» »

Težave z win98SE

Težave z win98SE

Donheled ::

Mam slovenske winse 98se, pa sem si dal gor popravek iz najnovejšega PCformata za win98se, nekaj glede navideznega pomnilnika. Ko sem ga resetiral in prišel zopet noter, so se pojavile težave. Ko kliknem start, programi mi je zbrisal vse bližnjice, zaustavitev sistema je v angleščini, raziskovales tudi, pa še kaj bi se našlo. Kako naj dam to nazaj? Cimer mi je rekel, da ko sem dal gor ta popravek, mi je prepisal datoteke, ki so za to z angleškimi.
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

BendeR ::

Si že poskusil vrečt dol ta popravek?
Čudno da te ni upozorilo na razlio v jeziku meni na xpjah javi če je keri popravek v npr. nemščini jaz pa mam eng.
Probaj ga vrećt dol prek dodaj/odstrani programe.
:=)

Donheled ::

Ne morem ga dat dol na uninstall.

Mercier ::

Obstaja za 98se kakšen skupek popravkov, nekakšen service pack? Mogoče kje na netu? Ve kdo?

Bi bilo fino met, veliko jih še uporablja ta sistem.

Donheled ::

Res je! Vem da obstaja nekakšen plus cd....

Mercier ::

Tisti Plus! so nekateri dodatki. Podobno kot pri XP.

Od tu naprej bi se verjetno dalo dobiti, kar je uporabnega.

neki123 ::

nekateri izgleda še vedno uporabljajo sedaj že 4 leta star sistem?
obstajajo tud WINXP, če še ne veste in pol ni več problemov.

Maxtor ::

neki123. Zdaj pa me malo poslušaj:

1. Win XP zajebava na dosti PC-jev bolj kot w 98 se.

2. Niso vsi taki fanatiki, da bi leteli takoj po najnovejši PC v trgovino, da bi lahko naložili najnovejši Windows.

3. Mimogrede, če bi se že odločil za menjavo, je w2k definitivno boljša izbira, kot wxp za starejše PC-je. Pa tudi na sploh (primerjaj malo forum Xp problem : w2k problem)!

neki123 ::

pol pa probajte win 3.11. ima zelo dobrga file managerja.
dela zlo dobr tud na 486-ki

Gandalfar ::

3. ni argumenti najboljsi .. problem je v ciljni publiki, ker je bil preskok win 98 -> win XP in imas iste uporabnike, medtem ko win2k uporabljajo tisti, ki malo vec 'vedo' ^_^

Zgodovina sprememb…

Maxtor ::

neki123! Jaz samo predstavljam stališče uporabnikov, ki pač morda nimajo toliko keša, da bi si lahko PC-ja posodabljali. Mimogrede, jaz uporabljam w2k, imam pa 400MHz celerona, ki zelo fajn laufa za moje potrebe. Zakaj bi silil XP-ja gor, če mi w2k dela kot more (zadnji blu screen pred 3 leti), v win XP pa enkrat na teden ziher in to brez vzroka. XP je boljši od w2k samo pri zagonu, potem se pa skrije, vsaj na takih računalnikih, kot je moj, je tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxtor ()

Mercier ::

neki123:
nekateri izgleda še vedno uporabljajo sedaj že 4 leta star sistem?
obstajajo tud WINXP, če še ne veste in pol ni več problemov.
Khm, khm... V podjetjih se tudi računalniki uporabljajo. Pa programje je treba kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Aspirinix ::

Bolj paziti pri jeziku popravka. Mel enak problem.
Splača se poformatirat disk in na novo W naložit. Drgač pa še nisem probal
povoziti stare W z novimi. A je že kdo?
Kako se obnese? Vem, da register ostane, vendar me zanime kaj se zgodi z jezikovnimi
nastavitvami sistema.

neki123 ::

"Khm, khm... V podjetjih se tudi računalniki uporabljajo. Pa programje je treba kupit."

WINP stanejo okrog 50000 SIT. A je to za firmo kakšen gnar?

"Splača se poformatirat disk in na novo W naložit"

zakaj formatirat? Mislm da je dovolj pobrisat Windows direktorij v dosu in ti vsi ostali podatki ostanejo.

"Zakaj bi silil XP-ja gor, če mi w2k dela kot more (zadnji blu screen pred 3 leti), v win XP pa enkrat na teden ziher in to brez vzroka."

