» »

Toyota Prius - hibridni avto

Toyota Prius - hibridni avto

1
2
»

hribko ::

Živjo,

mal pozno, pa vendar sem padel v vašo debato o hibridnih avtih. Iz prve roke lahko povem , kako se obnesejo.
V uredništvu portala www.energetika.net imamo Hondo CIVIC IMA kot službeni avto - mislim ,da smo prvi ki redno rabimo hibridneža. Drugi bodo na ministrstvu za okolje, ki v torek prevzamejo priusa.

Porabo brez pazljive vožnje težko spraviš pod 5 l. Vendar je resnično manjša pri primerljivih.
Avto je narejen tako, da ne čutiš, da je hibriden. Razen tega, da v križiščih oz kose ustaviš, ugasne. To je vsa razlika.
Avto ima za 1,3L motor res dobre pospeške, predvsem nekje do 80km/h.
Ta CIVIC res ni športen, načrtujejo pa hibridnega accorda z 3l bencinarjem. Ta bo pa bolj športen.

O japonski elektroniki: na električni del in baterije Honda zagotavlja 8 let garancije.
Nekaj o tem bomo ob tednu mobilnosti na portalu pisali jutri.

LP
Hribko

mlamat ::

Honde se baje ne obnesejo preveč dobro, vsaj v ZDA ne. Bral sem nekaj člankov (tudi v NY Timesu) v katerih pravijo kako na eni strani stoji Toyotina prodajalna, na drugi pa Hondina. Prva je baje totalno razprodana in rezervirana, na drugi strani pa imajo polno zaloge, vendar ni skoraj nič povpraševanja po hibridih. Še Kerry in Edwards sta na čakalni listi za Priusa... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

Alexius Heristalski ::

Če je ta tehnologija tako super, zakaj je vsi ne uporabljajo? Je enostavno nimajo? Ali je morda naftni lobi zaviral razvoj te tehnologije?
Nekaj let nazaj sem na TV zasledil novico, da je nek stari naredil avto na vodo, a kasneje o njem ni bilo več slišati? Se je zafrkaval ali so ga utišali? Je sploh možen tak pogon?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

perci ::

Dons sem vidu enga Priusa parkiranga pred Plavo Laguno za bežigradom. Morm rečt, da je kr lušna stvarca.

Ni mi pa jasno, od kje je ta avto, ce naj jih pa v slo ne bi bilo do oktobra?! Imel je namreč LJ registracijo. Hja, mogoče ga je pa uvozu....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toyota Prius - mnenja, ocene (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21728375 (20964) Stepni Volk
»

Toyota Prius, osvežena in shekana

Oddelek: Novice / Ostale najave
75402 (4762) TribesMan
»

Test zanesljivosti Priusa II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
539837 (8534) Stepni Volk

Več podobnih tem