicajno visje frekvence prinesejo slabso sliko na screenu.. Za to vem, ce imas analogni signal na LCD speljan in le-ta pretvor v digitalnega ...
To je bilo problem vcasih ...

Kako je pa sedaj ko ima vecina digitalni prikljucek za na graficne kartice, pa ti ne vem zatrdno povedat.

Ce pravis, da denar ni problem, pol ti svetujem, da si kupis monitor z digitalnim vhodom in si omislis tudi graficno kartico, ki ima digitalni izhod (ce je se nimas). S tem se izognes problemom, ki jih imas pri analognih variantah (snezenje, sence, ...).

Pri LCD-jih se ne vidi utripanja.. Slika (pika) je ali pa ni (zato frekvenca osvezevanja do ene mere ni pomembna).

Vuco ::

Killer: jst mam 75Hz frekvenco pa mi cist ok dela !

baghera ::

Kaj pa morda Philips 150X

Bessie ::

Za 190k sit dobiš tole:
http://www.hp.com/desktops/products/mon...
in boljše za isti denar po mojem ne boš dobil, jst ga mam dva tedna in sem zelo zadovoljen.

branko_bm ::

hvala... kaj se lahko kdo malo bolj razlozi o tem, digitalna in pa analogna slika... ? (katera je kje, na kerih monitorjih, zakaj sloh gre, in kaksne so slabosti, prednosti)
kaj vsi monitroji imajo analogno sliko? (tudi tile "navadni" recimo IIYAMA master visior pro 450)

kaksen je digitalen izhod? mogoce tako kot pri Hi-fi sistemih? (opticni kabel)

kako je z pretvorbo slike..

Lucio ::

Pa kaj ste nori tolko denarja za tak monitor. V italiji so cene 15' okoli 1.200.000 ITL, kar je cca. 132.000 SIT - pa še v essedi-ju imajo trenutno ponudbo in ti dajo popust 150.000 ITL on nakupu LCD-ja.
Upam da sem vam kaj pomgal s to informacijo.

VASkO ::

ej cadd, digitalna je na LCDjih, analogna pa na navadnih monitorjih, to pa bi lahko znal. Digitalno pomeni, da sta za piko dve stanji: JE ali pa NI, zato pa slika ne utripa, ker se ne osvezuje na tak nacin, kot pri navadnih monitorjih. Torej pika JE ali NI, ko je, je celi cas osvetljena in se ne osvezuje enako kot na tvojem VM450.

PS: pa ne da mas ze spet prevec denarja, kaj to za sebe kupujes?

Opkow ::

No k se mi dons ne da delat.. ti bm mal spisu

Neki ti je ze VASkO povedu...

Pri katodnih monitrojih imas samo analogni signal.

Pri digitalcih imas, pa dve moznosti.
Analogni signal ali pa digitalni signal...
Kar se tice analognega signala je bad... oz je odvecna transformacija.. ker racunalnik ti da digitalno sliko, ki jo graficna pretvori v analogno obliko in LCD jo znova pretvori v digitalni signal, da jo lahko prikaze na screenu. Vse te transformacije pac vplivajo na kvaliteto slike.
Boljse je imet graficno, ki ima digitalni izhod (obicajno ima oba izhoda - analognega in digitalnega) in LCD, ki podpira dig. vhod.

Priklop ni preko opticnega kabla. Je obicajni zilni kabel, ki je narejen prav za digitalce.. Kako se imenuje (standard) se trenutno ne spomnem...

branko_bm ::

vasko monitro ni zame...

hvala vsem za odgovore...

drugace pa je zanimivo to digitalno/analogno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219646 (9159) kozorog
»

Kakšne imate nastavitve na LCD monitorjih ??

Oddelek: Strojna oprema
231398 (1082) TribesMan
»

Kateri LCD?

Oddelek: Kaj kupiti
111649 (1454) BigHugo
»

Kateri LCD

Oddelek: Kaj kupiti
341556 (1098) Tr0n
»

Kaj veste o LCD-jih?

Oddelek: Strojna oprema
171587 (1377) ABX

Več podobnih tem