» »

"mesanje" biosov?

"mesanje" biosov?

billy ::

Imam abit Bh plato verzije 1.01.
Zanima me kako bi se plata odzvala ce bi jo flashal z biosom za verzijo 1.1. Kajti tisti bios podpira vec frekvenc FSBja. Ima kdo kaj izkusenj s tega podrocja?

Mravlek ::

:ONiti približno tega ne delat.......ce pise da je tvoja MB v1.01 isči bios samo za 1.01 in ne za 1.1..............oki
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

OZZY ::

Enkrat je nekdo reku, da je flašu plato verzijo 1.02 z bisom za plato verzije 1.1 pa mu je delal.

bbobst ::

Billy: dej povej kateri proc maš gor in do kolk si ga navil,če si ga.Zanima me,ker imam sam isto plato.

billy ::

C300@450....sem ga hotu spravit na vec pa sem nekak sfukal bios...tko da zdej sploh nemorm bootat kompa...upam, da se me bodo sefeti pri abitu usmilili in mi poslali nov bios....moja plata ima na isa slotu napis: BH6_BJ15698....pa tvoja?

OZZY ::

Billy. Kaj pa če bi upoabu clear cmos. Seveda, če nisi plate flasu z verzijo 1.1. Lahko se ti ne zbudi zato, ker je stvar preveč navita. Men in verjetno večini se je že zgodil, da se računalnik noče bootat. Vse posledica navijanja.

ChiefThunder ::

Ja, če si navil procesor in se računalnik ni hotel več zbuditi, je to posledica pomanjkanja energije(procesor). Na matični plošči poišči jumper, ki počisti CMOS nastavitve, če te možnosti nimaš, pa vzemi baterijo ven in jo daj nazaj notr. Če ti je računalnik zablokirau med fleshanjem, je velika verjetnost, da rabiš nov bios čip, oz servis. Neki se baje da doseči tudi s staro ISA grafično kartico, s katero bi se računalnik vsaj prebudil.

kayot ::

Men se je to naredilo!

billy ::

Ni bil problem navijanje. Biso sem flashal in po flashanju se ne zbudi vec komp. koyot kaj si ti naredu?

Alec999 ::

billy >> probi notr dt eno ISA graficno (512kb etc.) .. in bi se ti mogl ... zbutat na disketnik
.. potem pa samo se enkrat flashas drug BIOS

billy ::

Kaj pa brez graficne, se tudi zboota al samo z graficno. in se to.....bi sedaj ko se uspesno zazene moral racunalnik izdahniti tisti BEEP sound ki pove da je vse ok?

Alec999 ::

zgoraj omenjeno dela samo z ISA graficno ...

probi se drzat tipko INS in prizgat racunalnik:) nikol ne ves mogoce se ti bo pa zbudu

P.S. ... BIOS modul nes v Mlacoma pa ti ga bojo za 3 cuke flashiral z najnovejsim BIOS-om

Loki ::

Billy ce ne bos flashal z BIOS-om SS, ce ti bo plata sesula.
I left my wallet in El Segundo

billy ::

Kako to mislis sesula?!? ma jutr bom nesu bios k megahitu naj mi ga flashajo z SS pa upam da bo delal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte 7vrx + WinFast GF4 A250 LE TD - PROBLEM

Oddelek: Pomoč in nasveti
201263 (1063) Buggy
»

Kako zbuditi računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81187 (1024) Zzzzzzz
»

Nadgradnja biosa BH6 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281617 (1364) freserovski
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211539 (1204) billy
»

Verzija plate?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111122 (996) Prjatu

Več podobnih tem