» »

Šum pri snemanju ?

Šum pri snemanju ?

cortez ::

Šum pri snemanju ?

Imam en zvokovni problem. Kadar snemam TV program preko TV kartice, mi pri nekaterih
(pri najpomenbnejših) programih zvok šumi (se sliši bzzz v ozadju, oz prasketanje).
Če pa hočem spremenit frekvenco, se zvok lahko izboljša, vendar na račun popačenja slike !

A obstaja kakšen program, kjer bi lahko točno določil video in audio frekvenco posebej?

program mora snemat v mpeg-2 oz- mpeg-1. Zdaj mam CL PowerVCRII 3 in pa WinVCR3.

Isti problem mam ,ko snemam iz videa preko koaxialnega kabla.(S-video nima VCR).

Sm probu zvok tud posebej obdelat z CoolEditom, ma ga sam popači (al pa jst ne znam nastavt?).


Hvala za Vaše rešitve.

lp,


cortez
8-O :\ :\

Dr_M ::

problem je v anteni...verjetno mas kabelsko ane.
obstaja nek vmesnik s kondenzatorji ki ta "brum" odpravlja....ampak detajle ti bo mogu pa kdo drug povedat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cortez ::

pr nekaterih programih se vidijo vertikalni sneženi stolci.

ma zvok se sliši, samo če dobro poslušaš oz. daš bol na glas, se sliši šum.

glinik ::

Kako se boš rešil šuma, ti lahko nekaj predlagam, za tiste snežene stolpce pa ne. Poskusi povezat rač. in TV na skupno maso. Pri meni se je takoj poznalo.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

cortez ::

glinik. prosim, predlagaj.

BTW- pred pol leta sem mel hude probleme z PC, ker je bla ozemlitev na utičnici zvezana z fazo, potem pa sem se tega nekak rešu s pomočjo slo-techa.

glinik ::

Kako prideš do skupne mase? Malenkost, enostavno povežeš nek metalni del ohišja z TVjem in problem rešen. Da ti malo pomagam, nek plehnat del boš pri PCju z lahkoto našel, kaj pa pri TVju? Hmm... :\ Lahko probaš s tem konektorjem za kabelsko, zunanji "obroč" ti je masa. V najslabšem primeru boš moral TV odpret in tam najti nek plehnat del. Samo ti to ne priporočam, če ne poznaš stvari.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

cortez ::

glinik :

a ti govoriš, naj ozemlim TV>>> ne ne ne..ti si me najbrž narobe razumel.poglej:

Men gre kabelska najpej v navaden VCR>iz tle gre pol na TV kartico v PC-ju (Leadtek Winfast 2000 Deluxe) in pol dobim sliko na Dscalerju (no tle bolj gledam, ker za snemat je prešvoh) .V dscalerju lahko dobim zelo dobro kvaliteto zvoka, s tem, da pa zgobim potem na sliki. Snemam pa v Power VCR-ju, kjer pa mi avtomatko nastavi kanale, ne morem sam kej štimat, razen regije.

A kdo ve, kje bi lahk dal gor prb. 20 sek. videa, da bi slišal, v čem je problem (a nima siol nek freeweb?)

Kot pravim, problem je šum, ki je enkrat glasnejši drugič pa manj.

pivmik ::

Poskusi raje snemat v iuVCR ali Fly2000TV.
Pa potem pretvoriš AVI v MPEG(2) s programom MainConcept MPEG Encoder ali TMPGEnc.

ZA poboljšat sliko pa mogoče lahko kpiš DOBER, dražji razdelilec, ki razdeli žico brez izgub na dva dela (en za Tv en za PC(TVTuner).
Lahko pa je problem v tvojem (cheap?)TV Tuner-ju, tako da v tem primeru te reši nakup kvalitetnejšega TV Tunerja(okoli 20K SIT).
LP, Gregor GRE^

cortez ::

cheap: stal je 16 jurjev l.2002

sicer zakaj bi pa pretvarju, če mi pa virtualdub odpre Mpeg2 in 1? !!!8-O

razdelilc mi gr tako

1-v TV , ki je v drugi sobi
2- v video-iz tega pa v PC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje TV na disk

Oddelek: Zvok in slika
113171 (2357) kitara8
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507194 (5261) Tiash
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918375 (5347) Pyr0Beast
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17919138 (12178) Izi
»

TV Tuner Cinergy 400 ( zajemanje )?

Oddelek: Zvok in slika
71173 (1007) rap3r

Več podobnih tem