» »

Nadgradnja biosa BH6 ?

Nadgradnja biosa BH6 ?

freserovski ::

imam plato bh6, pa ne vem, katero verzijo biosa vzet- na abitovi strani sta namreč dve verziji za bh6 in bh6 1.1. Vem, da sem prvič vzel navadno verzijo, imam pa namen kupit novi procesor p3 800 in drugi bios podpira ta procesor, ta prvi pa ne??? Kaj se bi zgodilo, če bi vzel verzijo biosa 1.1?:\

lp
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

OZZY ::

Eden je na forumu reku, da mu dela tudi z biosom za 1.1. Kaj se ti lahko zgodi. To, da se comp ne bo zbudu in da boš mogu k mlacomu nest ,da ti ga na novo flešajo bios čip.
Jest osebno ne bi tega sprobavu. Sem mel pa tud tako plato in pač nisem upal. Če gre narobe pač vse nekaj stane.
Go with the flow.

HellGiven2k ::

Jaz mam BH6 in sm downloadu 1.0 in flashiru, ni blo problema, samo se ne spomnem kje sm pogledu kero verzijo:
-lohk da piše na začetku ko pržgeš comp.
-notr v biosu
-na plati

sori se mi ne da gledat :>, sj se boš znajdu

dr. Zgemba ::

Ce se prav spomnim pise verzija plate na strani zadnjega ISA slota (tistega, ki je bolj dalec stran od CPU).

Sicer pa pise nekje na ABIT-ovi download strani, kako najdes to oznako.

twosocks ::

Mislim da je oznaka med 3 in 4 PCI slotom.

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

twosocks ::

Mislim da je med 3 in 4 PCI slotom.

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

crusader ::

Hmm ja tudi mene bi zanimalo če bi se dalo flešat z 1.1 biosom in kakšna je sploh razlika.

boha ::

ko prižgeš comp, preden štarta winse, ti napiše katero verzijo biosa imaš 1.0a ali 1.1... na abitovi strani še lepo piše, da ne gre flashati z drugačno verzijo...

Shadowman-x ::

Za pomoč:
The first way: You may find the version number on the white sticker of last ISA slot side and see a string of characters like "BH6-OK V1.XX".
The second way: You may read the last two words on the bottom right of the first boot-up screen (Energy Star Logo) to recognize what the BIOS id. number you have, then you will know which one you have to download and upgrade for your board.

Slovensko (okrajšano):
Na zadnjem ISa slotu je bela nalepka, kjer piše verzija plošče 1.xx
Preberi zadnji dve številki na spodnji desni strani ob zagonu računalnika.

Pa še to - po Abitovih navodilih ne smeš menjati verzij bios-ov!!!; praksa - ne vem, ker imam MSI-jevo plato.

ABX ::

Prvo sploh povej zakaj bi ti flash-al ploščo z napačnim biosom????

V najbolšem primeru se ti plošča prižge.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

EvilK|NG ::

Ta nov bios je hud podpira do 155 fsb in 12 faktor!!!:D
Play your Cards Right !

ABX ::

Na uradni strani ni govora o zunanji hitrosti vodila.

Glede množilnega faktorja pa itak ne rabi nič, ker proc vsili svojega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tjulenj ::

ce bios podpira to se ni dovolj. lahko da se ti bo plata zbudila tudi z napacno verzijo biosa, ampak vec vmesnih frekvenc ali pa visjih pa sigurno ne bos mogel doseci, ker plata nima vezja za to.

crusader ::

se mi zdi da ima uni 1.1 bios možnost do 150 fsb.Jst imam 1.0 in imam v biosu naveč do 133 sam fora je v tem da imam z soft fsb-jem možnost do 150mhz.Zato mislim da bi se dalo, sam vseeno se raje najprej prepričam...

freserovski ::

HAHA, a mislite, da bi jaz šel prvi probat?
joj, kaj pa vem, moram še jutri vprašat tam kjer sem na praksi- v računalniškem podjetju, če majo za biose flashat mašino.
No, bom videl, bios sem si že dol potegno
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

ABX ::

Ni fora samo v tem če se bo plata prižgala, ampak kako bo delala.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

freserovski ::

evo me še enkrat, ravnokar sem pogledal tisto oznako na isa slotu, sicer z ogledalom :Dker se mi ne da odklapljat cele mašine-in piše, kolko sem lahko to prebral v prezrcaljeni obliki, piše gor - BH6-OK V1.05
Zaj pa kera verzija je to?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

freserovski ::

Jp:'(sem pogledal, ta plata ne podpira biosa 1.1, samo kaj če bi pa vseeno probal, a je že kdo?

ps. A ta matična sploh podpira P3 800 MHz, če bi kupil adapter?

lp
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

EvilK|NG ::

Jst sm probu pa mi dela cist ql Brez Heca!!!Sploh nism pogledu nalepke pa dela ok!!Ce pa komu slucajno zajebe pa 2 čuka das pa ti v eni firmi pac flashirajo,ampak jst sm ze probu in je delal!!>:D
Play your Cards Right !

crusader ::

In kakšna je sploh razlika med temi biosi razen 150fsb??

