» »

matična P4P800 - zvok

matična P4P800 - zvok

markoajda ::

Problem je naslednji. Med predvajanjem glasbe (drugje še nisem opazil, morda tudi med filmom) se sliši pokanje, praskanje, statika ali kakor hočete. Podobno kot pri gramofonskih ploščah. Ravno toliko, da je moteče. Pojavlja se brez kakršnega patenta čisto naključno. In NE z mp3ji ni nič narobe, dogaja se tudi pri CDjih.

Zvočna na tej matični je SoundMAX in namestitev novih gonilnikov ni rešila problema.

Ima kdo kakšno idejo, misel, mnenje?

Hvala

CaqKa ::

cd vhod in line in vhod v windows sound mixerju daj na mute.

markoajda ::

27 How do I stop the crackling/clicking sound when I play MP3 (or other audio) files?

There is a bug on some computers where there is a faint clicking or crackling sound when playing audio. This can often be fixed by going into the mixer and muting the Bass Boost (or just turn the volume of Bass Boost all the way down). If you don't see Bass Boost in the mixer, look at the Properties area of the mixer and make sure the checkbox is checked for Bass Boost.

Another possible fix for this problem is to go into the mixer and lower the volume of the "wave" slider. You can then increase the volume on your speakers to bring the listening volume back up again.

By the way, SoundMAX requires DirectX 8.1 or greater. You can download DirectX from the Microsoft website.

Rešitev tukaj!

zee ::

Kupiš katerokoli Creative Live! ali Audigy kartico pa je stvar rešena, pa še bistveno boljši zvok imaš, čeprav je manj kanalen.

Imam tudi jaz to matična in sem dejansko iz stare mašine pobral Live! kartico in dela bp.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

markoajda ::

Aja si imel isti problem?

Ja jaz sem dal Bass Boost na mute in je rešilo problem. Nič več pokanja med poslušanjem. Čeprav tudi tvoja rešitev ni slaba. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pioneer avtoradio, meniji help?

Oddelek: Zvok in slika
131224 (962) 2dark
»

Zvok ob predvajanju filma

Oddelek: Pomoč in nasveti
17710 (560) hojnikb
»

prenosni zvocnik

Oddelek: Zvok in slika
81439 (1197) razerznak
»

Creative razpolovil število zaposlenih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
547378 (5578) Han
»

Zvok z vecih cd-romov?

Oddelek: Zvok in slika
142029 (1800) Justy

Več podobnih tem