Odkar sem zbral dovolj denarja da sem si kupil dovolj velik disk, da sem lahko naložil WINXP nisem imel enega blue screna, pa imam računalnik prižgan noč in dan. Do zdaj sem imel na svojih računalnikih naložene že vse verzije WINDOWS ( od 3.1 do XP ) in tako lahko iz izkušenj povem da WINXP zasedajo prvo mesto. Drugo pripada WINME. Saj res WINNT nisem imel nikoli.
Še nekej. pogoj da windows dobr delajo je dober zmogljiv računalnik.Trenutno mam P4 1.8A navit na 2.4 GHz, prej sem mel pa PIII 600 navit na 800 MHz.

Mercier ::

neki123:
WINP stanejo okrog 50000 SIT. A je to za firmo kakšen gnar?
X x 50k SIT je za podjetje kar nekaj denarja.

Programje na računalniku se ne menja nikoli, ker bi pač podjetje imelo 50k SIT preveč. Načeloma se OS na računalniku _sploh_ne menja.

Maxtor ::

Daj neki123 nehaj težit.

Človek bi si pač rad porihtal Win98 se, ti pa druga ne veš, kot propagirat te tvoje ljube Windows XP. Pa WinME je tvoj drugi najboljši sistem. Če je za tebe prvi najboljši WinXP, drugi pa WinME, torej je WinME boljši od Win2K. Halo??? Človek, kaj je s tabo. Večina ljudi se strinja, da je WinME med najbolj zgrešenimi sistemi. Glede Xp pa se bo s tabo strinjalo sicer veliko ljudi, da je najboljši, vendar samo tisti, ki jim delajo. Po mojem mnenju pa sta pač najslabša sistema tista, ki sta tebi najboljša, torej WinXP in WinME. Tako z win98 Se, kot w2k nisem imel bistvenih problemov, pri čemer seveda win98 se ni primerljiv z w2k, to se razume, pa saj niti tega ne moreš primerjat, ker gre za povsem druge vrste windowsov.

Skratka, obdrži mnenja o dobrih in slabih sistemih za sebe. Če veš rešitev za problem, ga napiši, sicer pa raje ne piši nič.

Pa mimogrede. 4 leta star sistem. Kaj je v tem narobe? Če to nekomu zadošča, zakaj pa ne. Tudi v Nasi uporabljajo še, verjetno ne boš verjel, ampak je res, 386.

Maxtor ::

Neki123.

Pogoj, da Windows dobro delajo je dovolj zmogljiv računalnik. To ne bo držalo. To je pogoj, da Windows hitro dela, ne pa da dobro. Dobro bi moral v vsakem primeru, če je windows dober, tako kot w2k!

neki123 ::

OK bom pa pomagal.
Očitno ti je ta popravek ali kaj že je zamenjal jezik v windowsih.
Angleški WIN98 imajo namesto mape ( direktorija, folderja ) "Meni Start" kjer so shranjenebližnice do programov, iger, pripomočkov ipd... mapo z imenom " Start Menu". Mapa "Namizje" pa je v angleških windowsih mapa "Desktop"
Rešitev je v tem, da celotno vsebino mape "Meni Start" prekopiraš v mapo " Start Menu", vsebino mape "Namizje" pa v mapo "Desktop".
Potem bodo imeli windowsi enak izgled kot so ga imeli prej.

Ste zdaj zadovoljni.

Še vedno pa vztrajam pri tem, da so WINXP najboljši. V vseh pogledih. Bi blo potrebno nardit anketo o tem.

Aspirinix ::

Ne. Tako hitro se tega problema ne da rešit.
Ker:
niso zamenjana samo imena datotek temveč tudi nazivi ukazov.
Npr. v SLO w98 je ukaz za ugašanje Zaustavitev sistema. No, po patchu se naenkrat spremeni Shutdown.
Pa še ogromno je takih.
Zato sem tudi sam vprašal, če je kdo tak problem že rešil.

Glede WinME pa tako: kolko sem jih sprobal (cca. 8 ure pri kolegu) sem ugotovil, da bi to naj bil sistem za zapolnit marketinško luknjo med 98 in 2k.
So križanec med 98 in nt, ki si niti tega imena ne zasluži. Ogromnno funkcij namreč dela kar se jim pač tisti hip zahoče.
Nova instalacija dela, dokler ne dobi stika s kakimi programi, po možnosti v več jezikih. pol pa tema.
Raje mam W98SE z vsemi popravki, pa dela bolje.

Donheled ::

Ja to sem tu že zvedu glede teh zamenjanih ukazov, pa map, mi je pa cimr predlagu, da inštaliram slovenski explorer....
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221788 (1402) daylight
»

Kateri os??

Oddelek: Operacijski sistemi
191492 (1229) andrej
»

win2k VS millenium

Oddelek: Operacijski sistemi
8870 (788) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585027 (4169) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
774961 (4080) Simko

Več podobnih tem