» »

Micro DVD vs. Windows media player

Micro DVD vs. Windows media player

MaverickT ::

Danes sem naredil primerjalni test Micro DVD-ja in Windows media player-ja. Mašina: Celeronc 300MHz @ 451 :), 64 Mb-ram-a grafikulja Riva TNT 32-mb. Disk 5400 obratov. Kot se za Slo-techerja spodobi maksimalmo optimiziran. Konfiguracija je ravno prava za testiranje filmskih programov

Danes sem si hotel ogledati film (gone in 60 seconds) v div-x formatu. Sem poizkusil v Windows meda player-ju. Nato sem poizkusil še v Micro DVD. Rezultati:

Win MP: Zvok je zaostajal za sliko, v akcijskih prizorih slika "šteka", ni podpore za podnapise. Skratka filma sploh nisem hotel več gledat.

Micro DVD: Zvok in slika sta časovno vsklajena, v akcijskih prizorih je slika tekoča, poleg tega je spodaj vključeval še podnapise (ang), ki jih Win MP še podpira ne. Gledanje filma je postalo pravi užitek!

Zaključek: Win MP je pogorel na celi črti: ne podpira podnapisov, zvok in slika nista usklajena, slika se v zahtevnejših prizrih zatika. Micro DVD je ravno nasprotje. Se pravi, vsi ki imate Windows MP 7.0 dol z njim in gor dajte Micro DVD. Priporočam!8-)

Ima se kdo kakšne komentarje?

JXS ::

Webmojster Maverick the first: Probi še Bsplayer pa ga primerjaj z MICRO DVD

JLP ::

Ja sej je še WMP 6.4 bol k pa 7. Seveda je pa microDVD itak velik bol od obeh.
Live long and prosper!

MaverickT ::

Bom sam to lohk probam nasledni teden, ker sem film že oddal

PaJo ::

JA to je ze dolgo znano da v media playwrju 8 ne delajo vredu divx-i, zal, zato kaksen drugi player treba uporabit:D
Aja.. Kaj pa BSPlayer si tudi sprobal, meni se ta bolj dopade:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MaverickT ::

Dejte še vi kej primerjat z Win Media playerjom. Pa poročajte. Boste vidl kako gre. Verjetno pa boste ugotovil, da je Win MP slabši od vašega najbol dopadajočega predvajalnika

PRiMoZ- ::

Men se zdi MicroDVD zelo dober, filmi laufajo super, lahko jih raztegneš čez cel zaslon, tako kot DVD(rezanje v 4:3), podpira podnapise in super pač. Win med. playerja sploh ne rabiš za DiVXe.

ABX ::

Jaz imam Win MP 6.4 kateri mi teče hitreje od MicroDVD. Uporabljam pa MicroDVD zaradi podnapisov.








Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zile ::

Hmm ja
Podnapisi v WMP7 ali 6,4 delajo.
Kako je pa drugo vprašanje. Najprej morš .srt file iz voba konvertirat v .smi format (ki ga WMP prepozna), potem pa v WMP samo vklopiš captions. Slika je tako v VMP in Micro DVD neprimerno boljša od kšnega BSPlaya.

Fella ::

Zile imaš prav! V BS je slka veliko slabša od npr. slike v Windows MP. Se to da na kakšen način odpraviti?



P.S. Meni Micro DVD, ko zaženem film, po nekaj sekundah zmrzne. Ve kdo zakaj?

Eagle ::

Jaz se strinjam stem da je MicroDvd bolsji od
media player 7.0, samo ta stara dvojka je pa se vedno
boljsa !!!!!

darkdisk ::

meni je za poslušat muzko boljsi wmp za dvd pa cim manj zahteven program

matevzm ::

V MicroDVDju zmrzuje slika zaradi overlaya, pocakaj na novo verzijo ali odlopi transparent subtitles.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: Mehki igralniki videa

Oddelek: Novice / Nova vsebina
232572 (2572) Matek
»

Najboljši divx predvajalnik je...

Oddelek: Zvok in slika
466249 (5235) franc3e
»

micro DVD

Oddelek: Zvok in slika
191245 (907) Kaiser
»

The Playa

Oddelek: Zvok in slika
271781 (1423) Binji
»

DivX player za podnapise in cel zaslon!

Oddelek: Zvok in slika
272340 (1787) zile

Več podobnih tem