» »

Težave s piškotki v IE po namestitivi SP2

Težave s piškotki v IE po namestitivi SP2

Otzi ::

Na svoji spletni strani imam na svoje roke spisano PHP kriptico za anketo, ki uporablja piškotke za zabeležbo ali je obiskovalec že glasoval. Po namestitvi zloglasnega SP2 mi v Internet Explorerju 6 ob klicu if(isset($_COOKIES['mojaanketa'])) vrne false. Pred tem je vse delalo vredu.
Če v IE nastavitvah pod Zasebnost premaknem drsnik iz Srednje na Nizko stopnjo, piškotek prepozna samo za čas trajanja seje, za čas, ki sem ga nastavil s setcookie('mojanaketa', 'glasoval', time()+3600*24) (pri klicu te funkcije vedno vrne true) pa samo če ta drsnik premaknem čisto dol.
V teh nastavitvah omenja piškotke, ki imajo "strnjeni pravilnik zasebnosti", piškotke "ki uporabljajo vaše osebne podatke brez vašega privoljenja"...
Kako naj vem kakšni so moji piškotki, a imajo "strnjeni pravilnik"? Mi je ja noro iti zdaj opozarjati vse obiskovalce strani naj si tako in tako nastavijo brskalnik.

pivmik ::

Verjetno nimaš pravilno določenega DOMAIN in PATH za cookie-je.
Pač zdej plačuješ z svoje neznanje oz. površno programiranje.

Poglej malo v PHPmanual če piše kaj o pravilni uporabi cookiejev.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (2)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4415216 (11856) MrStein
»

Informacijski pooblaščenec predstavil nove dobre prakse pri uporabi piškotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5820523 (14257) AštiriL
»

cookie nova zakonodaja

Oddelek: Izdelava spletišč
419385 (7385) stb
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744206575 (158141) Tydek
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142794 (34432) trizob

Več podobnih tem