» »

win98 in HDD nad64GB

win98 in HDD nad64GB

cpu ::

Opazil sem, da ko priklopim na svoj sistem IBM HDD 78GB začnejo windowsi nenormalno trošiti CPUjev čas. Ko sem na formatiran disk naložil win98(1.izd ali 2. izd) sem opazil, da ko nič ne delam in gledam v svoj desktop je poraba CPUja 30%. Če zalaufam Word, naraste na 70%. Edina vidna napaka je v košu za smeti, ki prepozna moj disk v velikosti 2GB. Za 10% koša potroši 7,8GB prostora in za vse datoteke večje od 200MB (10% od 2GB=200MB) javi, da jih ne mora permanentno izbrisati, ker so prevelike za v koš.
Namestil sem seveda popravek fdiska iz microsoftove stranice,da sem lahko sploh sformatiral HDD, ampak windowsi še vedno ne obvladujejo situacije!

Zanima me če bi bil upgrade na winMillenium učinkovit, da bi razrešil problem z HDD ;(

cekr ::

Pri particijah nad 20GB, se win98 ali win98se, začne blest. Sicer dela, ni pa tako kot bi moralo.

Če imaš že namen menjave sistema, daj raje gor winXP.

cpu ::

Upgradeal sem na WinMe!
zdaj winMe prepoznajo velikost koša:)
s CPU pa je še vedno ista situacija. Dela ko hudič, čeprav ni nič za delat;(

Sumo ::

cekr: imam 40gb disk in mi na win98 deluje popolnoma normalno...

cekr ::

Dela, saj ni problem. Ko pa se ti bo prvič vklopil dosov scandisk, boš pa videl.

RookY ::

Sam sem imel win98SE in 40GB disk skoraj leto in pol...delalo je vse brez problema. Razen če odštejemo nestabilnost samih win, ki jih je potrebno na nekaj mesecev na novo inštalirati.
Zdaj imam nov rač. z 80 GB diskom(10,25.6,39 particije) in spet win98SE...vse normalno.
Juhu juhu spet bom bruhu

paper ::

upgrade na win2kpro, ce pa zelis igrce nabijat pa XP.

btw, kak cpu mas?
lep pozdrav

gkovac ::

cpu tut jaz ti svetujem, da upgrejdaš na win2k ... sploh mi pa ni jasno zakaj si šel nalagat win98 :D

sicer pa... a si mogoče probal razdelit disk na kakšno particijo in pol pogledat stanje?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

cpu ::

78GB IBM HDD imam razdeljen na 18GB in 60GB. Iz 18GB se mi startajo WinME.
Opazil sem, da če Win98 startam iz svojega starega HDD in je IBM kot nek privesek vklopljen v sistem, je CPU usage 1%:)
Torej, kaj neki se HDD pogovarja z windowsi;((
Seveda sem probal marsikaj, od spreminjanja nastavitev v BIOSU do diagnostičnih orodij IBMa, ki ne pokažejo nobene napake. Tudi če sem izklopil Cashe od HDDja in mu zmanjšal UDMA na 66 ter izlopil swap file v Windowsih je ostala ista situacija. CPU Celeron1300 na via chipset se poti pri najmanj 33% ;(

v čem je razlika med Win2k in WinXP?

cpu ::

HDD tudi ne dela na BX maderbordu.;((
Očitno je krivda na strani Bill Gatesa, ki takoj ko uporabnik upgreda hardware, nastavi svoj lonček za dolarje s prodajo softwarea, kot da nima že dovolj miljard dolarjev.
;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221860 (1474) daylight
»

Particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
191564 (1368) Wolverine
»

PARTICIJE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151218 (1051) Yohan del Sud
»

DivX problemi pod WinME

Oddelek: Zvok in slika
121543 (1277) RudeBw
»

DivX problemi pod WinMe

Oddelek: Pomoč in nasveti
61261 (1174) msmiha

Več podobnih tem