» »

Na kak način odpraviti okvirje

Na kak način odpraviti okvirje

b0B3k ::

Torej, da parafraziram moje prejšnje vprašanje.
Imam napravljeno stran (o kulturnem društvu - sej veste kako je to, če se član društva odloči da bo postavil spletno stran) Ker se je z izdelavo strani nekako mudilo sem glede na to, da sem poznal le nekaj osnov HTML-ja postavil celotno zadevo v 3 okvirje (Top :naslov društva, Levo:navigacija in Center: vsebina seveda).
Letos smo se odločili da bo potrebno sestaviti celostno podobo in bo seveda potrebno glede na to popolnoma na novo preurediti spletno stran.
"Slišal" sem da je CSS odlična zadeva za stiliranje strani. CSS-a še ne poznam (sem pa že dal dol nekaj knjig o CSS-u -od včeraj ;)) Vprašanje, ki se mi zastavlja je: Pri okvirjih sem bil zelo zadovoljen z Levim delom okvirja - navigacijo, saj mi pri dodajanju novega linka ni bilo potrebno na vsaki podstrani posebej na novo popraviti linkov, ampak sem to popravil samo na levem okvirju in v centru odprl svojo podstran.
Kako bi po vašem mnenju torej popravil stran, da ne bi uporabljal okvirjev, in da mi ne bi bilo potrebno ob morebitni spremembi povezav moral te povezave popravljati na vsaki podstrani posebej - če je to mogoče.

P.S Stran je postavljena na zastonjski (adds free) server, ki ne podpira kakih ostalih skriptiranj (ASP, PHP, JSP, itd.) - torej pride v poštev le html.

P.S.S Pa brez zamere zaradi mojega težačenja...:\

pivmik ::

Lahko poskusiš iframe ki je malce bolj napredna stvar kot frejmi.
iframe naloži stran v strani, v tvojem primeru narediš menu v posebnenm svojem html-ju(menu.html) nato ga na vsaki postaviš iframe, ki naloži ta menu.
Recimo en primer: http://www.w3schools.com/tags/tag_ifram...

Glede CSS..
Če se ti mudi ali če nimaš volje se učiti oblikovanja star način... s tabelami, če ga že obvadaš.
Če pa imaš voljo se učiti, eksperimenirat in delat stvari za prav pa oblikuj s CSS.
Dvomim, da ti bodo knjige kaj pomagale, najboljše je iti preko tutorial-ov na internetu, pogledat kako so zgrajene napredne spletne strani, ki uporabljajo CSS. Pa dosti eksperimentianja boš imel.
Poglej si malo te strani:
http://www.alistapart.com/topics/css/
http://www.simplebits.com/publications/
http://www.mezzoblue.com/zengarden/reso...
http://cssvault.com/

Samo CSS ni vse pri izdelavi kakovostnih spletnih strani.
Tu so še acceskeys, "link rel", način označevanja(markup) vsebine - menuji, naslovi, seznami...
Tudi o tem veliko piše na zgornjih naslovih.
LP, Gregor GRE^

b0B3k ::

Najlepša hvala, čeprav že uporabljam iframe na to stvar sploh nisem pomislil...
hvala za izčrpen odgovor.
P.S. kot pravijo pri nas :"Več glav več zelja..." :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

b0B3k ::

Sej bi tudi z veseljem postavil svojo stran na ogled, kar bi vam še olajšalo razumevanje mojega problema, pa me je malce sram.
Sem pa pristaš in imam zelo rad "konstruktivne kritike" in ne samo - "to je slabo". Saj mi taka kritika močno pripomore pri popravljanju, oz dopolnjevanju.
Torej, če ste pripravljeni na ocenjevanje "amaterskega skropucala" mi povejte :)) ..

webfreak ::

Ti kar pokaži saj ni nobenega problema ti bomo vsaj kako napako ali pom ankljivost pomagali odpraviti ;)

b0B3k ::

Kud Razpotje
Please be gentle :)

webfreak ::

Najprej napake ;)

-> Pri slikah bi bilo dobro uporabiti alt="..........."
-> meni za izbiro, ki se malce 3d umakne, ko greš z miško čez sedaj temelji na javascriptu, zato uporabniki, ki imajo onemogočen javascript ne vidijo tvojega efekta. To bi zelo enostavno rešil z CSS - enostavno narediš .link {background: url(link do slike);} in potem še definiraš .link:hover {background: url(link do slike2);}
-> malce se mi zdi vseeno preveč praznega prostora :D
-> mogoče je tipkarsko ali pa ne razumem: Strani so bile zadnjič prenovljene dne : 20.6.104

Tako to bi bile moje prve kritike upam da niso prehude ;)
Malce bi moral bolj živo zadnje naredit potem pa bi bila stran prav fajn. Izbral si lepo modro barvo (osebno mi je še kar všeč) toda mislim, da na večjih praznih poršinah izpade nekoliko dolgočasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webfreak ()

b0B3k ::

z vsem kar si povedal se popolnoma strinjam, sam sicer vidim še več napak na strani, ampak ok. Bom pa vse kar si naštel upošteval pri načrtovanju nove...

Kar se pa "Strani so bile zadnjič prenovljene dne : 20.6.104" tiče očitno uporabljaš mozillo ali pa opero kot jaz sam in je pri tem napaka ker ne prepozna prav javascripta. (v explorerju dela prav). Bom popravu oz. odpravu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

CCfly ::

Stilsko si na dobri poti, le tisti animiran Pišite nam je malenkost moteč. Zakaj ne bi raje uporabil čisto navadno besedilo z eno majhno ikono od pisma in v CSS lepo nastaviš lastnosti hover, da se ti besedilo spremeni. Seveda enako za ostale izbire na levi. S CSS-om se da narediti zelo lepe učinke brez slik.

b0B3k ::

Odlično CCFly, menil sem, da se bo že prvi ki bo ocenjeval dotaknil tistega pišite nam, (pošteno povedano pišite nam je bil dodan dva dni nazaj ko sem nekaj dopolnjeval (tisto anketo)- v bistvu sploh ne vem če je potreben. Imel sem celo namen zamenjati ga neko ikono oz. simbolom, pa se mi je zdelo da nekako ne paše.)
"... kar on očita 'koj Apel popravi ..."

Hypno ::

Za moje pojme zlo primeren in enostaven "začetni" tutorial kako brez tabel postaviti obliko strani samo s CSS-jem. Klik!
Great are mysteries of the mind ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297328574 (52723) htmltroubles
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519215 (7014) nuuush
»

Pomoč pri designu - HTML/PHP/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
81306 (1306) Atos
»

Evo moj novi profi website - pripombe mogoče??

Oddelek: Izdelava spletišč
121830 (1529) tec
»

css vs frames

Oddelek: Izdelava spletišč
231756 (1451) b0B3k

Več podobnih tem