» »

DTS preko spdif out

DTS preko spdif out

sid ::

Pozdravljeni.
Nekako mi ne uspe uštimat predvajanje DTS-a na recieverju preko spdif out.Na zvočnikih je slišati le značilnmi šum.Dolby digital mi dela normalno.Kaj za vraga še lahko naredim?
tnx za morebitni odgovor.

krneki ::

Si probal z različnimi filtri? Ker recimo pri meni "AC3 filter" noče DTS-a preko spdifa spustit, drugi pa delajo (MPC-jev integrirani, cyberlinkov, intervideo)

CaqKa ::

tvoj receiver nima dts odkodirnika oziroma ima samo dolby digital odkodirnik.

sid ::

CaqKa, seveda ima DTS odkodirnik, drugače sploh ne bi načel teme.Z različnimi filtri pa še nisem sprobaval.Tudi če film oz CD predvajam v power DVD kjer naj bi stvar delovala, enostavno ni efekta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid ()

gumby ::

pri meni (SB Live!) so delovali samo DVD-ji z DTS zvokom... DTS-audio CD in DTS-wav pa ne
probal sem milion raznih nastavitev, vendar mi ni uspelo usposobit zvoka

Jaffa ::

Tu si skini "DTS / AVI Filters". Odpakiraj ta dva file-a v system32 direktorij. Pol pa daš START-Run, pa samo vpišeš toti dve vrstici eno po eno not, stisneš ENTER, pol pa te neke vpraša, pa daš samo OPEN.

regsvr32.exe /c avi2ac3dts.ax
regsvr32.exe /c dtssource.ax

In to bi bilo to...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

gregy ::

Sid .. ti je uspelo s tem?

Jaffa ::

@gregy: Če imaš alternativo, potem kr napiši... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

gregy ::

ne nimam :'( samo se tudi jaz ubadam z SPDIFOM in coaxom .. pa mi neki ne dela .. ampak to je v drugi temi :) AC3 na A/V center ..

sid ::

Ja trenutno mi dela vse, le avdio DTS mi ne rata usposobit. Filmi delajo bomba.
pridem pozno, delam grozno

gumby ::

nov AC3filter tud podpira DTS :)

gregy ::

hvala za post .. me zanima ce bom kaj naredil s temle changelogom

Fixed problem with AC3 encode mode and bug with switching between SPDIF and PCM output.
:\

gregy ::

uff .. evo .. sem si vzel čas in sem experimentiral ...

pa bom lepo vsa moja opažanja in ugotovitve napisal ... za druge če jih bo pestil ta problem ...

najprej sem dljal nov AC3 filter .. tenx t.g. zalaufal sem AC3 film (posneto v ac3) in se sel sprehajat po reglerjih ...po temeljitih preiskavah reglerjev sem imel povsod vklopljen SPDIF (Sound effect manager v Control Panelu) ter v AC3 filtru nastiman 3/2 + SW 5.1 Channel ... ko sem kar naenkrat videl da mi VUmetri (kao grafični prikaz tonov) skacejo v AC3 filtru gor in dol sem ze bil blizje ..

zvok preko slusalk je izginil .. imel sem jih vklopljene na plati ... oz. še prej sem slisal samo zadnje zvocnike v slusalkah .. se pravi da je 5.1 graficna na plati delovala pravilno in sem imel slusalke vklopljene v jack za zadnje zvocnike .. torej zvok je izginil na slusalkah in podal sem se na receiver .. do sedaj sem imel SPDIF Out napeljan v digital in na SONYu in sliko napeljano v Video 2 IN ... ker sem nekje prebral da moj receiver najprej poisce digitalni zvok in potem navadnega sem sklepal da digitalnega ni in potem pač pobere navaden stereo .. napaka

za foro preklopim video cinc iz VIDEA 2 na DVD in glej ga smenta ... zvok in slika kot se sika ... AC3 deluje kot zelo dober sourround .. home made woofer je lomil vse pred sabo (Day after tomorrow film).

YESSSSSSSS!

Torej .. zaključek .. SPDIF deluje kot se pričakuje vendar ga je treba "iskati" na digitalnem vhodu .. očitno ga ni našlo na navadnem VIDEO IN ... na DVD knofu (rumen cinc za video v DVD, spdif oz. koaksialc pa v Digital IN.

pa veliko sreče .. pa še enkrat hvala t.g. za vso pomoč

gumby ::

np... samo da dela:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296234 (3755) gregyk
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511179 (4987) Sarimner
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122231 (1962) link_up
»

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

Oddelek: Zvok in slika
182166 (1839) mamamia
»

AC3 na A/V center

Oddelek: Zvok in slika
291887 (1571) gregy

Več podobnih tem