» »

Slovenski media player v XP

Slovenski media player v XP

Anzi ::

Včeraj sem kolegu, ki je popolni računalniški laik namestil antivirusni program in Service Pack 2, v dobri veri, da ga bo obvaroval pred razno nesnago z interneta.
Vse kar je on opazil po dobri uri dela je to, da je Media Player v angleškem jeziku, prej pa je bil slovenski ;((

A ima kdo kakšen pameten nasvet kako mu "pričarat" nazaj slovensko verzijo, ki je v osnovi zraven Windows XP? Za dol potegnit z interneta slovenske verzije nisem našel. Help..

Anže

pivmik ::

Izbrisat Win Media Player,
namestit BSPlayer,
nastavit slovenščino za BSPlay,
nastavit Win MediaPlayer podoben skin za BSPlayer,
Preimenovat ikone iz BSPlayer v Win Media Player
po možnosti zamenjati še ikonco.

WMP je smrad od predvajalnika nadomestilo zanj je BSPlayer ali Media Player Classic in WinAmp - to dopovej tistemu tvojemu kolegu.
LP, Gregor GRE^

Switch ::

Bom jaz podal bolj praktičen odgovor. Obstaja večjezični uporabniški vmesnik za Windows Media Player 9 Series. Dobiš ga tukaj.
PicNiK: Tudi jaz sem bil dolgo časa podobnega mnenja, kot si ti. Sčasoma vidiš, da Media Player le ni tako slab predvajalnik, posebej če poseduješ veliko originalnih zgoščenk (ki jih želiš imeti tudi na disku). Knjižnica predstavnosti je meni osebno veliko bolj priročna kot v Winampu ali kakšnemu podobnemu predvajalniku. Tudi pogled informacijskega središča je zelo uporaben (dodajanje besedil ipd.). Nekateri radi uporabljamo Media Player in se nam zato ni potrebno ozirati k alternativam. Če se je prijatelj navadil na Media Player naj ga tudi uporablja. Zakaj bi se obremenjeval z drugimi predvajalniki, če se mu ni treba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Switch ()

Anzi ::

Kaj naj rečem...rešil si mi dan :) To je točno to kar sem iskal.
Težko je dopovedati človeku, ki se spozna na računalnik toliko kot "krava na boben", da je BSPlayer pa kar naenkrat boljši itd. :D

pivmik ::

No sej res zna biti WMP dober, samo kaj ko avtomatsko se uniči njegova uporabnost ker ne podpira podnapisov(microdvd in srt) in ker zna ripati le v WMA.
Pa kakšne nastavitev filtrov se ne da odpret, pan-scan ne obstaja....

Za predvajanje in katalogiziranje glasbe pa je super iTunes namesto WMP.
LP, Gregor GRE^

neoto ::

Ti si pa že malo za časom. Podnapise že dolgo podpira, verzija 10 pa podpira rippanje tud v mp3...

pivmik ::

Jz mam 9-ko pa podnapisov ne morem priklicat.

V 10 pa je prišla ven par dni nazaj.
LP, Gregor GRE^

neoto ::

Ne vem kateri format podpira WMP 9, ampak če imaš podnapise poleg filma z istim imenom datoteke potem se pojavi nekje meni za podnapise.

pivmik ::

To sem stestiral, da ima isto ime, pa ne dela. Podnapisi so v 'standardnih' formatih(SUB ali SRT). V menuju Play, Captions & subtitles ima izbrano "On if available".
A si siguren da ne prikazuješ podnapisov prek kakšnega VobSuba ali FFDShow-a.
Mogoče imaš kakšen WMP plugin, samo to ne velja.


PERCI: zakaj si izbrisal moje sporočilo?
LP, Gregor GRE^

neoto ::

Ravno to me je motlo, da mi je s vobsub filtrom prikazoval dvojne podnapise. Pol sem pa dal ponapise v wmp na off, pa so bli še samo eni. Torej sklepam, da so bili tisti podnapisi, ki jih je prej prikazoval od wmp-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158503 (13651) BaRtMaN
»

BSplayer 1.00 RC1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
494446 (4446) reber
»

Windows Media Player 9 Final

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
264425 (4425) Paramedic
»

The Playa

Oddelek: Zvok in slika
271780 (1422) Binji
»

Micro DVD vs. Windows media player

Oddelek: Programska oprema
121280 (1115) matevzm

Več podobnih tem