» »

Statični IP - da ali ne?

Statični IP - da ali ne?

Poldy ::

Zanima me, če so kakšne slabosti, če uporabljam statični ip?

Hvala

Bramac ^^ ::

Če nimaš rutarja, ne moreš deliti interneta na več računalnikih..

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

Zakaj pa ne? Je pa res, da more racunalnik goret, ki je gateway, da se preko njega konektas na net.
You fuck up once, you loose two teeth.

pitbul ::

Jaz v statičnem IP - ju ne vidim nobenih slabosti, sam kakšn routerček je dobro met in firewall. Onoje pa imaš lahko na enem PC - ju, ki mora imeti dve mrežni kartici.

lp

PARTyZAN ::

Dost lažje in praktično je nabavit en navaden router kot se jebat z linuxom u p*** :P

Ziga Dolhar ::

Če imaš kako clicketi-click distribucijo (npr. SuSE), je postavitev lahko še lažja & hitrejša kot v Windowsih :).
https://dolhar.si/

Poldy ::

Aha, kaj pa glede varnosti, sem s statičnim IP kaj lažja tarča :D glede vdorov, virusev...?

Tiger ::

Če se komu zameriš, si lahko stalna tarča :)

der_Alte ::

Še bolje... Coyote Linux ali kaj podobnega. Gre na eno disketo. Ima spletni vmesnik. Luštna zadeva za usmerjevalnik in požarni zid.

pitbul ::

Tarča si lahko tudi če imaš dinamični IP, to sploh ni važno kater IP, vedno te bodo našli če te bodo hoteli oz. če ne boš imel ustrezne zaščite, ki se ji reče firewall in dober AV program.

Gandalfar ::

kaj ima AV z ipjem?

pitbul ::

AV in IP nimata nč skupnega Gandalfar. Sam mislem da za res dobro žaščito kompa rabiš oboje FW proti zlorabam direktno preko portov in AV za skeniranje mailov in vsega ostalega junka, ki ga FW ne zazna ko junka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naprava na mreži ni dosegljiva samo na enem strežniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
141805 (1421) Egii
»

Pinganje iz FF

Oddelek: Pomoč in nasveti
171985 (1333) Metabond
»

Varnost statičnega IP? Davčna blagajna (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7615645 (13267) Er333
»

prosim za pomoč glede nastavitve switcha

Oddelek: Omrežja in internet
92663 (2538) ross|e20
»

FIREWALL?

Oddelek: Omrežja in internet
201298 (1022) sasox

Več podobnih tem