» »

oddaljenost adsl modema od NT enote (ali ...

oddaljenost adsl modema od NT enote (ali ...

ThinMan ::

Tako kot je v naslovu zapisano me zanima koliko je lahko najvec oddaljen adsl modem od isdn nt enote oziroma razcepnika. ADSL modem rabi analogen konekt (seveda ker je priklopljen na razcepnik in ne direkt na isdn nt enoto)

Oddvojit moram opremo iz KV omare v prostoru 1 v prostor 2. Razdalja kabla je 80m. Selitev potrebna razadi šuma, ki ga povzroča router, switch, in ostala oprema)

Kabel 80m (dal sem UTP z izolacijo ker ima boljso prevodnost), se testiral med razcepnikom in adsl modemom. Ping se poveča za cca 5-7 ms.

Ali je kakšna varianta da se ta ping ne poveča tako veliko. Prenose z neta glih nisem sel testirat. Ampak to naj ne bi nekako vplivalo (drasticno), mar ne?



LP,

FLADÉ

PaJo ::

Teh 80m razdalje in v tvojem primeru in se dober kabel, ne bi smelo tako drasticno vplivat na ping in tudi na hitrost ne, namrec teh 80m kabla se pac pristeje tisti kompletni razdalji od centrale do modema in 80m napram 5km fizicne meje ni glih huda razdalja. Namrec imam nekje postavljen podoben primer in zadva spila brez problema, tak da ne vem zakaj bi to vplivalo na vse skupaj.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

BigWhale ::

Jah, da bi ti ping zaostajal 7-8ms zaradi dolzine kabla, bi nucal cca 2000km kabla... ;)

CaqKa ::

Jah, da bi ti ping zaostajal 7-8ms zaradi dolzine kabla, bi nucal cca 2000km kabla... ;)

haha.. pa na prvih desetih kilometrih bi škratki elektrončki šli iskat strica Joulske_izgube.

ThinMan ::

Aha tako torej,

Potem dolzina v mojem primetu glih ni neka ovira.

A opaziti je ko dam 80m kabel vmes, ima ping ukaz pol skunde oz. kar sekundo zamude pri odzivu, pri krajsem kablu (cca 5m) pa se odzove takoj.

No vglavnem to bom vsekakor zmontiral skupaj.

tnx,


LP,

FLADÉ

BigWhale ::

Caqka, ma dobro, to izgubo zanemaris... Hotel sem samo povedat, da bi moral bit precej dolg kabl, ce bi hotel tak ping pridelat... ;)

Poldi112 ::

Ping se navadno najbolj poveca na routerjih in switchih, ampak ti tega nimas, ce samo en kabel za drugega menjas.

Mogoce te je pa prodajalec nasral in ti ni dal 80m ampak 2000km kabla.

ThinMan ::

Mislim da ni nategnil, ker sem sam izmeril (sam sem namotal...) :))


Zanimiv mi je ping ker smo od centrale oddaljeni cca 100m ajd da smo posteni 150m in nevem zakaj bi ping povecalo. Ampak ker je ping 20ms oziroma sedaj 28ms, mislim da je to kr ok stevilka...

Sem že naročil dodatne Linksysove switche, ki bodo delali v zožitju z 3comi - verjetno bi moralo delat bp. (3com pa je catalyst)


Tnx za poste...

Lepo noč še naprej, če pa se imate slabo potem pa vedite da se boste zbudili nasmejani.


Fladé


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

omrežna povezava med dvema hišama

Oddelek: Omrežja in internet
91444 (1253) overlord_tm
»

Montaža ADSL-a? Par vprašanj glede inštalacije

Oddelek: Omrežja in internet
262983 (2555) ToniT
»

SiOL mrk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
17210225 (10225) hruske
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151770 (1586) Matek
»

ISDN - ADSL instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
262342 (1797) TESKAn

Več podobnih tem