» »

problemi z mrežo

problemi z mrežo

vinvrh ::

povezal sem dva računalnika (win XP)v mrežo na daljavo cca.30m. Router D-link se je samodejno nastavu takoj po vpisanem passwordu in geslu (siol omrežje). Povezava se aktivira in dela brez problema celi dan. Problem je v tem da zjutraj ne morem vspostavit povezave brez resetiranja routerja in vpisovanja passworda in gesla. po tem povezava dela vse do naslednjega jutra in takrat moram spet resetirat. probal sem tri routerja in problem se vedno pojavi vsako jutro enako. Če kdo slučajno ve kje je problem ,mogoče kakšna nastavitev v Win xp? naj pomaga

jurre ::

a imas sploh staticni IP?

vinvrh ::

nimam statični IP

jurre ::

potem ti prekine, ker se dinamicni IP obnavlja vsakih 24 ur. Ce ze imas ruter lahko posles siolu zahtevo za staticni IP (je zastonj). Drugace se pa lahko z vsakega racunalnika povezes s svojo povezavo, ker imas dinamicni IP (in bo imel vsak rac. svoj IP) - potem v bistvu sploh ne rabis ruterja, deluje tudi na switchu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Gwanaroth ::

Ce nimas staticnega IPja, na routerju nastavi, kjer imas PPPoE nastavitve, Keep alive opcijo ter minimalni interval pri Redial period [pri wrt54gs z default firmwarom je to 20 sekund].
Lights often keep secret hypnosis..

vinvrh ::

ta opcija je vkjučena " allways live"
fora je v tem da jest lahko imam računalnik čez dan ugasnjen tudi po par ur, problem rata čez noč
in takrat mi tud računalnik z stalnim adsl-om nima povezave na net.

jurre ::

aja..ti v log ruterja kaj napise ko prekine povezavo?

vinvrh ::

bom preveru ko pridem domov

Herbie53 ::

Imam problem!
Kupil sem si switch zato da bi lahko koristi iz dveh računalnikov hkrati internet!
Internet je kabelski z statičnim ip!
Na prvo mesto sem torej vtaknil kabel od modema na drugo 1.rač na tretje 2.rač!
Nastavli sem prvi računalnik tako kot sem dobil določen ip!Pri drugem sem zadnjo mštevilko ip-ja povečal za ena!
računalnika se vidita lahko tudi prenašam datoteke med njima!Problem je v tem da lahko grem na internet samo z 1.rač
pri drugem pa enostavno ne gre!

Ima mogoče kdo kakšno idejo kako bi se dalo to rešit!
Ali si bom mogel kupiti ruterja???samo mislim da bi to vsseno z switchem moralo delat!

SasoS ::

na kablu s switchem ne bo delalo. rabiš router, oz. imet v enem računalu 2 mrežni.

vinvrh ::

prav zaprav imam statični IP in dva DNS ,samo pri konfiguraciji routerja ne vem katere vrednosti je treba unest za WAN Gateway in Wan subnet mask. router ima privzeti IP 192.168.0.1 in subnet mask 255.255.255.0. sicer sam nekaj kombiniral brez uspeha.

BlazP ::

vinvrh: a ti slucajno cez noc pustis laufat kaksen Bitorrent ali kaksen drugi p2p program?

vinvrh ::

računalnik imam čez noč ugašnjen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611423 (10199) turob2
»

Problem z Wifi-rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
171144 (822) Marino88
»

Težava z internetom/modemom/ruterjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
10688 (597) jest10
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384743 (4262) SasoS
»

router + staticni IP - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
102968 (2845) McHregec

Več podobnih tem