» »

Montaža ADSL-a? Par vprašanj glede inštalacije

Montaža ADSL-a? Par vprašanj glede inštalacije

georges ::

No v kratkem naj bi dobil ADSL. No zdaj smo pa pri montažipa bi rad kej pripravil prej da pol ne bo problemov. Ker še nimam ISDN mi bodo rihtali hkrati me zanima koliko je tistih škatelj pa tega pa s kakimi kabli so vmes povezani. vem da pride razcepek pol pa ena za ISDN druga pa za ADSL.
Zdej pa: jaz živim v zgornjem štuku hiše in mam s srednjega štuka napeljan telefon direktno z vtičnice z bakranim podometnim kabljem. Zdaj me pa zanima to...razcepek pride priključen na bakreni kabelj z omarice? je to tko? a se da pol na razcepek pritrdit bakreni kabelj in pol v zgornji štuk al pride drugačen priključek?

ThinMan ::

Kolikor sem te razumel bos imel v srednjem stuku ISDN, gor k sebi bi pa rad samo ADSL, right ?

Ce je to to potem lahko kar na razcepnik priklopis obstojeci kabel za telefon, ki ga imas sedaj. Pol pa v zgornjem stuku priklopis na kabel ki gre iz racepnika (se pravi obstojeci kabel) kar ADSL modem, i to je to.

V enih mojih postov sem spraseval za dolzino kabla od razcepnika do adsl modema. Lahko samo komentiram da stvar dela na 80m pb.


LP,

FLADÉ
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

georges ::

To me je zanimaloja. Vse sem si urihtal gor pa sem zdaj mislil da bo treba spet kaj razbijat pa vrtat pa kak drugačen kabelj vleči od razcepka pa do ADSL modema. Pol od modema pa itak vem da gre USB kabelj tako da tistega bom pa že kje napeljal.
Hvala!!!

SasoS ::

Ni USB pač pa UTP (mrežni kabel). Tega seveda napelješ v mrežno kartico. Načeloma bi rekel da je bolje da je modem bližje razcepniku in pelješ UTP kabell do mašine - ker je boljši od navadne bakrene parice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

ThinMan ::

Mislim, torej vem, da mora biti dolzina od ADSL modema do mrezne kartice cim krajsa. In bolje je da imas ADSL modem zraven kiste - v primeru izpada ali podobno - ne bos rabil sakat dol in gor lučke gledat.


LP,

FLADÉ
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

MadMax ::

Dolžina od modema do mrežne kartice je specificirana s standardi za UTP, torej nekje do 100m (v hiši boš težko dosegel 1/3 te dolžine).

Lučke? ADSL mam več kot leto in pol, pa sem samo 1x šel v garažo "lučke gledat" in ročno resetirat modem. Pa še takrat ni bil modem nič kriv.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Lucas ::

georges:
piše se kabel (brez j) :D
I was here...

Wox ::

@georges: Pa ne pozabi na pijačo za mojstra. Skuhaj jima tudi kavo, pa kakšen prigrizek ni za odmet.
Commodore 64

mesaric21 ::

Največ boš naredil tako da boš odmaknil omare in ostalo pohištvo izpred vozlišča. Drugače se bo zelo zavleklo (na izkušnjah). V hiši je ogromno vozlišč in pozanimaj se kje so in kako do njih priti. Drugače pa ne moreš dosti narediti... Razen čakati na mojstra.

P.s: če reče da bo mogel drugič priti mu reči da mu daš za per....pa bo ostal - deluje :D

s56vpe ::

Važno da vse pripraviš sam, ker ti VSE zaračunajo. Sem napeljal vse kable možakar je sam zaključu UTP kabel, pa mi je še konektor za skor 100 SIT zaračunu. Banda.

georges ::

Kar se pa tiče obstoječega kabla iz omarice na hiši pa do zdajšnega telefona v hiši pa je ok? Mislim ta kabel ostane a ne?

ThinMan ::

MadMax: Potemtakem je bolje potegnit UTP kabel, mar ne?
Sm kakšne so izgube napram podaljsanju telefonskega kabla od razcepnika do modema ?
a je kdo meril ?

