» »

windose

windose

Freak ::

Mene zanima, kera verzja windwsov(čim novejših) so še v slovenščini?

PaJo ::

Ta zadni so WinME, samo ti jih ne priporocam, raje vzami Win98SE:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Kekec ::

Pajo ima prav WinME slovenski so tako zanič da se sploh ne splača jih gor devat, raje ostani pri 98 SE

OZZY ::

ALi pa počakaj na nove Xp, ki naj bi bili baje tudi prevedeni v slovenščino. Seveda če se ne mudi. Drugače pa win98 je bolj kot win me.
Go with the flow.

lordgreg ::

morda pa še ne veš.. je tako vseeno katere windowse imaš gor, saj se v slovenskih oknih STart še kar napiše Start in ne zaženi v opravilni vrstici

Freak ::

Mam win98. Pol bom pa čaku na xp, sam a bo treba original kupit? Microsoft spet neki na veliko ustvarja neko zaščito?

R0K ::

sigurn bodo ven pršli kraki

andrej ::

XP-ji bodo res slovenski, vendar kolko sem zadevo razumel, bo slovenski paket na voljo preko posebnega dodatka. Se pravi ze mas anglesko verzijo, potem pa dobis se en CD, kjer bodo slovenske datoteke. Tak mas ze sedaj poslihtano za druge jezike... Kako bo pa ta zadeva resnicno izpeljana pa bo povedal cas...
Start pa sodi med stvari, ki se jih ne prevaja - enako kot Windows. Tak kupis Windows 95 in ne Okna 95. Kolko se spomnim je ta start v sliki in ne v besedilu...

Lunik ::

andrej, tlele se pa motiš! :D Start ni slika, ampak je lepo navaden text, in ga lahko v ultraeditu lepo spremeniš - samo mora imeti 5 znakov (lahko tudi presledkov). Pa če bi bil slika, ga ne bi mogel povečati če bi izbral večjo shemo. Ko sem se enkrat igral s tem sem fino za*ukal winse in sem si dobro zapomnil :D

andrej ::

res je (hvala!) - sam zapis je v explorer.exe datoteki, drugace pa lahko _tudi_ uporabis svoje bmp datoteke... vec
tukaj.
Glede resolucije pa ni taksnega problema, ker so ikone tak vedno enako velike -> recimo 16x16 pixlov. Spremeni se samo velikost pixlov - torej tekst 10 je manjsi na 1024x768 kot na 800x600, enako velja za vse ostale slike in ikone... pri vecjih locljivostih je vse manjse...

Lunik ::

ja, to je že res ampak jaz nisem mislil na resolucijo ampak na velikost sheme v winsih to je tisto, kako veliko ti kaže okna v winsih, tam je tudi napis start večji.

andrej ::

aha, ti smislis kao nastavitev za large fonts... no v takem primeru bi se lahko uporabila vecja ikona, ali pa se zadeva enostavno skalira... to so seveda ugibanja:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1158019 (8019) SunCell
»

Težave z win98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
191492 (1197) Donheled
»

win98 in HDD nad64GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
9961 (773) cpu
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
775003 (4122) Simko
»

win me sux?

Oddelek: Operacijski sistemi
232490 (2307) Matty

Več podobnih tem