» »

ISDN - ADSL instalacija

ISDN - ADSL instalacija

castro ::

Kot vidim po forumu ti telekomovi monterji nc kej dost ne nardijo...

Skratka, zanima me naslednje? Narocu sem ISDN in ADSL. Adsl bom mel v svojem kabinetu, telefonski prikljucek pa je na hodniku (tam bo tudi telefon).
In zdaj me zanima, kakšen kabel moram potegniti iz hodnika v kabinet (navaden 2 žilni, UTP (4 žilni), oklopljen FTP kabel)???

|SNap| ::

utp

ali3n ::

če boš mel "razcepnik" (nevem, kako se strokovno reče temu, ampak en divajs k razcepi signale na isdn, adsl,...) pri telefonu, potem od razcepnika do adsl modema vlečeš NAVADEN DVOŽILNI KABEL - pri men je celo un prastar ena žička modra, ena bela, brez "oblekce"...
UTP pride pa od ADSL modema do računalnika...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

akulp ::

Sej ti bojo vse Telekomovci potegnil...men so tud, newem zakaj teb nebi..saj zato pa pridejo..brez skrbi sej niso taki loleki kot zgledajo:)

|SNap| ::

jah men so kr dal razcepnik pa telefonsko bazo in adsl modem na hodnik, k stekerju. pol sm si pa sam vleku UTP kabl v sobo.

Tr0n ::

Pri meni so vse porihtali sami.

akulp ::

Ja sam to glej da bos takrat doma, ko bodo prisli da ti ne bojo kar nekam montiral, ker pol bos mogu pa res sam vlečt....

|SNap| ::

ja to je res.

sam na sreco je meni celo usec tako da so mi modem montirali na hodnik, ker mam zdej tam kvazi-server, pa bi blo res butast ce bi mogu vlect kabl iz moje sobe nazaj na hodnik, in spet do moje sobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |SNap| ()

TESKAn ::

Mej tam, kjer mate zdej telefon, razcepnik in ISDN bazo, pri računalniku mej pa ADSL modem. Do računala morš met navadno parico (dvožilni telefonski kabl). Aja, ISDN baza rabi 220V napajanje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Marko007 ::

Kaj je razcepnik lahko na podstrešju ali ima kakšne posebne zahteve? Ker bi mi tako najbolj ugajalo, ker bi potem za ADSL in ISDN ločeno vlekel kable po zračnikih.

TESKAn ::

o ti bodo telekomovci povedal, ma po moje bi lahko, ker ne rabi zunanjega napajanja. Kolikor vem, je zahteva samo brezprašen prostor z pogoji za življenje:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

T(he) Boss ::

TrOn, kaj vi v racah ze imate ADSL? Kak dolgo?

sash ::

mislim da še kr nekaj časa nebo ADSL-a v Račah :D

bosstjann ::

koliko pride isdn + adsl če še nimaš analogne linije

nov isdn
+ adsl

TESKAn ::

Cirka 60 - 66K, nisem točno seštel, ko sem naročal...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tr0n ::

T(he) Boss in sash: sem par dni pred uvedbo novih paketov dobil obvestilo, da bo upgrade potekal konec septembra za obcino Race-Fram :). Luxus!

sash ::

TrOn zanimivo razmišljanje:
post 1: Pri meni so vse porihtali sami
post 2: ... da bo upgrade potekal konec septembra ...

kako so te porihtali 8-O če bo pa delo potekao konc septembra :D tak kot v vsej naši širši okolici :D

Tr0n ::

sash? razlozi tole :)

kje pa ti stanujes?

sash ::

TrOn kaj ti naj razložim ??? 8-O tvoje razmišljanje je pa zanimivo je da so pri tebi vse porihtali pol pa napišeš da bo upgrade konc septembra (pri nas še ni konc septembra ampak bo v roku 4 tednov)

kje pa stanujem ??? v sosednji vasi upgrade pa bo potekal v 44 tednu:\

Tr0n ::

Heh, tisto sem govoril o ISDN. Pri instalaciji ISDNa so mi vse sami porihtali. Centralo pa bodo pri nas upgrejdali 40. teden.

Sporoci, ko ga bos dobil. Da malce primerjamo hitrosti pa ping. Upam, da bo vredi :).

G[e]c ::

Telekomovi strokovnjaki so zelo izurjeni. Najbrz ma vsak doktorat. Pri meni je caku zeleno lucko pol je pa spizdu kukr so ga noge nesle. :D

Tr0n ::

Heh, jih bom prisilil da pocakajo, dokler ne opravim vseh osnovnih testov (dl, ping,...) ;).

bruhanje ::

heh... preden se bos logiru bo potrebna se registracija, kar traja okrog 3 ure, tko da dvomim da bo tipck caku. Un serviser sicer obvlaca zicke pa strom, kar se tice pa racunalnika, mrezne...itd, ti bo pa reku da poklic 0801000:\

Aja pa se to... ce bos hotu met zicke napeljane pod parketom, travnikom, kozolcem..... 1 ura dela = 3000 SIT8-O
Osama ma vas rad!

Tr0n ::

ni panike, ker mam isdn adapter oz. razdelilec meter od komputera :).

ali3n ::

Gec: "Telekomovi strokovnjaki so zelo izurjeni. Najbrz ma vsak doktorat. Pri meni je caku zeleno lucko pol je pa spizdu kukr so ga noge nesle. "

Nevem, kake izkušnje z monterji imaste ostali, sam pr men je lepo zmontiral NT, razcepnik in telefon (beri - potegnil je kable po ceveh, vse prišraufal, povezal), ADSL modem sva pa preizkusila na podstrehi (kjer je vsa šara) če se sinhronizira (če se, je vse OK - bo delal tud ADSL, če se pa ne sinhronizira, pa naprej rihta...) - tolk o čakanju na zeleno lučko.:D Men je dal še številko njegovega GSMja - "Če bi slučajno kej blo, me poklič - pridem v 15minutah."
Inštalacija gonilnikov in login na adsl je pa pomojem dost enostavno narejena; tehnično pomoč pri tem početju pa zagotavlja Siol (alzo: to ni več delo Telekomovega monterja)

Naj še dodam, da mi je monter pustil 40 (štirideset!:D ) metrov dvožilnika da sem ga (sam) potegnil po ceveh do prvega nadstr. - do računalnika.

Sklep: jest sem bil s Telekomovo storitvijo zadovoljen.

...zdej pa čakam na tistih 1024/128....:O
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

G[e]c ::

WOW Monter meseca :D

Zadel si terno :D

Pomoje ni velik takih monterjev

TESKAn ::

No, men sta tut ena taka dva prišla montirat - lepo vse poštimala, preizkusla, če deluje zadeva (je mel laptopa s sabo in pogledu, če se mu poveže na ADSL). Potem sem pa čakal od ponedeljka (ko so mi montiral opremo) pa do četrtka (ko je prišlo geslo) brez interneta...veste, kaka muka je to:D?
Drugače registracija na Siolovi strani traja pet MINUT, ne tri ure. Govorim iz lastnih izkušenj (in sem nov pri siolu - nisem imel že prej računa).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudo iz Telekoma...

Oddelek: Pomoč in nasveti
151492 (941) farko
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619255 (8698) Nejc Pintar
»

Montaža ADSL-a? Par vprašanj glede inštalacije

Oddelek: Omrežja in internet
263008 (2580) ToniT
»

Razcepnik-ADSL modem vprasanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211915 (1459) Bungee-
»

ADSL montaza? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
764571 (3207) eiht

Več podobnih tem