Pa da človeku vse pojasnimo, a.



LP,

FLADÉ
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

blue ::

Mam podobno vprašanje...
Pred montažo ISDN-a me nekaj zanima.....

Živim v stanovanjski hiši (zunaj na zidu je ena ogromna telekomova omara). V stanovanje imam potegnjen en kabl za telefon (pomoje je cat 4). Še nimam nikakršnega telefona.

Zanima me koliko škatl bom dobu, ko bom naroču isdn oz. ali bo centrala za ISDN v tisti omari zunaj ali pri meni v stanovanju..

Ali ISDN potrebuje kako napajanje.

Približne dimenzije centrale.

Ali dobim centralo če vzamem najcenejši najosnovnejši paket ISDN (ker pol maš samo eno linijo)

Hvala za odgovore

georges ::

Sem malo pobrskal po internetu. Sem našel kako zgleda razcepek in ostale stvari. No na razcepku so UTP konektorji jaz pa mam v zgornjištuk potegnjen navadni podometni petžilni kabel tako da bom mogel vmes montirat še eno razdelilno vtičnico na katero bom potegnil kabel iz razcepka in pol naprej v zgornje nadstropje, pa še dve vtičnici 220V moram montirat.

SasoS ::

Na razcepku sigurno ni UTP ker za mrežo rabiš še modem vmes. Sicer splitterja nikoli od blizu gledal ampak bi rekel da ima navaden telefonski in pa isdn vtič.

georges ::

Ni UTP ampak je skor isti sam mal manjši. Za lažjo predstavo sem tako napisal. ja je navaden kot se uporablja za tel priključek.

ToniT ::

Razcepnik ima tri vtičnice za RJ11. (telefonske vtičnice).
Modem in NT zaključek rabita 220.

Od leve proti desni:
Razcepnik za ADSL, ADSL Modem, ISDN terminator (NT zaključek)....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

sajmon ::

ToniT: Sem bil kar mal presenečen, ko pri tvoji sliki vidim 220 na NT zaključek. Pri meni namreč ni nobene elektrike do te škatle. Čeprav sem pogledal in je možnost priklopa elektrike.
Je to mogoče pogojeno s tem, da imamo zadej še ISDN Siemensovo centralo?

ToniT ::

Ne zamenjevat NT zaključka z vtičnico za ISDN.
Ker imaš ISDN centralo, gre do tebe samo S0 vodilo (štiri žice).

PaJo ::

NT naceloma lahko deluje tudi brez elektrike, ker se lahko napaja iz omrezja.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MadMax ::

NT lahko deluje brez 220V dodatnega napajanja samo v primeru, da je nanj priklopljena samo ena naprava.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ToniT ::

Saj NT deluje brez 220V, vendar potem zgubiš informacijo na zaslonu telefona (CLIP itd...).
Vsaj pri Euritih, ki jih dobiš zraven pri poceni paketih, je tako.

MadMax ::

ToniT:
Pa imaš vklopljeno tisto stikalo na telefonu?
Meni dela z Eurit 30 ali pa 35 brez problema.
Celo analogni iz NT+2ab pokaže številko, če ga nastavim tako.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ToniT ::

Katero stikalo? Imam Eurit 30 v službi, doma pa 35.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

MadMax ::

Pod listkom za hiter dostop je stikalo, ki ga pritisneš in s tem enejblaš emergency power.
Je pa lahko samo ena naprava na S0 vodilu lahko tako nastavljena.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

goba ::

Emergency mode :)
Tnx!

ToniT ::

Hvala!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

adsl povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
81016 (951) Z-lot
»

Od razcepnika do ADSL modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201962 (1718) danielka84
»

poceni do kabelskega neta

Oddelek: Omrežja in internet
202684 (1882) Storm
»

Razcepnik-ADSL modem vprasanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211888 (1432) Bungee-
»

ISDN - ADSL instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
262338 (1793) TESKAn

Več podobnih tem