» »

Prekinjanje ADSL povezave

Prekinjanje ADSL povezave

kinca ::

Zanima me kako lahko ugotovim kdo je krivec za prekinjanje internetne povezave.
Na ADSL povezavo so preko routerja (Levelone 1404TX) priključeni štirje računalniki. Približno na vsake dva dni se mi prekine internetna povezava (imam statični IP naslov). Za nekaj minut izključim iz napajanja modem nato pa povezava spet nekaj časa deluje (routerja ne izključim iz napajanja). Kako naj ugotovim ali mi povezavo prekinja router ali je napaka pri telekomovcih.

Zheegec ::

Izklopi eMule, Bittorent, iMesh, Kazaa,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OldSkul ::

Vsi mate ta šrot od Leven One-a.Drži pa seveda kar je povedal ALIEN, treba je izključit vse te programe, še bolje pa zamenjat router za switch ali pa za boljši router toda to je preveč $$$.

Iztok Smolic ::

Imam podoben problem kot kinca.

Imam pa ruter D-Link 604. Ds je zanimivo da mi prekinja na en dan (tj 24 ur :D ) A naj tutdi jest posezem po novem rutrju oz. zaposlim linux kistico povezavo z modemom (ker mi ze tko gori 24/7 )

hvala

p.s. bi bla lahko krivda siola, modema ??
-----------/------------

Hammer ::

Če maš dinamični IP je normalno, da se ti povezava prekine vsakih 24h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hammer ()

Zheegec ::

Tako je, za dinamični IP (če nisi poslal prošnje SIOLu, oz ne veš, kaj je to, potem imaš dinamični IP) se povezava prekinja na 24ur, da dobiš nov IP.

Aja, sam imam tudi 1405TX in treba je upgradati firmware, poglej www.level1.com.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

CCfly ::

@Hammer: tukaj gre ponavadi za kakšen cenen tajvanski ruter, ki zamrzne ob vsaki malenkosti. Če se ti zamenja IP se povezava skoraj v trenutku ponovno vzpostavi.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Iztok Smolic ::

Pozabil sem napisati da imam statični ip ...

poleg tega pa je ta tema ze stra, in sem jo jaz ponovno odprl ker imam isto tezavo - torej bi rad odgovore na moj problem (kaj tezite k tmeu da je ze veliko tem , ce pa obnenovljenih ne znate brat...)

Da ponovim: imam ruter D-Link 604 in se mi povezava pekinja na okli en dan ... Pa me zanima ce bi znali vedtei kje je napka - ce sloh na ruterju ...
-----------/------------

dexter_II ::

same here:)

isto static ip, 604 in ko zjutraj prizgem racunalnik se moram logirat in restartat ruter, potem dela cel dan, ko gredo rač dol čez noč je ista pesem zjutraj

očitno router zaj....:|
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

cajac ::

M en prekinja ADSL povezavo zadnje cajte vsake pol ure včasih manj včasih kasnej
pa nimam virusov, vse sprot updatam z neta. Kaj naj bi blo to?:\
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
91064 (907) wooted
»

Kje vpisat IP od AMISa na Linksys 54GL+DD-WRT

Oddelek: Omrežja in internet
101546 (1421) BogyX
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963440 (27135) JoskoMacher
»

problemi z mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
121192 (1079) vinvrh
»

ADSL povezava se prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
161822 (1414) Jackal

Več podobnih tem