ABX ::

Bx plate podpirajo vse PIII edini problem je ta da kakšen krat za stabilno dlovanje moreš malo povišat napetost kar z BH6 ni problema.

Jaz pa odsvetujem fleshirat plato z napačnim biosom, za kej tazga počet moreš imet kar lep in utemeljen razlog.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

freserovski ::

a je že kdo probal fleširat :))
Jaz bom mogoče probal, samo povejte mi prosim, kako naj pol spravim gor nazaj stari bios, če ne bo delalo, baje obstaja neka možnost z avtoexec. Pa kako to naredit?

LP
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

crusader ::

Jaz bi samo vprašal, če ima kdo tuki bh6v1.1 in kaj je v biosu, da vidim, če se eploh splača raskirat.V hardveru pa se mi zdi da sta v1.0 in 1.1 enaka.

freserovski ::

Ja v 1.1 imaš pač možnost it do 150 MHz zunanje-tako vsaj pravijo, a ni to dosti? Imam P II 400 Mhz in se da navit na 133 zunanje frekvence brez povišanja voltaže, gotovo se bi dal še več, če bi plata dopuščala:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

VASkO ::

crusader, v hardweru ne moreta biti enaki plati, glih zaradi tega, ker ena podpira visji FSB je na njej ocitno drugi clock generator. Razlika ne more biti samo v BIOSu. Sicer pa sem slisal, da so nekateri ze flashali plato 1.0 na 1.1 pa je delala lepo, dokler nisi izbral nepodprtega FSBja (ker pac clock generator na plati ga ne podpira) in si moral potem CCMOS naredit.

crusader ::

Ja vasko sej tudi jst sm tako mislu sam pol sm pa v softfsb-ju dobu možnost do 150fsb.Med opcijami je tudi 103fsb, ki pa ga v biosu ni in jaz dam na 103 fsb in stvar dela.Proc pa je celeron.

freserovski ::

Jaz še zaj nisem probal 8-)ČE se bo kdo spravo to delat, naj mi prosim pove, če dela vse, tako kot je treba :\

lp, marko
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Yurko ::

No, tolk pregovarnjanja, pa rajcanja s tem biosem, da sem se odloču, da svojo bh6-ko ver1.01 fleširam z biosem za ver 1.1.
(no, za take primere sem opremljen z rezervnim čipom, pa ISA grafično ;-)

V glavnem, plata se je normalno zbudila in dela normalno tudi v času ko tole pišem. In kakšne so spremembe? Precej dodatnih frekvenc FSBja (78, 81, 90, 95, ...., 155) in deljitelj za PCI 1/4 pri višjih frekvencah od 124.

Naj takoj razočaram, tiste, ki mislijo da se da zadeva sedaj kaj bolj frizirat: nope, ne gre. Plata se zbudi samo na tistih nekaj frekvencah, za karete je biola tudi originalno narejena. Ali se sploh ne zbudi, ali pa dela pri prvi nižji frekvenci, katero plata podpira.

Aja, tistemu, ki je reke, da mu sedaj plata dela tudi na 103, to frekvenco plata že v osnovi podpira z nastavitvijo TUBO, ki se pojavi, ko izbereš 100MHz.

In še en hint za vse tiste, ki re boste igračkali:

če se plata ne zbudi (napačna frekvenca, ...) ni treba ročno resetirati CMOS, ampak naredite naslednje:

ugasnite računalnik, počakajte nekaj sekund ali več, toliko, da se spraznejo kondenzatorji, pritisnite tipko INSERT in jo tiščite, medtem ko boste prižgali računalnik. Računalnik avtomatsko resetira CMOS.

Če ne gre pšostopek v prvo, gre pa gotovo vsaj v tretje (zakaj pa ne vem).

No, upam, da sem komu pomagal.

LP, Yurko

freserovski ::

Ok Yurko, thnx. Bom še zaj jaz probal, pa da vidim, kaj se bo iz tega izcimlo :) sicer nimam rezervnega čipa, pa isa kartice, ampak vseeno.

lp:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Updateanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131910 (1661) jlpktnst
»

Katerega celerona na BH 6 plato

Oddelek: Kaj kupiti
6776 (659) recoil
»

BH6 Upgrade - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
171274 (1060) boha
»

Verzija plate?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111127 (1001) Prjatu
»

"mesanje" biosov?

Oddelek: Navijanje
131139 (922) billy

Več podobnih tem